REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2011-11-10 17:15 | Telefony | dialog | internet | telewizja
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2

Sklep TV: nowa funkcjonalność telewizji cyfrowej Telefonii Dialog

Abonenci DIALOGu jako pierwsi w Polsce mogą robić zakupy na ekranie swoich telewizorów. Do złożenia zamówienia wystarczy zwykły telewizyjny pilot. Sklep TV to nowa funkcjonalność telewizji cyfrowej operatora, dostępna dla klientów bez żadnych dodatkowych opłat czy aktywacji. Dziś w ten sposób kupić można dania z dostawą do domu, ale DIALOG zapowiada rozszerzenie oferty o kolejne kategorie produktów.

Zdalne zakupy, przez telefon czy internet, cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Z jednej strony pękają bariery psychologiczne, a z drugiej – tempo życia i brak czasu zmuszają nas do poszukiwania kolejnych ułatwień. W DIALOGu postawiliśmy sobie pytanie – dlaczego nie pójść jeszcze dalej i nie wykreować nowej formy interaktywnej komunikacji pomiędzy klientem a dostawcą, np. za pomocą pilota? – wyjaśnia genezę usługi Sklep TV Robert Banasiak, wiceprezes Zarządu DIALOGu. – W ten sposób, począwszy od pionierskiego pomysłu, po raz kolejny wprowadzamy na polski rynek innowacyjną usługę, która – mam nadzieję – spotka się z uznaniem naszych klientów – podkreśla.

Jak to działa?

Korzystanie z usługi jest bardzo proste i intuicyjnie – ekran telewizora przypomina bowiem witryny restauracji czy sklepów internetowych. Oznacza to, że klient wprowadza pilotem wybrane produkty do tzw. „koszyka”, gdzie ma możliwość weryfikacji i edycji swojego zamówienia. Informacja o przyjęciu zamówienia, statusie jego realizacji czy historia wcześniejszych zamówień także jest wyświetlana na ekranie telewizora. Do złożenia zamówienia wystarczy jedynie pilot od telewizora i autoryzacja PINem, tym samym, który jest wykorzystywany np. w wypożyczalni filmów na życzenie (VoD). Płatność za zamówione dania uiszcza się przy odbiorze, bezpośrednio u dostawcy. Natomiast za korzystanie ze Sklepu TV klienci nie ponoszą żadnych dodatkowych opłat. Usługa uruchamia się automatycznie u każdego użytkownika telewizji DIALOGu, natychmiast po akceptacji regulaminu.

W Sklepie TV DIALOGu klienci mogą wybierać z oferty lokalnych restauracji. Produkty są posegregowane w kilku kategoriach. Przewaga zamawiania w ten sposób polega na tym, że dania widoczne na ekranie telewizora na pewno będą dostępne w danej lokalizacji. Oferta restauracyjna to pierwsza odsłona w Sklepie TV DIALOGu. Operator zapowiada rozszerzenie usługi o kolejne kategorie produktów.

Sklep TV jest usługą zrealizowaną w ramach projektu „Wdrożenie innowacyjnych usług w oparciu o sieć dostępową w technologii pasywnej sieci optycznej PON”, na który Telefonii DIALOG przyznano dofinansowanie w ramach unijnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Działanie 4.4.

źródło: Telefonia DIALOG

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 3.665 (głosy: 3)
Tagi: | dialog | internet | telewizja Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2
Komentarze: 2 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

mumin79mumin79
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 490
Zarejestrowany:
2010-08-23 14:57:59
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.11.11 00:43 Odpowiedz
Dobre dla Mango, ja takie kanały i sklepy omijam szerokim łukiem, chyba że to będzie sklep i sprzedaż usług Dialogu.
ferdarferdar
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 2102
Zarejestrowany:
2009-04-06 19:08:44
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2011.11.10 21:57 Odpowiedz
Fajne rozwiązanie,tyle że do mnie na pewno nie chcieli by dostarczyć zamówienia bo by się im nie opłaciło pewnie No i znaleść tę moją wiochę ciężko.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 779

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)