REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2014-06-17 13:09 | Rynek | Komputronik | rynek | finanse
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 4

Rekordowy rok dla Grupy Komputronik

Komputronik, dystrybutor branży IT i elektroniki w Polsce oraz operator najpopularniejszego w kraju sklepu internetowego z elektroniką www.komputronik.pl, w roku obrotowym 2013/2014 odnotował skonsolidowane przychody na poziomie 1.715 mln zł (wzrost o 37,8%) oraz 21.149 tys. zł zysku z działalności operacyjnej (wzrost o 140%).

Miniony rok finansowy to z sukcesem zrealizowane wyzwania związane z rozwojem Spółki. Nowe projekty, ekspansja na rynki zagraniczne, reorganizacja struktury Grupy Kapitałowej oraz intensywny rozwój kanału e-commerce to kluczowe kroki, jakie podjęliśmy w naszym modelu biznesowym – powiedział Wojciech Buczkowski, Prezes Zarządu Komputronik S.A.

Rok obrotowy 2013/2014 przyniósł kolejne systematyczne wzrosty. Trwałą tendencję zwyżkową odnotowano we wszystkich analizowanych kwartałach. Przez trzy kwartały z rzędu spółka osiągnęła obroty na poziomie znacznie powyżej 400 mln PLN, a sprzedaż w roku obrotowym 2013 osiągnęła poziom wyższy o 37,6% niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Skonsolidowany zysk netto wyniósł 24.081 tys. zł i był rekordowym w historii Grupy.

Spółka odnotowała wzrost sprzedaży we wszystkich kanałach, przy czym największy nastąpił w sektorze B2B, czyli sprzedaży do przedsiębiorstw oraz w sprzedaży zagranicznej (wzrost o 50%).

W ostatnim roku, przy znacznym wzroście przychodów, a także zysku ze sprzedaży, odnotowano stosunkowo niewielki wzrost kosztów działalności - jedynie o 7,1% w stosunku do roku poprzedniego. Cały czas obserwujemy także poprawę wskaźnika udziału kosztów działalności w przychodach. W stosunku do roku ubiegłego odnotowaliśmy spadek o 2 p.p., do poziomu 6,9%. W efekcie możemy mówić o wzroście wyniku na sprzedaży po odliczeniu kosztów sprzedaży i kosztów ogólnego zarządu aż o 155% r/r - komentuje Wojciech Buczkowski, Prezes Zarządu Komputronik S.A.

Do ważnych z punktu widzenia klientów wydarzeń minionego roku niewątpliwie należy zaliczyć uruchomienie dwóch obiektów Komputronik Megastore, czyli show-roomów z pełną ofertą wszystkich czołowych producentów, jako uzupełnienie największego polskiego sklepu internetowego www.komputronik.pl. Pierwszy salon powstał w Warszawie, gdzie w ciągu dwóch pierwszych tygodni odwiedziło go ponad 20 tys. osób, dokonując transakcji na łączną kwotę 1,8 mln zł. Pozytywne przyjęcie tej inicjatywy zaowocowało uruchomieniem kolejnego salonu w Poznaniu. Od połowy marca na 1500 m2 można oglądać kompletną ekspozycję sprzętu i najnowszych rozwiązań z oferty branż IT, foto, mobile, RTV i AGD.

Spółka nieustannie rozwijała kanał e-commerce, odnotowując wysoką dynamikę sprzedaży – ponad 40%. Komputronik umocnił pozycję kluczowego partnera dla Strefy Marek Allegro w branży elektronicznej. Spółka podjęła również ekspansję na nowe rynki. Utworzono Komputronik GmbH z siedzibą w Berlinie, czyli niemiecki oddział Komputronik SA., a także uruchomiono rosyjskojęzyczny serwis Komputronik.ru oraz trzy punkty agencyjne przy granicach. Spółka odnotowała również wysoką dynamikę sprzedaży w Czechach, gdzie działa spółka zależna K24 International s.r.o.

W ostatnim roku dokonano dalszej optymalizacji modelu współpracy partnerskiej. Nastąpił znaczny wzrost znaczenia wprowadzonego w ubiegłym roku modelu agencyjnego. Z końcem marca 2014 roku spółka posiadała już 48 agencji. Jednocześnie odnotowano dalszy wzrost sprzedaży do salonów franczyzowych.

źródło: Komputronik

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | Komputronik | rynek | finanse Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 4
Komentarze: 4 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimmirosaw
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.06.18 15:06 Odpowiedz
ja tam wolę x-kom, taniej
Anonimwiek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.06.17 20:09 Odpowiedz
Sam kupilem kilka rzeczy u nich z pełną satysfakcją .
Anonimwinterm
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.06.17 15:07 Odpowiedz
chyba komus sie "." z "," pomylila bo nie sadze, ze spolka notowana na GPW miala 21tys zysku, co jest 140% r/r...
Anonimwiedzcy
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.06.17 15:51
Na to wychodzi, że tobie. Gdyby tam znajdował się przecinek to faktycznie było by to 21 tys i 1,7 mln złotych, ale w Polsce kropka jest separatorem tysięcy, czyli kwoty te to ponad 21 mln oraz 1,7 mld. Tyle, że częściej używa się spacji i raczej taka konwencja powinna być użyta.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 19

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)