REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-09-04 09:31 | Rozrywka | festiwale | muzyka | raport
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1

Ranking festiwali - letnie festiwale muzyczne według internautów

Festiwale muzyczne cieszą się w Polsce coraz większą popularnością, o czym może świadczyć nieustannie rosnąca liczba nowych imprez i coraz lepsze line up’y. To sposób na weekendowy wypad, a dla młodzieży niemalże obowiązkowy punkt wakacyjnych wyjazdów. Festiwale są też widocznym elementem aktywności internautów w mediach społecznościowych – emocjonalnie i z zaangażowaniem podchodzą oni do każdej informacji na temat zbliżających się wydarzeń, a w ich trakcie komentują występy artystów i publikują zdjęcia z koncertów.

Agencja badawcza IRCenter sprawdziła które z tegorocznych festiwali cieszyły się największą popularnością w Internecie oraz dla jakich marek okazały się one być największą promocją.

Ranking festiwali

W tym roku zdecydowanie najbardziej popularnym festiwalem wśród internautów był Woodstock. Pojawiło się na jego temat ponad 485 tys. wzmianek, co oznacza, iż tego lata ponad 60% wszystkich treści opublikowanych w Internecie, poświęconych letnim festiwalom, odnosiło się właśnie do Woodstocka. Jego znacząca przewaga nad pozostałymi wydarzeniami była związana z wywołaną dyskusją polityczną, w której udział wzięły media, prywatni internauci oraz politycy, liderzy opinii i celebryci.


Poza politycznie angażującym festiwalem Jurka Owsiaka, najwięcej publikacji pojawiło się na temat Open’era. To festiwal, o którym dużo mówi się za sprawą line up’u, który jest już gwarancją jakości wydarzenia. Internauci często nieznając jeszcze żadnych artystów, deklarują chęć kupienia biletów i pojechania na kolejną edycję, gdyż są przekonani, że na pewno będzie warto. Festiwal ten często pojawia się również w aktywnościach jeszcze nieletnich internautów, głównie użytkowników Twittera, którzy nie mogą się doczekać swojego pierwszego Open’era. Jest to też wydarzenie, które wśród innych wyróżnia się wyraźnym zaznaczeniem obecności celebrytów – oficjalne kanały m.in. Maffashion, Deynn, czy Kuby Wojewódzkiego są ważnym elementem promocji festiwalu w sieci, co dodaje imprezie dodatkowej wartości.

Festiwale promocją marek sponsorskich, ale nie tylko

Internetowe dyskusje o festiwalach w tym roku to polityka, line up, deklaracje udziału w imprezach, kwestie organizacyjne oraz marki. Ten ostatni punkt stanowi stały i naturalny element każdego z muzycznych wydarzeń. Marki towarzyszą internautom już w samych nazwach festiwali (Orange, Tauron), w obrandowanych strefach i namiotach (Play, Lech, Bacardi, Allegro), ale również odpowiadają za możliwość kupienia karnetu na festiwal (sprzedaż przedmiotów na olx, aby mieć pieniądze na kupno biletu), czy dotarcie na teren wydarzenia (Bla Bla Car, Uber, mytaxi). Marki w kontekście letnich koncertów to także technologie: Spotify krytykowane za zbyt nachalne reklamy Open’era, VSCO używana do korekty festiwalowych zdjęć, Google (Play – aplikacje festiwalowe, Maps – nawigacja na terenie festiwalu).

Najczęściej wspominaną kategorią marek w tym roku były jednak marki mediowe: nazwy stacji telewizyjnych, tytuły prasowe i stacje radiowe stanowiły 42% wśród najpopularniejszych brandów. Było to jednak związane przede wszystkim z polityczną dyskusją, jaka toczyła się wokół Woodstocku.

Każdy festiwal wyróżniały jednak nieco inne marki, co widoczne jest na poniższej mapie:


*Wielkość logo oznacza popularność marki wśród internautów względem pozostałych marek.

źródło: IRCenter

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | festiwale | muzyka | raport Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1
Komentarze: 1 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimRobert
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.09.04 15:07 Odpowiedz
A gdzie defqon 1 ? Decibel, dominator itp?

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 1

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)