REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-08-11 07:10 | Rynek | rynek | finanse | monitoring
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Qumak zbuduje inteligentny monitoring miejski dla Mysłowic

Qumak zaprojektuje i wykona inteligentny system monitoringu miejskiego dla Urzędu Miasta Mysłowice. 40 kamer zainstalowanych w 28 lokalizacjach, stała obserwacja ulic, wiaduktów, przystanków oraz szkół – to m.in. zakres prac, które wykona spółka. Rozwiązanie znacząco poprawi poziom bezpieczeństwa mieszkańców, a także wesprze pracę lokalnej policji i straży miejskiej. Wartość inwestycji to ponad 4,7 mln zł brutto.

Nowoczesny monitoring, który dostarczy Qumak, zapewni całodobową kontrolę miejskich dróg w Mysłowicach. Analizowane będą nie tylko przyczyny kolizji oraz przypadki złego parkowania, ale również szczególnie niebezpieczne sytuacje, jak jazda pod prąd lub pojawiające się na drodze zwierzęta. Dzięki elementom monitoringu wjazdowo-wyjazdowego, służby drogowe będą mogły zidentyfikować tablice rejestracyjne pojazdów uczestniczących w zdarzeniach. Ponadto, pod stałą obserwacją znajdą się także nietypowe incydenty, np. leżący człowiek, pozostawiona samotnie paczka, czy przypadki dewastacji mienia.

Qumak zapewni również dwa mobilne punkty systemu, które pomogą utrzymać wysoki stopień bezpieczeństwa w trakcie imprez masowych oraz w lokalizacjach pozbawionych stałych punktów monitorowania. Do obowiązków firmy należeć będzie również bezawaryjne utrzymanie urządzeń oraz analiza zdarzeń.

Kolejnym dostarczonym przez firmę elementem, będzie ściana wizyjna w centrum monitoringu, zlokalizowanym w nowej siedzibie mysłowickiej Straży Pożarnej. Zostanie ona wyposażona w najnowszy sprzęt komputerowy, 4 połączone modułowo monitory oraz 3 dodatkowe stanowiska.

- ,i>Miejski monitoring to kwestia kluczowa dla utrzymania bezpieczeństwa w miastach. Dlatego jesteśmy szczególnie dumni, że zostaliśmy wybrani przez Urząd Miasta Mysłowice do realizacji tak ważnego zadania. W ten sposób doceniono nasze kompetencje w zakresie inteligentnych systemów dla miast. Będzie to dla nas kolejne cenne doświadczenie, w którym bezpieczeństwo otrzyma wsparcie najnowszych rozwiązań technologicznych – mówi Tomasz Zygmuntowicz, Członek Zarządu Qumak odpowiedzialny za Pion Sprzedaży i Marketing.

Montaż 40 kamer inteligentnego monitoringu miejskiego to dopiero pierwszy etap inwestycji. Docelowo miasto Mysłowice planuje rozbudowę systemu do 100 kamer.

Qumak realizował już projekty z zakresu inteligentnej infrastruktury miejskiej. Firma wykonała m. in. system inteligentnego sterowania ruchem w Trójmieście oraz Lublinie i jest jednym z liderów w zakresie wdrażania systemów ITS.

źródło: Qumak

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | rynek | finanse | monitoring Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 11

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)