REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-01-16 10:11 | Telefony | skycash | bilet | kolej
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 3

SkyCash rozwija usługę sprzedaży biletów kolejowych

System płatności mobilnych SkyCash rozpoczął współpracę z Kolejami Śląskimi i Warszawską Koleją Dojazdową. W ten sposób użytkownicy aplikacji na telefony komórkowe zyskali możliwość kupowania biletów na przejazdy pociągami aż dziesięciu polskich przewoźników kolejowych.


SkyCash rozwija usługę sprzedaży mobilnych biletów kolejowych od 2011, kiedy w aplikacji pojawiły się bilety Kolei Mazowieckich. Od dwóch lat za jej pomocą można kupować bilety PKP Intercity, a od grudnia 2015 r. także Przewozów Regionalnych. Dzięki nawiązaniu współpracy z Kolejami Śląskimi i Warszawską Koleją Dojazdową w SkyCash można obecnie znaleźć bilety aż dziesięciu przewoźników kolejowych. Ich łączny udział rynku, pod względem liczby obsługiwanych pasażerów, wynosi blisko 90 proc. Z aplikacji SkyCash mogą ponadto korzystać osoby podróżujące pociągami SKM w Warszawie, w których obowiązuje taryfa przewozowa stołecznej komunikacji miejskiej.

Mobilne bilety stały się już standardem w ofercie polskich przewoźników kolejowych. Ich udział wśród transakcji realizowanych przy użyciu naszej aplikacji rośnie niezmiennie od kilku lat – mówi Piotr Bochenek, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu SkyCash. – W niedalekiej przyszłości chcemy jeszcze bardziej ułatwić pasażerom podróżowanie po całej Polsce z telefonem w ręku– dodaje Bochenek.

Koleje Śląskie obsługują połączenia pomiędzy miastami województwa śląskiego, a w przypadku linii Katowice-Oświęcim również województwa małopolskiego. Sieć linii Warszawskiej Kolei Dojazdowej przebiega natomiast przez obszar trzech powiatów: m.st. Warszawy, pruszkowskiego i grodziskiego, w tym dwóch dzielnic stolicy oraz sześciu gęsto zamieszkanych gmin: Warszawa Ochota, Warszawa Włochy, Michałowice, Pruszków, Brwinów, Podkowa Leśna, Milanówek i Grodzisk Mazowiecki.

Osoby korzystające z aplikacji mogą kupować bilety bez konieczności stania w kolejkach do kas, płacąc za nie kartą płatniczą lub środkami, którymi wcześniej zasilili swoje konto SkyCash. Jeżeli pasażer chce kupić kilka biletów, nie musi powtarzać całej operacji. W ramach jednej transakcji może nabyć bilety dla siebie, jak i współpodróżnych, np. dzieci korzystających z przejazdów ulgowych. Wielu przewoźników udostępnia pasażerom korzystającym z aplikacji także dodatkowe udogodnienia, np. możliwość zamawiania faktur VAT oraz dokonywanie zwrotów lub wymiany biletów bez konieczności udawania się do dworcowej kasy.

Przewoźnicy kolejowi, których bilety można kupować w aplikacji SkyCash:

  - PKP Intercity
  - Przewozy Regionalne
  - Koleje Mazowieckie
  - SKM Trójmiasto
  - Koleje Śląskie
  - Koleje Wielkopolskie
  - Koleje Dolnośląskie
  - Warszawska Kolej Dojazdowa
  - Łódzka Kolej Aglomeracyjna
  - Arriva RP

* Źródło przytoczonych w tekście danych – Urząd Transportu Kolejowego, „Przewozy pasażerskie 2016”.

źródło: SkyCash

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | skycash | bilet | kolej Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 3
Komentarze: 3 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimSM
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.16 21:42 Odpowiedz
1. Brak możliwości zakupu biletu kolejowego na trasie "z przesiadką". Kupno 2ch oddzielnych daje kwotę duzo wyższą. 2. Brak możliwości zakupu biletu okresowego 3. Brak możliwości skorzystania z oferty RegioKarnet, Bilet podróżnika, Bilet weekendowy itp 4. Brak możliwości wybrania opcji "dalej" Itp itp. Chciałem wielokrotnie skorzystac, a i tak zawsze musiałem stać przy kasie. Zawsze czegoś bylo brak... Sprawdza sie przy parkowania i w komunikacji miejskiej.
AnonimAdam
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.16 23:21
W takim razie przetestuj Koleo, mają aplikację na androida.
AnonimAdam
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.01.16 12:25 Odpowiedz
I tak trzymać

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 23

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)