REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-07-17 07:17 | PDA & Navi | lenovo | test | serwer
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Serwery Lenovo ThinkSystem ustanawiają 42 nowe rekordy w testach

Firma Lenovo poinformowała o ustanowieniu przez urządzenia z oferty ThinkSystem wykorzystujące najnowsze procesory Intel Xeon Scalable aż 42 nowych rekordów w testach porównawczych. Rozwiązania z oferty ThinkSystem pomagają klientom w zmniejszeniu złożoności infrastruktury i obsłudze najtrudniejszych obciążeń.


Nowa oferta ThinkSystem wprowadza standard dla branży pod jedną marką obejmującą serwery, pamięci masowe oraz systemy sieciowe. Urządzenia ThinkSystem adaptują się do zmiennych potrzeb w zakresie IT, a jednocześnie zmniejszają złożoność i koszty wynikające z separacji rozwiązań w tradycyjnych infrastrukturach. Najnowsza oferta serwerów Lenovo obejmuje 14. urządzeń stelażowych i tower’owych, przeznaczonych do zastosowań krytycznych, o gęstym upakowaniu oraz kasetowych. Wszystkie te serwery wyróżniają się szerokim zakresem konfiguracji. Lenovo oferuje także nowe systemy do środowisk w hiperskali, które upraszczają infrastrukturę, co przekłada się na wyższy poziom usług centrum danych, a to z kolei sprzyja bezpośrednio rozwojowi działalności. Wybierając technologie, klienci nie powinni kierować się obawą uzależnienia od jednego dostawcy oraz barierami związanymi ze skalowalnością rozwiązania. Nowa oferta Lenovo ThinkSystem bezproblemowo współdziała z zakupionymi uprzednio urządzeniami i nie wymaga przeprojektowania posiadanej infrastruktury.

Firma Lenovo wprowadziła siedem nowych rozwiązań w obszarze chmury, big data, analizy danych i baz danych, które obsługiwane są na nowych serwerach ThinkSystem, a także wprowadziła do oferty dwa nowe rozwiązania Intel Select. Są to rozwiązania klasy korporacyjnej, które wykorzystują innowacje Lenovo w dziedzinie wydajności i niezawodności serwerów oraz efekty współpracy firmy z czołowymi producentami oprogramowania.

Klienci chcą nie tylko uprościć i usprawnić działanie infrastruktury IT, ale też uzyskiwać więcej korzyści ze swoich inwestycji. Oczekują, że ich partner technologiczny zapewni im wydajność i dostępność niezbędną do obsługi stale rosnących obciążeń, takich jak Microsoft SQL Server. Lenovo od dawna zajmuje 1. miejsce pod względem niezawodności serwerów x86 i zadowolenia klientów1, a nowe serwery ThinkSystem pobiły 42 światowe rekordy wydajności.

Dzisiejszy komunikat świadczy o tym, że Lenovo dąży do zaspokajania coraz bardziej zaawansowanych potrzeb klientów w segmencie centrów danych” — powiedział Kirk Skaugen, prezes Lenovo Data Center Group. „42 nowe rekordy świata urządzeń z oferty ThinkSystem, która obejmuje serwery z najnowszymi procesorami Intel Xeon Scalable, a także pierwsze miejsca wśród dostawców serwerów x86 pod względem niezawodności i zadowolenia klientów podkreślają umiejętności konstrukcyjne Lenovo i zdolność do wspierania klientów, którzy rozwijają działalność swoich firm”.

W testach TPC-E wykorzystuje się bazę danych do modelowania firmy maklerskiej z klientami generującymi transakcje związane z zakupem i sprzedażą, zapytaniami na temat konta i badaniami rynku. Lenovo jest pierwszym producentem, który pokonał barierę 100 USD/mierzone transakcje na sekundę (tpsE) w teście TPC-E, osiągając 93,48 USD/tpsE2, czyli o 16% mniej niż w przypadku poprzedniego poziomu odniesienia wynoszącego 111,65 USD/tpsE3. Oprócz najniższego poziomu USD/tpsE firma Lenovo osiągnęła także najwyższą wydajność spośród wszystkich producentów systemów 2-gniazdowych — 6598,36 tpsE2. Rekordy te dowodzą, że firmy mogą obniżyć całkowite koszty, uzyskując jednocześnie wydajność niezbędną do obsługi transakcji generowanych przez swoich klientów. Oprócz rekordów świata w teście TPC-E modelu SR650 Lenovo może się też poszczycić pierwszym miejscem w teście TPC-H modelu SR950. TPC Benchmark (TPC-H) to test porównawczy systemów wspomagających procesy decyzyjne, które obsługują duże ilości danych, wykonują zapytania o wysokim stopniu złożoności i udzielają odpowiedzi na pytania biznesowe o znaczeniu krytycznym. Firma Lenovo opublikowała najwyższy w historii wynik wydajności w teście TPC-H w konfiguracji nieklastrowej w skali @10 000 GB. Serwer ThinkSystem SR950 uzyskał wynik 1 336 109,6 QphH @10 000 GB (zapytań na godzinę H) po koszcie 0,92 USD/QphH @10 000 GB8.

Firma Lenovo wykazała się także największą zdolnością do wspierania klientów z branży rynków finansowych, uzyskując najwyższe wyniki w teście 26 STAC-M na serwerach ThinkSystem SR950 i ThinkSystem SR650. Testy STAC-M mierzą wymagające obciążenia związane z analizą danych występujących w seriach czasowych. ThinkSystem SR950 ustanowił światowe rekordy w 9. z 15. wymaganych testów, a także w dwóch opcjonalnych testach serwerów o pojemnej pamięci STAC-M3 Shasta. Jeden z tych wyników był o ponad 2 razy wyższy od poprzednich wyników w teście STAC-M Shasta.

ThinkSystem SR650 ustanowił także światowe rekordy w 15. z 17. testów średniego czasu reakcji STAC-M3 Antuco w porównaniu z poprzednio opublikowanymi wynikami dotyczącymi jednowęzłowych serwerów 2-gniazdowych z bazą danych Kx Systems kdb+7. Raporty z testów STAC-M serwerów SR950 i SR650 są dostępne publicznie. Lenovo ThinkSystem SR650 ustanowił nowy światowy rekord wydajności jednowęzłowych serwerów 2-gniazdowych pod względem wskaźnika SPECmpiM_base2007 z zestawu MPI M2007 testów SPEC MPI 2007 Benchmark.

Ponadto firma Lenovo pobiła światowe rekordy pod względem wskaźnika SPECvirt_sc20135 w kategorii serwerów 2-gniazdowych oraz SPECjbb20156 w kategoriach serwerów 1-, 2-, 4- i 8-gniazdowych. Nowe światowe rekordy dowodzą zaangażowania Lenovo w zapewnianie klientom wydajności, której oczekują od serwerów, a także elastyczności i wysokiej niezawodności rozwiązań.

Urządzenia z oferty Lenovo ThinkSystem pobiły 42 nowe rekordy świata. To doskonały dowód innowacyjności serwerów Lenovo ThinkSystem oraz wydajności ich konstrukcji” — powiedziała Kim Stevenson, wiceprezes Data Center Infrastructure Business w Lenovo. „Sama liczba i zróżnicowanie tych rekordów świadczą o zaangażowaniu Lenovo w innowacyjność, a klienci zyskują dzięki temu wyższą wartość biznesową rozwiązań, które mogą obsługiwać najbardziej wymagające obciążenia i aplikacje.”

Firma Lenovo ogłosiła także udział w programie Intel Select Solutions. Program ten obejmuje nowy zestaw rozwiązań pod marką Intel, które działają na procesorach Intel Xeon Skylake-SP i są przeznaczone do współczesnych, skomplikowanych centrów danych. Klientom, którzy chcą uprościć i przyspieszyć procesy selekcji, wdrażania i optymalizacji infrastruktury centrum danych pod kątem określonych obciążeń, zapewniają one standard w branży serwerów, do którego muszą się dostosować wszyscy dostawcy. Dokumenty referencyjne Lenovo Validated Design dotyczące środowiska VMWare vSAN oraz Lenovo Database Validated Designs do wysokowydajnego przetwarzania danych OLTP przez Microsoft SQL Server będą dostępne od października 2017 r.

źródło: Lenovo

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | lenovo | test | serwer Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
mObywatel - z jakim prawdopodobieństwem zainstalujecie aplikację

100 %
75 %
50 %
25 %
0 %
A co to jest?


WynikiAnkiety

Głosów 222

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)