REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-09-11 07:01 | Telefony | internet | raport | ranking
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 4

RFBenchmark - Orange Polska w sierpniu miał najszybszy internet mobilny

Twórcy RFBenchmark opublikowali kolejny, sierpniowy raport dotyczący jakości usług i szybkości Internetu mobilnego oferowanego przez największych operatorów komórkowych w Polsce. Tym razem liczba pomiarów wyniosła blisko 22 tysiące.

Użytkownicy aplikacji RFBenchmark, służącej do mierzenia siły sygnału oraz testów prędkości Internetu, w sierpniu wykonali prawie 22 tysiące pomiarów. Na ich podstawie twórcy aplikacji przygotowali aktualny ranking operatorów komórkowych w Polsce. Prezentuje on jakość świadczonych usług i oferowaną prędkość Internetu mobilnego. Najwięcej powodów do zadowolenia mają abonenci Orange. Sieć ta odnotowała najlepsze wyniki w dwóch spośród trzech kategorii dotyczących technologii 4G-LTE.

W porównaniu z poprzednim rankingiem prawie dwukrotnie zwiększyła się liczba dokonanych pomiarów (z 12 tysięcy do 22 tysięcy). Przełożyło się to na procentowy rozkład popularności technologii 3G (43,75%) i 4G-LTE (55,22%) w Polsce.

Zbliżony udział wykorzystania technologii 3G oraz 4G może wynikać ze zwiększonego zainteresowania aplikacją RFBENCHMARK, a co za tym idzie bardziej równomiernego rozłożenia testów na terenie kraju. Identyczna ilość pomiarów została wykonana w dużych aglomeracjach jak również poza nimi w terenie rural z wykorzystaniem technologii 3G.

Biorąc pod uwagę średnią szybkość pobieranych danych w technologii 4G-LTE, w sierpniu stawce przewodziła sieć Orange Polska z wynikiem 28.38 Mbps. Ten sam operator oferował średnią szybkość 14.07 Mbps przy wysyłaniu danych przez użytkownika. Przewaga Orange została przełamana przez Plus jeżeli chodzi o najmniejszą wartość ping. Z wynikiem 39,72 ms ten operator lideruje w tej kategorii. Tuż za nim uplasowało się T-Mobile z nieznacznie słabszym wynikiem 39,94 ms.

Jakość usług i prędkość internetu mobilnego wiodących operatorów w Polsce – wyniki szczegółowe:

Mierzony parametr LTE
Orange Play Plus T-Mobile
Szybkość pobierania danych 28.38 Mbps 18.01 Mbps 17.77 Mbps 21.78 Mbps
Szybkość wysyłania danych 14.07 Mbps 5.28 Mbps 12.75 Mbps 8.69 Mbps
Ping 41 ms 51 ms 39,72 ms 40 ms

RFBenchmark - który operator komórkowy w Polsce ma najszybszy Internet mobilny

Pomiary są zbierane od użytkowników korzystających z naszej aplikacji mobilnej. Dzięki niej RFBenchmark może mierzyć podstawowe parametry sieci komórkowej – między innymi poziom i jakość sygnału w zależności od technologii w jakiej pracuje urządzenie mobilne, informacje na temat operatora sieci komórkowej czy też państwie, na terenie którego znajduje się smartfon. Dodatkowo na żądanie wykonywane są pomiary szybkości internetu podczas pobierania i wysyłania danych, a także test opóźnienia.

W momencie, gdy aplikacja odnotuje niskiej jakości połączenie głosowe, brak usług internetu mobilnego lub innej usługi, ma ona możliwość zaraportowania aktualnej pozycji użytkownika, gdzie wystąpił problem z daną usługą.

Pełny raport dostępny jest na stronie RFBenchmark.pl

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | internet | raport | ranking Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 4
Komentarze: 4 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimRot
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.09.12 05:04 Odpowiedz
Sieć#1 a awarii ostatnio bez liku. Pytanie co będzie gdy klienci Play ruszą z tym swoim stanem darmowym. Będzie się działo. A ranking poleci na łeb
AnonimBig
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.09.11 09:46 Odpowiedz
Ranking słaby i mało miarodajny. Ja do niedawna w Play miałem Ping na poziomie ponad 100. Moi znajomi również. Lokalizacja Gdańsk/Gdynia. Internet Play największe dziadostwo jakie można sobie wyobrazić. Bywały momenty, że download był na poziomie 1,14 Mb/s, a upload z prędkością 0,00 Mb/s!!!! Wstyd! To całe Play powinno znaleźć się w koszu. Od jakiegoś czasu jestem w Plusie i niebo! ;-) W końcu normalny internet, połączeń nie zrywa. Tak mile byłem zaskoczony jakością sieci, że dokupiłem internet domowy i numer stacjonarny przeniosłem z Orange do Plusa. Nigdy więcej pseudo operatorów typu na w pół wirtualny Play czy inne wynalazki. Wybierać warto sprawdzonych typu właśnie Plus. Kupe lat na rynku i praktycznie zero awarii.
AnonimLenka
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.09.11 09:22 Odpowiedz
Szkoda tylko że te ostatnie awarie tak bardzo wpływają na niezbyt dobrą opinię o Orange. Zaskakująco dobrze w tym rankingu wychodzi Plus
AnonimAhmed
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.09.11 08:25 Odpowiedz
Zgadza się, Orange jest liderem jeśli chodzi o mobilny internet. Ja mam w tej chwili w Krakowie - Nowa Huta Al. Solidarności : Ping 12 ms DL: 78,08 Mbps UL: 28,82 Mbps Czego chcieć więcej.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
mObywatel - z jakim prawdopodobieństwem zainstalujecie aplikację

100 %
75 %
50 %
25 %
0 %
A co to jest?


WynikiAnkiety

Głosów 267

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)