REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2013-01-07 18:59 | Taryfy | samsung | smartfon | android | awarie
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 112

Samsung Galaxy SIII z wadą fabryczną Sudden Death?

Ostatnich tygodni GALAXY S III - najbardziej zaawansowany smartfon w ofercie firmy Samsung, nie może zaliczyć do udanych. Po problemach z tzw. "Exynos Bug" – czyli dziurze, która potencjalnie pozwalała cyberprzestępcom przejąć kontrolę na smartfonem, niektórzy użytkownicy smartfonu zgłaszają, iż nagle telefon potrafi się wyłączyć i nie włączyć z powrotem – powód to tak zwany „Sudden Death” (czyli „nagła śmierć”).


Najwięcej zgłoszeń dotyczy sytuacji, w której wyłączony telefon ładowany był przez noc i następnego dnia rano po prostu nie chciał się uruchomić. Jak informują użytkownicy nie pomaga wyciąganie baterii, jedynym rozwiązaniem jest, zaniesienie telefonu do serwisu. Czy problemy sprzętowe, lub programowe, na razie brak informacji - w smartfonach Samsunga miał pojawić się po aktualizacji oprogramowania. Użytkownicy wskazują, że powodem „Sudden Death” jest nie samo oprogramowanie, tylko wadliwe pamięci NAND albo całe płyty główne. Na razie wiadomo, że problem dotyczy smartfonów zakupionych na przełomie maja i czerwca ubiegłego roku.

O sprawie zrobiło się głośno w Holandii, co spowodowało wypowiedź rzeczniczki tamtejszego oddziału Samsunga – Anne ter Braak – z których wynika, że Samsung już wie o tym problemie i obiecuje szybką aktualizację. Koreańska firma wymienia także wadliwe telefony.

Artykuł powstał na prośbę Czytelnika Telix.pl, który napisał do Redakcji maila w tej sprawie:

Chciałbym zainteresować problemem, jaki spotyka coraz więcej ludzi którzy zakupili telefony z serii Samsung Galaxy S2/sS3/Note. Mowa o „wadzie fabrycznej?” telefonu, która objawia sie resetem lub całkowitym padnięciem urządzenia. Co dziwne usterka nigdy nie ma miejsca przez pierwsze kilka dni użytkowania, ale w przedziale czasowym od 30 do 200 dni. Tak przynajmniej opisują właściciele telefonów, których spotkała ta przypadłość na forach. Dodam, że mój Galaxy Note po 200 dniach od zakupu :), bez żadnej przyczyny zaczął sam się wyłączać. Forumowicze próbowali dojść droga dedukcji w czym tkwi przyczyna. Spekulowano że to może przez wadliwe ładowarki, zmianę romów, konkretna sieć itp.. Ale w tak dużej grupie ludzi znajdowali się tacy, którzy używali starych ładowarek w nowym telefonie, nie zmieniali software, a błąd dalej jak występował, tak występuje niezależnie od karty sim. Zadzwoniłem do Samsunga i zdziwiłem się, że wada ta jest im bardzo znana. Co więcej Samsung nie uzna, to jako wadę fabryczną! Ja zostałem poproszony do kontaktu z serwisem gdzie zostanie wymieniona mi płyta główna w moim SGN. Wszystko ok., tylko mnie i tysiące posiadaczy zamiast kierować się standardami znanymi z Europy Zachodniej nie wymieni się telefonu na nowy model, jak to ma miejsce przy wadach fabrycznych tylko skazuje sie na brak dostępu do telefonu na co najmniej 14 dni i wymianę płyty głównej. Większość ludzi średnio użytkuje smartfon około 2 lata. Ja i większość ludzi będzie miała problem ze sprzedażą czegokolwiek jak w gwarancji napisane "wymiana płyty głównej". Co więcej Samsung jeszcze nie wpadł, co jest przyczyną restartów. Naprawa rozwiązuje problem, ale nie przyczynę problemu. Jeśli wadliwa jest jakaś cześć elektroniki za około 200 dni powtórka z kabaretu - napisał Czytelnik.

źrodło: SamMobile, wł.

Nie da się ukryć, że Samsung ma dość poważny problem. Jeżeli Czytelnicy spotkali się z podobnymi objawami w swoich smartfonach prosimy o komentarze, może wspólnie uda się zainteresować nimi Samsunga.

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 4.24 (głosy: 17)
Tagi: | samsung | smartfon | android | awarie Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 112
Komentarze: 112 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

robertoszrobertosz
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1
Zarejestrowany:
2017-04-29 11:08:42
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.04.29 11:13 Odpowiedz
Nie wiem skąd macie te problemy, może po prostu jakaś zła partia telefonów wtedy wyszła. Mój telefon jest z 2013r i kupiłem go jako używany dwu letni, na początku o niego oczywiście dbałem, ale od dłuższego czasu telefon jest używany jako wideorejestrator i nawigacja grzeje się (nieraz temp. baterii dochodzi do 51 stopni) leży na słońcu zaliczył kilka ciężkich upadków z ciężarówki (oczywiście jest zabezpieczony szkłem hartowanym i etui) i telefon wciąż działa bez zarzutu jedyne co udało mi się uszkodzić to gniazdo ładowania jak zahaczyłem nogą o kabel ładowarki, ale wciąż ładuje i łączy się z komputerem. Mogę od siebie tylko dodać, że telefon według mojej opinii jest bardzo dobry, wytrzymały, poręczny i robi świetne zdjęcia, a nawet lepsze od s5 czy m4 aqua bo ostatnio sobie robiłem porównania
AnonimOlka
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.04.15 08:56 Odpowiedz
Można jakoś wybudzić wtedy swój telefon bo nie mam samsunga tylko Huaweia i myśle że ma tą ,,Nagłą Smierć"
Anonimm32kreto
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.07.03 13:57 Odpowiedz
również u mnie pojawił się dokładnie taki problem jak opisany w artykule i po roku użytkowania, najpierw padl wyswietlacz a po powrocie z serwisu klapa, wyłączył się i koniec... przed ponowną wysyłką do tego samego serwisu w orange opisałem problem...po powrocie z serwisu rozczarowanie i lekki wk...w.. otóż dostałem odpowiedź, że sprzet mimo długotrwałych testów przez wykwalifikowanych fachowców jest sprawny nie wymaga naprawy w ramach konserwacji zrobiono aktualizację oprogramowania którą użytkownik może sam może zrobić w domu, zrobiono ze mnie "Jełopa" który jest niemotą. No i w domu telefon po 3h użytkowania padł i już się nie włączył, wrócił do fachowców i zobaczymy...
Anonimdamian
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.04.05 18:16 Odpowiedz
Przez ostatnie pol rokumam samsung galaxy s3 od kiedy zanioslem go do naprawy by wymienic wejscie na ladowarke przestal prawidlowo dzialc a mianowicie uruchamiajac niektore aplikacje po ekaie skacza biale kreski gubi zasieg i czasem uruchamia sie ponownie ale wlacza sie do momentu wiyswietlenia napisu samsung gdy teelefon jest podlaczony pod ladowarke tego problemu nie ma moze mi ktos powiedziec co jest nie tak od tamtej pory zrobilem 3 razy przywracanie ustawien fabrycznych i jeden razhard reset
AnonimMarta
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.03.07 20:51 Odpowiedz
Mam telefon Samsung Galaxy Core LTE w play. Przez rok czasu nic się nie działo aż niedawno pojawił się problem z ładowaniem. Po podłączeniu ładowarki naładuje się do 6% bateria i tak się zatrzymuje po odłączeniu odrazu spada do 2% i się wyłącza. Gwarancji mi uznali bo stwierdzili że jest to uszkodzenie mechaniczne, a za naprawę chcieli 600 zł. Nie zgodziłam się . Co mam teraz zrobić ?
Anonimklaudia
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.03.05 20:53 Odpowiedz
miałam ogólnie problem z bateria telefon po kilku godzinach mi się rozładowywał dzisiaj dzwoniłam i w pewnym momencie się wyłączył niestety nie chce się już włączyć jest cały czas samsung galaxy s3 a jak podłączam pokazuje się bateria a telefon się nie ładuje i jest tak od jakiś 3 godzin
AnonimPawcio
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.02.21 08:53 Odpowiedz
Klaudiaa z Twojego opisu wynika że telefon dopadł problem opisywany w temacie czyli sudden death. Jeśli wersja androida nie była zaktualizowana z wersji 4.0 lub 4.1 do wyższej, to obawiam się że pomóc może tylko autoryzowany serwis (czytaj wymiana płyty głównej), a jeśli telefon jest po gwarancji to taniej będzie płytę wymienić we własnym zakresie. Uszkodzoną masz najprawdopodobniej pamięć wewnętrzną EMMC. Można ją oczywiście wymienić ale koszt będzie większy niż wymiana płyty głównej.
AnonimKlaudiaa
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.02.20 04:36 Odpowiedz
Bardzo prosze o pomoc SGS3M kupilam telefon od kolezanki miala go 3 lata ani razu nie byl w naprawie . Wszystko bylo okeey az do dzis chcialam cos zobaczyc w telefonie telefon wylaczony podlaczylam pod ladowarke nic oddczekalam troszke no i wkoncu sie właczyl ale po chwili i tak sie wylaczyl i tak ciagle tylko do napisow sie wlacza. Co robic co jest tego przyczyna ?
Anonimsamsung
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.11.08 15:35 Odpowiedz
Kupiłem tego samsunga na electro.pl i śmiga mi bez zarzutu. Wszystko jest z nim ok w 100%
AnonimSZMACIUARZE
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.11.02 21:50 Odpowiedz
NIGDY WIECEJ SZJSUUUUNGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NIE WŁACZA SIE PO CAŁKOWITYM ROZŁADOWANIU!! TO JUZ 3 EGZEMMPARZ!! GONOO!!!!!!
AnonimRicko
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.10.17 15:18 Odpowiedz
dlatego lepiej kupić taki telefon w salonie media expert, avansie albo czymś takim, bo tam jest spoko serwis, a inaczej jak padnie to kasa w błoto
Anonimpiter25
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.10.03 22:16 Odpowiedz
Mój sgs3 lte wlasnie nagle padl. Sudden death. Nie pomaga nic: zmiana baterii, reset, podłączenie ładowarki. Ma ok 1,5 roku.
AnonimKto
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.09.25 20:10 Odpowiedz
Mojego Samsunga S3 Mini kupiłam w tym roku w czerwcu, jest po wymianie szybki i tyle. Nagle dziś zaczął migać (wszystko miga, oprócz paska z baterią, Wi-Fi i stanem sieci), nic nie pomaga, dzieje się tak tylko po odblokowaniu, wyświetla się szare tło na ok. 1-2 sek. (wyświetlacz nadal działa) i wszystko wraca do normy, jest tak co 5 sek. Jak się tego pozbyć?
Anonimklaudia
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.03.05 20:55
miałam to samo a dziś przestał działać
AnonimShasza
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.08.27 22:00 Odpowiedz
Witam mój samsung padł po 2 miesiącach od zakupu a zaczęło to się tak. Rozladowala mi się bateria wiec złożyłam do ładowania po osiągnięciu 10 procent baterii wyskoczył komunikat ladowanie strzynane zbyt wysoka temperatura baterii nic nie pomagało więc zanioslam tel do serwisu.po dwóch tygodniach dostałam niby to z nowym procesorem tel.radość nie trwała długo bo po dwóch dniach znowu to samo wiec jeszcze raz serwis. Serwis sciemnil że niby to wszystko w porządku wracam do domu bateria pada i znów to samo po paru dniach mu przeszło tylko że teraz nie mogę go naładować do końca ponieważ po jakimś czasie zaczyna szumic i sam się wylancza żeby go uruchomić sportem trzeba wyjąć baterie ale o dalszym lądowaniu można zapomnieć tel jest mocno na grzany
Anonimdykus
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.08.12 21:29 Odpowiedz
guzik prawda wipe, hard resety i inne duper szwance nie pomagają, sprawdź czy tel pod ładowarką chodzi normalnie, i jeżeli tak to wypnij mu ładowanie - jak się wyłączy to znaczy że zagotowało Ci baterie i jest do wymiany.
Anonimmario
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.08.08 03:04 Odpowiedz
Wlasnie padl mi kolejny raz samsung s3. Po roku mi padl. W serwis mi naprawil ale sciemniali ze wszystko bylo w porzadku tylko zmienili soft i to wpisali w ksiazeczke serwisowa. A teraz juz po gwarancji. Wylaczyl sie i laduje sie caly czas napis samsung s3 i znika i tak w kółko. Po wyjęciu i włozeniu baterii nie włączam go i sam sie włącza czyli napis samsung i znika. W tryb awaryjny nie da sie wejsc. W serwisie powiedzieli ze plyta do wymiany.
Anonimpokapoka
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.07.02 02:13 Odpowiedz
Na wszystkie objawy pomaga wymiana baterii
Anonimzy
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.09.10 16:24
Masz 101% racji. Po wymianie baterii wszysko wróciło do normy
AnonimEliza Kania
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.06.29 22:10 Odpowiedz
Mój Samsung umarł nagle. straciłam wszystko co miałam, dwa lata zdjęć, filmów i wiele rzeczy.....
Anonimaaa
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.06.28 09:30 Odpowiedz
Porażka ludzie, każdy przekrzykuje się nawzajem jak dzieci a piszecie to samo. Ja miałem s3 2 lata i jakoś nic się nie działo, s4 nic się nie działo z innymi tez, może nie potraficie obsługiwać telefonu?
LesHLesH
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 4432
Zarejestrowany:
2008-04-27 21:37:25
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.06.28 11:50
Mnie też dziwią te chóralne jęki, bo na kilku znajomych posiadaczy SGS3 żaden nie narzekał, w żadnym narzeczu i ani razu o pomstowanej w tym wątku wadzie.
AnonimNiki
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.06.04 12:38 Odpowiedz
Naleźy telefon reklamowac z ustawy konsumenckiej a nie gwarancji. wtedy moga sobie bajac ze bateria ma gwarancje tylko 6 miesiecy. Albo pozew sadowy zbiorowy.
AnonimButterfly808
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.05.07 22:46 Odpowiedz
Witam. Od prawie dwoch tygodni mam problem z samsungiem galaxy s3. otoz jak wchodze na jakakolwiek strone internetowa po ok 1-2 minucie moj ekran zaczyna mrugac i sie zawiesza.... wyciagniecie bateri nie pomaga gdyz po wlaczeniu telefonu caly czas widnieje napis SAMSUNG, jedyne co moge zrobic to podlaczyc go do ladowania i po jakims czasie sie odwiesza. jakies pomysly co to moze byc ??
AnonimDzasta
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.05.04 10:07 Odpowiedz
Witam, mam mniej więcej ten sam problem ze swoim tel, kupiłam Galaxy S3 NEO jakoś w styczniu, od tego czasu zdąrzył mi się wyłączyć pare razy, co najlepsze ciągle powtarza się problem z wiadomościami, a mianowicie, dostaję wiadomość widzę że ta wiadomość jest, lecz gdy wchodzę w wiadomości niestety jej nie widzę a osoba od której dostałam smsa jest gdzieś na końcu listy, co to ma byc wogole?!! Ten problem pojawia się notorycznie!!
AnonimMadlen
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.04.23 18:50 Odpowiedz
Witam, zastanawiam się nad kupnem używanego S3, ale czytając Wasze komentarze trochę jestem przerażona. Czy warto kupić telefon, który za chwile może paść. Czy można to jakoś zauważyć przy kupnie? Na co zwrócić uwagę? Czy może poszukać innego telefonu? Serdeczne dziękuje z góry za wszystkie podpowiedzi
Anonimmmmycha
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.03.10 17:57 Odpowiedz
Mam dokładnie to samo!!! Mój S3LTE po prostu padł na amen... przez ponad rok ani razu się nie zawiesił, a jak zaczęły się migania ekranu i wyłączanie to częstotliwość zwiększała się z dnia na dzień... w końcowej fazie bardzo był wyczulony na działanie aparatu. Zrobiłam 2 zdjęcia i znowu miganie i zdychanie... Tyle pieniędzy wydane i do wyrzucenia Nagrzewał się strasznie !!!! Bateria opuchnięta... nie wiem czy jest sens naprawiać. Danych któe nie były na karcie pewnie nie odzyskam... Czy ktoś z Was po naprawie miał swoje pliki czy wyczyszczony tel?
AnonimDominika L
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.03.02 21:25 Odpowiedz
Ja kupilam w listopadzie 2014 uzywanego SGS3 bylam bardzo zadowolona po czym w czwartek wylaczyl sie tak sobie i migalo caly czas Samsung Galaxy S 3 i nie chcial sie wcale wlaczyc, nawet sie nie chcial ladowac, bylam w punkcie takim tanim troche i powiedzial mi ze telefon niby mial stycznosc z woda na jakiejs karteczce to mozna widziec jak sie baterie wyciagnie ma byc biala a moja jest niebieska, od czwartku telefon lezy z wyciagnieta bateria na stole i koniec :\ Od czasu do czasu da sie wlaczyc ale za pare minut sie wylacza i znowu miga. Ja odrazu podejrzewalam ze to bateria jest stara i juz nie jest na chodzie ale pan w punkcie to wykluczyl . Nie wiem co juz mam robic .
AnonimSebastian
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.03.17 16:30
Hej Dominika i co zrobilas ze swoim telefonem? bylas w jakims punkcie, pytalas kogos albo naprawialas?? prosze o odp pozdrawiam Sebastian.
AnonimUkasz
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.05.03 16:08
moja droga, jesli nie wymyslilas nic to proponuje. wylacz i naladuj telefon do maxa, odlacz od ladowarki i przy wylaczonym wcisnij i przytrzymaj przycisk volume up (glosniej) plus home (srodkowy) i power (wlacznik) do momentu az zawibruje i pokaze sie logo androida. nastepnie za pomoca klawiszy wbudowanych wybierz opcje wipe/reset. w wielu przypadkach przedluza to zycie urzadzen, a w niektorych wskrzesza je.
Anonimjola
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.02.24 21:27 Odpowiedz
Telefon samsung S3 zakupilam w lipcu 2014 a dzis wystepuje w nim wszystko to co opisujecie.Migotanie ekranu wyłaczanie sie.Chyba szlak mnie trafi! co za gowno kupilam!!
AnonimRysi3K88
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.02.22 18:05 Odpowiedz
ja takze wymienilem baterie bo była spuchnięta i problem znikł. Ciekawe tylko na jak długo? dlatego tez kupilem baterie zamiennik (koszt25zl) zeby nie dokladac za duzo bo nie wiem czy to nie wina telefonu ze bateria puchnie... nie znam sie wiec tak gdybam.. poczekamy zobaczymy
AnonimSaint
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.02.17 19:48 Odpowiedz
Mam SGS3, Problem jak u Was wszystkich, czyli migotanie ekranu,przy tym gubi sieć ,później wyłącza się, po wyjęciu baterii i restarcie "zawisa" na ekranie startowym. Bateria jest lekko spuchnięta, więc zakładam że te wszystkie cuda które się dzieją to objawy "zdechniętej baterii". Póki co jutro kupie nowa baterie i zobaczę czy to coś da. Weresja Androida 4.3 JB
AnonimRysi3K88
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.02.19 16:30
Saint jak po wymianie baterii??
AnonimSaint
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.02.19 21:32
Witajcie. Tak jak pisałem wcześniej bateria poszła do wymiany i... problem zniknął. Baterie od razu włożyłem do telefonu bez ładowania miała 65% i obserwowałem co się będzie działo. telefon pracował stabilnie,trochę buszowania po sieci,potem grałem w grę aż bateria zeszła do 6% potem czekałem aż się całkiem wyładuje. Pierwsze ładowanie około 12 godzin. Ekspertem nie jestem ale wydaje mi się że telefon potrzebuje mieć dostarczane stabilne napięcie na główne komponenty (procesor, pamięć RAM) tak jak w komputerze. Wadliwa bateria mogła dawać różne napięcia w danej chwili przez co telefon dostawał szajby. Wyjaśniało by to też prawdopodobnie różne wskazania procentowe stanu naładowania baterii. Puki co problem przestał być problemem. Jedyny minus to to, że bateria kosztowała 70 zł
AnonimRysi3K88