REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-09-11 08:20 | Rynek | psp | nfc | rynek | blik | multikino
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

PSP - BLIK najpopularniejszą metodą płatności w Multikinie

Pod koniec 2015 r. Polski Standard Płatności rozpoczął współpracę z Multikinem, której efektem było wdrożenie płatności mobilnych BLIK. Z danych Multikina wynika, że obecnie średnio 40 proc. sprzedanych biletów do kina pochodzi właśnie z kanału mobilnego. Odsetek transakcji BLIKIEM w Multikinie wynosi nawet do 20 proc. wszystkich transakcji miesięcznie, w tym ponad jedna trzecia to transakcje realizowane metodą „jednego kliknięcia” (tzw. One Click).


BLIK wystartował w lutym 2015 roku. Jeszcze w tym samym roku klienci Multikina mogli płacić BLKIEM za bilety w kinie, na stronie Multikino.pl i w aplikacji mobilnej sieci kin.

Ponad połowa klientów e-commerce kupuje przez urządzenia mobilne. Wśród posiadaczy smartfonów aż 56 proc. korzysta z płatności mobilnych. Grupa użytkowników bankowości mobilnej w Polsce przekroczyła w drugim kwartale 2017 roku 8,2 mln. Dziś już nikt nie ma wątpliwości, że żyjemy w erze mobilnej. Multikino jest partnerem, który to umiejętnie wykorzystuje m.in. poprzez wdrożenie BLIKA – mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA.

Od końca 2015 roku klienci Multikina mogą płacić BLIKIEM, wpisując sześciocyfrowy kod BLIK na stronie sklepu i potwierdzając transakcję w aplikacji mobilnej swojego banku w swoim smartfonie. W efekcie BLIK znalazł się od razu na szóstym miejscu wśród wszystkich metod płatności w sieci multipleksów. W krótkim czasie co dziesiąty kupowany bilet był opłacany BLIKIEM. Konwersja zakupowa, czyli finalizacja zakupu, sięgnęła aż 90 proc. – więcej niż jakakolwiek inna metoda płatności.

Wiosną 2017 roku Multikino zdecydowało się wdrożyć kolejną innowację – zakup metodą „jednego kliknięcia” (tzw. One Click) – z wykorzystaniem systemu BLIK. Multikino było pierwszą siecią kinową w Polsce, która wdrożyła One Click w sprzedaży biletów na stronie internetowej i w aplikacji.

Dzięki wdrożeniu kolejnej innowacyjnej funkcjonalności, BLIK stał się numerem 1 wśród metod płatności na Multikino.pl i w aplikacji. W maju 2017 roku za co piąty bilet klienci płacili BLIKIEM. Obecnie jest to 13-17 proc. transakcji miesięcznie. Nowe rozwiązanie szczególnie dobrze sprawdza się w kanale mobilnym – mówi Mariusz Spisz, Commercial Director w Multikinie.

One Click jest funkcją, która maksymalnie skraca i upraszcza zakup, a jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo transakcji. W trakcie pierwszej transakcji klient dostaje możliwość „zapamiętania” sklepu. Robi to, zaznaczając odpowiednią opcję w swojej aplikacji bankowości mobilnej. Przy kolejnym zakupie w tym samym sklepie wystarczy już tylko wybrać BLIKA jako metodę płatności i zatwierdzić operację w aplikacji mobilnej na swoim telefonie.

Multikino od początku było otwarte na innowacje i potrzeby nowoczesnych konsumentów. Dzięki wdrożeniu BLIK One Clicka klienci sieci korzystają z najwygodniejszej metody płatności w internecie, a Multikino uzyskuje wysoką konwersję sprzedażową – mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu BLIK.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2017 r. Polacy zrealizowali BLIKIEM łącznie prawie 13 milionów transakcji. W samym drugim kwartale 2017 r. liczba transakcji BLIKIEM wyniosła blisko 7 mln – to wzrost o 21 proc. w porównaniu do pierwszego kwartału. W tym czasie Polacy zapłacili BLIKIEM za zakupy w internecie ponad 4,2 mln razy.

Podstawowe informacje o systemie płatności BLIK

Dzięki BLIKOWI miliony Polaków mogą wygodnie, korzystając ze smartfona, wypłacać gotówkę z bankomatów, płacić w tradycyjnych sklepach oraz przelewać natychmiastowo pieniądze innym użytkownikom na numer telefonu bez znajomości ich rachunku bankowego. BLIK to najszybsza metoda płatności w sklepach internetowych oraz mobilnych.

System stanowi ogólnokrajowy, powszechny standard płatności, który wykorzystuje najnowocześniejsze technologie. Dostęp do BLIKA w aplikacjach bankowości mobilnej ma ok. 70 proc. wszystkich klientów krajowych instytucji finansowych. Grupa ta stale się powiększa. Udziałowcami spółki PSP jest sześć polskich banków: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski. Z BLIKA mogą korzystać również klienci Getin Banku, Inteligo, Orange finanse i T-Mobile Usługi Finansowe, a wkrótce także Credit Agricole oraz Raiffeisen Banku.

źródło: PSP

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | psp | nfc | rynek | blik | multikino Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 194

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)