REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-11-22 08:01 | PDA & Navi | samsung | gadgety | akcesoria
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Samsung DeX - biznes ze smartfonem w centrum

Jednym z czynników napędzających przemiany współczesnej gospodarki, jest skokowy rozwój sektora nowych technologii. Kluczem do efektywnego prowadzenia biznesu są dzisiaj szybkość i mobilność pracy – a te zapewnia nam korzystanie z mobilnych rozwiązań, takich jak Samsung DeX. To stacja dokująca zmieniająca smartfon Galaxy Note8 w komputer i narzędzie pozwalające mobilnym profesjonalistom (zwanym niekiedy „cyfrowymi nomadami”) na bycie w ciągłym ruchu. Ich biuro jest bowiem tam, gdzie teraz jest ich smartfon ze stacją roboczą Samsung DeX.

Samsung DeX
Samsung DeX

Zamiast firmowego biurka

Współcześni biznesmeni to osoby, które w mobilnym i dynamicznym świecie nie zakorzeniają się w ramach jednej przestrzeni. Ich praca jest ciągłym podróżowaniem: kursowaniem między klientami i spotkaniami biznesowymi. Z tego powodu nazywa się ich „cyfrowymi nomadami”. Od biurowego open space’u wolą często domowe zacisze. Tym, co pozwala im na taką mobilność oraz wolność w pracy, jest technologia. Według raportu „Duże i małe przedsiębiorstwa: Jak osiągnąć więcej w biznesie”, sporządzonego przez CCS Insight na zlecenie firmy Samsung, obecnie jedna trzecia pracowników w krajach rozwiniętych to tzw. pracownicy mobilni – osoby, które chcą mieć możliwość wykonywania swoich obowiązków gdziekolwiek, także poza biurem. W krajach rozwijających się do 2020 r. 48% pracowników także będzie można zakwalifikować jako mobilnych, a w małych przedsiębiorstwach będzie ich aż 70%.

Samsung DeX
Samsung DeX

To właśnie z myślą o zmieniającej się kulturze pracy powstał Samsung DeX. Ta niewielka, ważąca raptem 230 gramów, stacja dokująca, zmienia flagowy smartfon Samsung Galaxy Note8 w komputer. Jej nazwa to skrót od „Desktop Experience”. Oznacza to, że korzystając ze smartfonu z podpiętą do DeX klawiaturą, myszą i ekranem (monitorem czy telewizorem) – poczujemy się dokładnie tak, jak byśmy pracowali na firmowym komputerze, ale bez konieczności opuszczania naszego domu. Nie trzeba już wszędzie zabierać ze sobą komputera: wystarczy włożyć smartfon Galaxy Note8 do Samsung DeX – i z powodzeniem można pracować na doskonale znanych aplikacjach mobilnych, takich jak Excel, Word, PowerPoint czy Lightroom – i to na pełnym ekranie.

Samsung DeX
Samsung DeX

Technologia w służbie nowoczesnego biznesu

Samsung DeX to rozwiązanie, na które osoby korzystające z mobilnych form zatrudnienia czekały od lat. Po włożeniu smartfonu Galaxy Note8 do stacji dokującej i podłączeniu zewnętrznych peryferii komputerowych: klawiatury, myszki oraz monitora czy telewizora, można zaczynać pracę. Można pisać i tworzyć prezentacje, przeglądać Sieć czy edytować arkusze kalkulacyjne dokładnie tak, jak na komputerze. Można też edytować czy przeglądać wszystkie pliki, jakie przechowywane są na naszym smartfonie. Można wreszcie odbierać połączenia przychodzące od klientów. Nie trzeba też martwić się o zasięg sieci Wi-Fi, ponieważ – w razie potrzeby – z globalną Siecią połączy nas moduł LTE w Galaxy Note8. Z kolei dzięki hybrydowemu slotowi Dual SIM, pozwalającemu na zainstalowanie karty microSD lub drugiej karty SIM, nie trzeba obawiać się ani o zasięg, ani o dodatkowe miejsce na pliki w smartfonie.

Samsung DeX - łatwiejszy dostęp do wirtualnych pulpitów

Kluczową kwestią w biznesie jest bezpieczeństwo firmowych danych, przechowywanych na naszych urządzeniach. W przypadku smartfonu Galaxy Note8 funkcję zwornika bezpieczeństwa pełni Bezpieczny Folder. To wydzielona przestrzeń, w której wszystkie przechowywane przez użytkownika dane są szyfrowane i zabezpieczone, dzięki czemu nikt niepowołany nie uzyska do nich dostępu. Poza tym Bezpieczny Folder pozwala dzisiejszemu mobilnemu profesjonaliście na odseparowanie danych służbowych od prywatnych. Dzięki temu rozwiązaniu może np. korzystać z dwóch takich samych aplikacji do celów osobistych, jak i firmowych. To tak naprawdę dwa telefony w jednym urządzeniu.

Samsung DeX - stacja dokująca i smartfon staje się komputerem (wideo)

Czasami zdarza się tak, że musimy natychmiast skorzystać z plików zapisanych na służbowym komputerze – a ten akurat został na firmowym biurku... Dla użytkowników korzystających z Samsung DeX i Galaxy Note8 taki scenariusz nie stanowi jednak kłopotu. Mogą bowiem swobodnie połączyć się ze swoim firmowym komputerem, korzystając z funkcji zdalnego dostępu do wirtualnego pulpitu z systemem Windows. Jest to możliwe dzięki rozwiązaniu znanemu jako VDI, czyli Virtual Desktop Infrastructure, które jest dostępne dla osób korzystających m.in. z Citrix Receiver, klienta VMware Horizon czy Amazon WorkSpaces. Nie ruszając się z domu możemy więc nadal spokojnie pracować na wszystkich plikach z naszego służbowego komputera.

Biznes ze smartfonem w centrum

Myliłby się zatem ten, kto pracę zdalną wiąże wyłącznie z pracą na komputerze. Dzisiaj do załatwiania wszystkich naszych służbowych potrzeb wystarczy sam smartfon Galaxy Note8. Do niedawna w firmach furorę robiło hasło BYOD (ang. Bring Your Own Device, pol. przynieś swoje urządzenie). Zamiast korzystać ze służbowych laptopów – pracownicy przynosili do firm własne komputery. Dzisiaj równie dobrze zamiast BYOD moglibyśmy mówić o BYOS, gdzie końcowym „S” w skrócie jest smartfon, który może zmienić się w komputer.

Cyfrowi nomadzi mogą dziś zapomnieć o konieczności posiadania stacjonarnego peceta. Nie muszą też zabierać ze sobą wszędzie komputera służbowego. Wystarczy im smartfon Galaxy Note8 ze stacją dokującą Samsung DeX i dostęp do zewnętrznych peryferii komputerowych, żeby pracować równie efektywnie, co na komputerze. Taki scenariusz oznacza dla nich jedno: jeszcze bardziej mobilną i niezależną pracę. W jej centrum znajduje się jednak nie tyle komputer, co smartfon, z którym i tak przecież się nie rozstają. To smartfon stał się przecież dla nich najważniejszym narzędziem. Statystycznie mają go pod ręką ponad 14 godzin na dobę.

Rozbudowa możliwości smartfonu w kierunku kieszonkowego peceta była zatem naturalnym krokiem i odpowiedzią na zmieniające się realia na rynku pracy. Była tym, na co cyfrowi nomadzi czekali od dawna.

źródło: Samsung Electronics

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | samsung | gadgety | akcesoria Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 175

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)