REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-12-07 09:16 | Taryfy | samsung | smartfon | android
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Samsung KNOX - bezpieczeństwo danych w smartfonie

W ciągu ostatnich 5 lat liczba danych wytwarzanych przez smartfony wzrosła 18-krotnie, osiągając poziom ponad 7 eksabajtów miesięcznie[1]. Najwięcej danych generują dziś użytkownicy urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android. Jednak skala danych wytwarzanych przez smartfony to jedno – drugą kwestią jest bezpieczeństwo. Urządzenia mobilne przechowują dziś bowiem cenne dla nas informacje: zarówno te prywatne jak i służbowe. Dzięki narzędziom takim jak Bezpieczny Folder Samsung KNOX użytkownicy mają pewność, że ich pliki są dobrze zabezpieczone.

Samsung KNOX
Samsung KNOX

Zagrożenia mobilne nadal istnieją

Współcześni biznesmeni coraz rzadziej pracują przy swoich służbowych biurkach. Preferują raczej mobilny styl pracy, który wiąże się m.in. ze zwiększonym wykorzystaniem publicznych sieci Wi-Fi. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Pew Research Center, niemal co drugi użytkownik internetu w USA (54 proc. badanych) loguje się do Sieci właśnie za pośrednictwem publicznych punktów Wi-Fi. Głównie po to, by odebrać lub wysłać wiadomości e-mail albo sprawdzić portale społecznościowe.

Wśród użytkowników urządzeń mobilnych panuje błędne przekonanie, że publiczne sieci Wi-Fi są bezpieczne. Szczególnie te dostępne w zaufanych lokalizacjach, takich jak popularne kawiarnie, hotele czy lotniska. Choć jest to wygodne, to łączenie się z sieciami publicznymi może narazić nas na ataki i zagrozić bezpieczeństwu informacji osobistych oraz służbowych przechowywanych na smartfonie. Dlatego, przy prowadzeniu mobilnego trybu pracy potrzebne są rozwiązania systemowe, które pozwolą w pełni wykorzystać potencjał mobilności, jednocześnie zapewniając najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa danych. Flagowym rozwiązaniem tego typu jest funkcja Bezpieczny Folder Samsung KNOX, dostępna w najnowszych smartfonach, takich jak Galaxy Note8, Galaxy S8 i S8+ czy Galaxy A5 (2017).

Granica między przestrzenią zawodową i osobistą coraz bardziej się rozmywa. Na tym samym urządzeniu mobilnym przechowywanych jest coraz więcej ważnych aplikacji, informacji i wiadomości – zarówno tych zawodowych, o najwyższym stopniu poufności, jak i prywatnych. Bezpieczny Folder Samsung KNOX umożliwia rozdzielenie znajdujących się na tym samym urządzeniu informacji zawodowych i prywatnych. Wykorzystuje technologię kontenera KNOX, aby zapewnić bezpieczną przestrzeń oddzieloną od innych aplikacji, wiadomości i informacji, tworząc dodatkową warstwę zabezpieczeń.

Wsparcie w rozwoju biznesu

Samsung Knox sprawdza się w wielu branżach, od bankowości, sprzedaży, edukacji i ochrony zdrowia, po usługi przewozowe, zaawansowaną informatykę czy branżę lotniczą i samochodową. Użytkownicy wszystkich tych sektorów mogą zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa swoich danych na urządzeniach mobilnych. Bezpieczny Folder Samsung KNOX zapewnia wielowarstwowe zabezpieczenia, a także izoluje i szyfruje bezpośrednio na urządzeniu dane korporacyjne, jak również nieustannie monitoruje bezpieczeństwo samego sprzętu.

Jednak Bezpieczny Folder Samsung KNOX nie ogranicza się wyłącznie do ochrony krytycznych danych firmowych. Dzięki możliwości jego personalizacji (KNOX Customization) organizacje mogą całkowicie dostosować to rozwiązanie do własnych potrzeb tak, aby wpisało się do firmowej infrastruktury i otoczenia biznesowego, w jakim urządzenie ma być użytkowane. Ta personalizacja zapewnia menedżerom IT możliwości dostosowania konfiguracji, wdrażania aplikacji oraz indywidualizacji UI/UX, jak również zdalnej, hurtowej rejestracji urządzeń i zatwierdzania usług, dając firmie całkowitą kontrolę nad rozwiązaniami mobilnymi, z jakich korzystają jej pracownicy.

[1] Według raportu Cisco Visual Networking Index: Global mobile Data Traffic Forecast Update, 2016–2021 White Paper.

Autor: Samsung


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | samsung | smartfon | android Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 23

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)