REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-01-19 10:24 | Rynek | ibm | radio | technologia | youtube
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Radio Opole wybiera IBM Cloud Video aby rozszerzyć zasięg (wideo)

Radio Opole wybrało IBM, na dostawcę usług streamingu video opartego o chmurę obliczeniową IBM, oferując swoim odbiorcom możliwość dostępu do treści medialnych w sieci internetowej.


Materiały audiowizualne stały się w ostatnich latach głównym narzędziem angażowania klientów i pracowników – eksperci podkreślają rosnące wykorzystanie filmów, webcastów i webinarów w komunikacji firmowej, szkoleniu i edukacji pracowników, a także w obsłudze klienta. Rośnie również liczba transmisji na żywo imprez muzycznych i kulturalnych, wystąpień konferencyjnych czy imprez sportowych oglądanych przy użyciu komputera bądź urządzeń mobilnych.

Radio Opole jest najstarszą publiczną rozgłośnią radiową na Opolszczyźnie, działającą już od 65 lat. Rozgłośnia posiada studia regionalne w dziesięciu ośrodkach regionalnych, obejmując zasięgiem mieszkańców województwa opolskiego i udostępniając im treści przez różne kanały, na częstotliwościach, stronie internetowej i portalach społecznościowych.

Rozwiązania IBM Cloud video pozwolą nam w nowy sposób nawiązywać kontakt z naszymi odbiorcami, oraz zwiększyć jakość, szybkość i dostępność transmitowanych na żywo programów informacyjnych, publicystycznych, kulturalnych, sportowych czy rozrywkowych” – mówi, Sławomir Krzewiński, Dyrektor Techniczny Radia Opole.

Dzięki bezpiecznym funkcjonalnościom, rozwiązanie IBM Cloud Video zwiększy widoczność ruchu sieciowego i pozwoli ograniczyć wpływ przesyłu wideo na działanie sieci internetowej Radia. Słuchacze zyskają dodatkową możliwość odbioru interesujących ich wydarzeń z dowolnego urządzenia, np. smartfonów czy tabletów.

Dzięki wbudowanym funkcjom analitycznym, rozwiązanie ułatwi tworzenie, przechowywanie i udostępnianie wszystkich treści wideo oraz uprości zarządzanie nimi.

„,i>Radio Opole w trakcie swojej 65-letniej działalności, zawsze stawiało na pionierskie rozwiązania technologiczne” - mówi Piotr Łaszczewski, Cloud Business Unit Leader, IBM Polska i Kraje Bałtyckie. „Jesteśmy przekonani, że dzięki IBM Cloud Video, słuchacze Radia Opole zyskają kolejne, unikalne wrażenia płynące z bogatej oferty audycji swojej ulubionej rozgłośni”. Telewizja Polsat przyspiesza proces produkcji dzięki IBM Cloud Aspera

IBM rozwija narzędzia wykorzystywane w mediach cyfrowych od wielu lat, posiadając ponad 1000 patentów dotyczących analizy filmów i przeszukiwania zbiorów audiowizualnych. Za swoje osiągnięcia w tym obszarze firma otrzymała czterokrotnie nagrodę Emmy. W styczniu 2016 roku w następstwie przejęć takich firm jak Ustream i Clearleap firma stworzyła nowy dział o nazwie IBM Cloud Video.

źródło: IBM Polska

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | ibm | radio | technologia | youtube Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 18

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)