REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-09-15 15:07 | PDA & Navi | ses | satelita | vr | technologia
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

SES Video - wirtualna rzeczywistość i najnowsze systemyUltra HD

SES Video przedstawia najnowsze osiągnięcia technologii satelitarnych podczas konferencji IBC 2017, która odbywa się w dniach 15 - 19 września w Amsterdamie. Wszystkie prezentacje będzie można obejrzeć na stanowisku nr 1.B51.

Pokaz realizowany we współpracy z Towarzystwem Wspierania Badań Stosowanych Fraunhofera i Instytutem Heinricha Heinza (HHI) pozwala gościom wystawy „przenieść się” do muzeum sztuki współczesnej w Luksemburgu dzięki transmisji panoramicznej treści wideo o rozdzielczości 10K × 2K na żywo za pośrednictwem satelity. Najnowsza wersja kamery Omnicam-360 opracowana przez Towarzystwo i Instytut umożliwia przechwytywanie obrazów na żywo z muzeum Mudam, które są następnie przesyłane bezpośrednio na stanowisko SES przez satelitę telekomunikacyjnego ASTRA 2E zlokalizowanego na pozycji 28.2°E.


Zwiedzający wystawę mają możliwość oglądania wspomnianych obrazów na żywo, korzystając z zestawów do wirtualnej rzeczywistości – bez konieczności przemieszczania się mogą poczuć się tak, jakby znaleźli się w Luksemburgu. Goście mogą również oglądać sceny na dużym płaskim ekranie, który umożliwia powiększanie i pomniejszanie obrazu za pomocą zdalnego sterowania dzięki obrazowi panoramicznemu.

Drugi pokaz, realizowany wspólnie z LG, ATEME, France Télévisions i 4-Ever, obejmuje nadawanie treści w rozdzielczości Ultra HD, w technologii Hight Frame Rate (HFR) 100 Hz za pośrednictwem satelity ASTRA zlokalizowanego na pozycji 19.2°E. Pokazywane treści zawierają sceny akcji i koncentrują się na ukazaniu korzyści płynących z częstotliwości odświeżania wynoszącej 100 klatek na sekundę w porównaniu z 50 klatkami na sekundę, co jest dzisiejszym standardem transmisji telewizyjnych w Europie. Odbiór i wyświetlanie transmisji obywać się będzie na urządzeniu OLED TV firmy LG z wykorzystaniem prototypowego oprogramo¬wania obsługującego technologię HFR.

Trzeci pokaz, przeprowadzany wraz z Samsungiem, to prezentacja pierwszej na świecie transmisji treści w rozdzielczości Ultra HD w standardzie HDR10+ za pośrednictwem satelity. HDR10+ to nowy, darmowy, otwarty standard firmy Samsung przeznaczony do ujęć charakteryzujących się dużą rozpiętością tonalną. Standard ten wykorzystuje metadane dynamiczne i zapewnia możliwie najlepsze wrażenia wizualne dla każdej sceny poprzez dalsze zmniejszenie przyciemnienia i nasycenia w porównaniu z konwencjonalnymi technikami HDR, które wykorzystują metadane statyczne i generują stały efekt HDR.

SES stale rozwija nowe technologie i współpracuje z klientami oraz partnerami branżowymi nad dalszym polepszaniem wrażeń z oglądania telewizji, zawsze starając się, aby to doświadczenie jeszcze bardziej angażowało widzów – podkreśla Thomas Wrede, Wiceprezes ds. Nowych Technologii i Standardów, SES Video. – Z niecierpliwością czekam na opinie, jakie wrażenie na zwiedzających wywarł obraz Luksemburga wyświetlany na żywo w ramach naszego pokazu rozwiązań z zakresu wirtualnej rzeczywistości. Ciekaw jestem, czy widzom spodobały się szybko zmieniające się obrazy o wysokiej częstotliwości odświeżania i czy zaskoczył ich poziom jasności w standardzie HDR10+.

źródło: SES

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | ses | satelita | vr | technologia Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 793

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)