REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-05-19 06:47 | Rynek | rynek
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Sieci kablowe chcą się szkolić ze światłowodów u najlepszych

W dniach 22-24 maja w Sopocie odbywać się będzie konferencja Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej (PIKE), w której będą uczestniczyć przedstawiciele największych sieci kablowych w Polsce, a także kablówek z sektora MSP.

Podczas trzeciego dnia tego branżowego spotkania, odbędą się warsztaty z technologii światłowodowych. W ich trakcie przedstawione zostaną podstawowe zasady budowy sieci światłowodowych ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń wynikających z nieodpowiedniej eksploatacji zasobów. Przeprowadzi je Rateart i jest to kolejne praktyczne szkolenie z technologii światłowodowych, które dla sieci kablowych organizują specjaliści, eksperci tej firmy. Kilka miesięcy wcześniej takie szkolenie było organizowane podczas konferencji Mediakom.

Sieci kablowe dziś inwestują najczęściej równolegle w technologię DOCSiS i GPON. Często bowiem trudno jest namówić abonenta na zmianę instalacji w mieszkaniu, jeśli jest tam już kabel koncentryczny. Technologię GPON kablówki wybierają jednak często dla kluczowych i najbardziej wymagających klientów.

Wato podkreślić, że np. Vectra, która zdobyła dofinasowanie ze środków unijnych z POPC na budowę sieci ostatniej mili dla czterech projektów, będzie budować infrastrukturę wyłącznie w technologii FTTH. A jeszcze do niedawna, ta jedna z największych TVK w Polsce, uchodziła za tą, która twardo trzyma się DOCSiS.

Trendy rynkowe są bowiem jednoznaczne. raport Monitor Satelitarny 2016 podaje, że w ciągu ostatnich czterech lat w Europie istotnie zwiększył się udział IPTV, który wzrósł z 7 proc. do 14 proc. Rola „telewizji IP” rosła w tym okresie głównie kosztem operatorów kablowych i naziemnych. W Polsce na razie wskaźnik ten jest niższy i jak ocenia PIKE wynosi około 7 proc., nie znaczy to jednak, że sieci kablowe mogą spać spokojnie i nie muszą interesować się technologią światłowodową.

- Rateart w ciągu ostatnich lat przeprowadził dziesiątki szkoleń z technologii światłowodowych dla dużych telekomów i ISP w czasie dużych konferencji branżowych. Dziś dostrzegamy, że także sieci TVK chcą zwiększyć swą wiedzę na temat wdrażania tej technologii – mówi Dariusz Matyjewicz, prezes Rateartu.

źródło: Rateart

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | rynek Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 792

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)