REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-09-28 13:21 | Rynek | rynek
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

SAS liderem rynku zaawansowanej analityki według IDC

Według najnowszego raportu firmy IDC Research, firma SAS posiada największy udział w rynku oprogramowania advanced and predictive analytics.

Dziennikarze brytyjskiego tygodnika „The Economist" stwierdzili niedawno, że rynek analityki biznesowej jest wart więcej niż rynek ropy naftowej. Dzięki powszechnemu wykorzystaniu Internetu i urządzeń mobilnych oraz rozwojowi technologii big data, biznes zyskał ogromne możliwości przetwarzania informacji. Nie dziwi zatem fakt, że konkurencja staje się coraz bardziej zacięta, a liderzy rynku czują na plecach oddech rywali z branży.

Liderzy analityki

Co roku firma badawcza IDC przygotowuje zestawienia dostawców analityki biznesowej i rozwiązań Business Intelligence. Według najnowszego raportu IDC Worldwide Business Intelligence and Analytics Tools Software Market Shares SAS utrzymał 30,5-procentowy udział w rynku w 2016 roku w kategorii zaawansowanej analityki, co oznacza ponad dwukrotną przewagę w stosunku do kolejnej firmy z zestawienia. SAS nieprzerwanie prowadzi na tym polu od 1997 roku, odkąd IDC publikuje ranking wiodących dostawców. Firma stale się rozwija – w najnowszym zestawieniu SAS może pochwalić się 5-procentowym wzrostem dochodów. Firma zajęła również pierwsze miejsce wśród dostawców narzędzi do integracji danych z 21,9-procentowym udziałem w rynku.

SAS potwierdził swoją pozycję na rynku zaawansowanej analityki, podtrzymując coroczny wzrost – powiedział Dan Vesset, wiceprezes ds. Analityki i Zarządzania Informacją w IDC. Nie było to łatwe zadanie, biorąc pod uwagę większą liczbę konkurentów wchodzących na rynek. Bogate doświadczenie SAS w zakresie zaawansowanej analityki oraz zaangażowanie w badania i rozwój to dwa czynniki, pomagające firmie pozostać liderem w swojej kategorii – dodał Dan Vesset.

Inwestycja w innowacje

W 2016 roku SAS uzyskał przychody w wysokości 3,2 miliarda dolarów, reinwestując 26% tej kwoty w działania R&D (badawczo-rozwojowe) i wsparcie innowacji. To dwukrotność przeciętnych wydatków liderów branży technologicznej przeznaczanych na ten cel. SAS posiada biura w 58 krajach na całym świecie, a z jego usług korzysta 83 000 klientów.

źródło: SAS Institute

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | rynek Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 196

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)