REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-06-03 05:48 | Rynek | roccat | raport | gaming
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

ROCCAT - gamingowy raport, czyli kochać jak pecetowiec

Po przepytaniu ponad 3 000 ankietowanych, ROCCAT przygotował specjalny, gamingowy raport, z którego jasno wynika, jaką społeczność tworzą gracze


Współcześni gracze uważają się za towarzyskich. Ale ich podejście do życia pokazuje, że nie zawsze tak jest. Często sądzą także, że jeśli nie wyniosą śmieci, bo akurat nie mogą zapauzować gry to świat się nie zawali. Kim są w takim razie gracze, w co grają i dlaczego większość z nich wybiera wielogodzinne sesje bez odrywania się od komputera?

Tysiące ankietowanych, dziesiątki tysięcy odpowiedzi

W 2016 roku ROCCAT rozpoczął projekt bazujący na internetowych ankietach, które miały na celu sprawdzenie, kim tak naprawdę są gracze, czego chcą i jak żyją na co dzień. Niemiecki producent sprzętu gamingowego oraz gier opublikował rezultaty swoich prac w raporcie „Gamingowy raport ROCCAT”. Udostępnione materiały zawierają odpowiedzi ponad 3 000 ankietowanych osób oraz konfrontują je z innymi badaniami, które dotychczas zostały przeprowadzone nad fanami gamingu.

„Kochać jak pecetowiec”

Wyniki sondażu jasno pokazują, jak myśli gracz, jak często gra i w co gra najczęściej. W raporcie opracowanym przez firmę ROCCAT dowiadujemy się, co wpływa na wybory graczy – zarówno w świecie wirtualnym, jak i rzeczywistym. Co ciekawe, pecetowcy są znacznie bardziej lojalni swojej platformie od konsolowców – mniej niż połowa graczy komputerowych deklaruje, że korzysta z innej platformy do codziennego grania. Jednocześnie, aż 87% użytkowników konsol podkreśla, że do aktywnej rozgrywki wykorzystuje także inne urządzenia. Dodatkowo, ponad połowa wszystkich graczy przyznała, że gry mocno wpływają na ich codzienne życie. Przykładem decyzji podejmowanych ze względu na gaming jest np. rezygnacja z wyjścia z domu, aby w dniu premiery włączyć nową grę.

Nie wynoszą śmieci

Wyniki badań pokazują, że prawie co drugi ankietowany przynajmniej raz musiał tłumaczyć, że nie wyniesie śmieci, ponieważ nie może przerwać gry rozgrywanej w trybie wieloosobowym. Odwołując się ponownie do ankiet ROCCAT warto zaznaczyć, że większość graczy twierdzi, iż wysoko ceni sobie relacje partnerskie. 2/3 wyników wskazuje, że gracz nigdy nie wybierze gry zamiast pójścia na randkę.

Chcieliśmy wiedzieć, jak myślą gracze i co gaming dla nich oznacza, jaki ma na nich wpływ. Już od dawna wdrażamy nabyte informacje w proces projektowania naszych produktów, co wydatnie wpływa na sukcesy, które odnosimy. Bardzo chciałbym podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w naszych ankietach – budowanie silnego community to jeden z priorytetów ROCCAT – komentuje René Korte, założyciel i CEO ROCCAT. Więcej informacji na stronie dedykowanej Gamingowemu raportowi ROCCAT:
http://www.roccat.org/pl-PL/Labs/Gaming-Report/

źródło: ROCCAT

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | roccat | raport | gaming Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 189

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)