REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-12-05 14:09 | PDA & Navi | samsung | aplikacja | software | telewizor
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Samsung SeeColors - aplikacja dla osób z zaburzeniami widzenia barw

Aplikacja SeeColors, która dostępna jest na wszystkie telewizory Samsung z serii QLED, pozwoli osobom z zaburzeniami widzenia barw ocenić indywidualne niedostatki widzenia. W oparciu o wyniki ustawienia kolorów, ekrany telewizorów QLED dostosują się do potrzeb użytkowników, by mogli oni cieszyć się obrazem w pełnej gamie barw.


Jak pokazują badania przeprowadzone w Europie i Ameryce Północnej prawie 300 milionów ludzi doświadcza zaburzeń widzenia barw: w przybliżeniu 8% populacji mężczyzn i 1% kobiet*. Większość osób nie jest świadoma ich istnienia oraz wpływu, jaki wywierają na jakość ich życia.

Dzięki aplikacji SeeColors na telewizory QLED, użytkownicy mogą rozpoznać typ oraz stopień swoich zaburzeń widzenia barw i na tej podstawie dostosować ustawienia ekranu. W celu dostarczenia łatwej i precyzyjnej metody oceny zaburzenia, firma Samsung Electronics nawiązała współpracę z prof. Klarą Wenzel, która kieruje Wydziałem Mechatroniki, Optyki i Informatyki Inżynierii Mechanicznej na Uniwersytecie Techniczno-Ekonomicznym w Budapeszcie. Celem działań było dostosowanie testu Colorlite (C-Test) do telewizorów i urządzeń przenośnych. Stworzony przez prof. Wenzel C-Test to cyfrowy test diagnostyczny wykorzystujący zjawisko filtrów koloru i modelowania matematycznego. Zastosowanie koncepcji C-Test w aplikacji SeeColors przyniosło proste rozwiązanie, które daje każdemu szansę na oglądanie filmowo-serialowego świata w pełnej palecie barw.


Aplikacja SeeColors jest dostępna w Smart TV App Store. Użytkownicy mogą także pobrać aplikację i dokonać diagnozy za pośrednictwem Google Play oraz Galaxy App Store na smartfony Samsung Galaxy S6, S6 Edge, S6 Edge+, S7, S7 Edge i urządzenia S8. Wystarczy połączyć smartfon Galaxy z telewizorem QLED, by ustawienia wyświetlacza telewizora automatycznie dostosowały się do diagnozy przeprowadzonej za pomocą aplikacji.

Aplikacja SeeColors** powstała we współpracy z Colorlite, węgierską firmą stosującą certyfikowaną technologię opartą o wyniki 20-letnich badań przy tworzeniu soczewek dla osób z zaburzeniami widzenia barw.

*Kalkulacja oparta na opracowaniu R. Fletcher, J. Voke: „Defective colour vision: fundamentals, diagnosis and management” (1985) Adam Hilger, Bristol.

** aplikacja i jej wyniki nie zastępują diagnozy lekarskiej.

źródło: Samsung

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | samsung | aplikacja | software | telewizor Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 180

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)