REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-06-22 10:05 | Rynek | intel | sport | mkol | technologia | wideo
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Przyszłość sportu: VR, 5G, drony, oraz technologia Intel Replay 360

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) i Intel ogłosiły dzisiaj długoterminowe partnerstwo technologiczne. Podczas oficjalnej ceremonii w Nowym Jorku umowę partnerską podpisali prezes MKOl, Thomas Bach i Brian Krzanich, dyrektor generalny Intela. Intel do 2024 roku będzie członkiem międzynarodowego programu sponsorskiego TOP (The Olympic Partner).

"W ramach strategii Olympic Agenda 2020, MKOl nawiązuje przełomowe partnerstwa” - powiedział Thomas Bach. "Intel to światowy lider w swojej branży, dlatego niezmiernie cieszymy się ze współpracy, która pozwoli nam kształtować przyszłość Igrzysk Olimpijskich z pomocą najnowocześniejszych technologii. Igrzyska Olimpijskie łączą kibiców ze sportowcami, którzy inspirują ludzi na całym świecie poprzez sport i olimpijskie wartości przyjaźni i szacunku. Dzięki innowacyjnemu partnerstwu z firmą Intel, kibice na stadionie, sportowcy i publiczność na całym świecie wkrótce doświadczą magii igrzysk olimpijskich w zupełnie nowy sposób”

"Cieszymy się, że dołączymy do Ruchu Olimpijskiego i dzięki technologiom Intela, wyniesiemy na nowy poziom doświadczenie Igrzysk Olimpijskich dla fanów na całym świecie" - powiedział Brian Krzanich. "Dzięki tej ścisłej współpracy z rodziną olimpijską przyspieszymy wprowadzanie technologii w przyszłość sportu na największych światowych arenach.”

Rozgrywki olimpijskie to najlepsza okazja do pokazania, w jaki sposób technologie Intela mogą zmienić przyszłość sportu. W ramach partnerstwa firma dostarczy innowacyjne rozwiązania wirtualnej rzeczywistości, łączności 5G, dronów, oraz technologię powtórek Intel Replay 360. Po raz pierwszy kibice będą mieli okazję doświadczyć tych nowości podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Korei Południowej w lutym 2018 r. Na czas trwania rozgrywek w Pjongczang Intel dostarczy technologię wirtualnej rzeczywistości do oglądania rywalizacji sportowców w czasie rzeczywistym - Intel True VR, zapewniając fanom możliwość bogatego doświadczenia sportowego bez wychodzenia z domu. Technologia Intel 360 pozwoli kibicom obejrzeć powtórki najbardziej pamiętnych momentów rozgrywek z perspektywy dowolnego miejsca na stadionie. W przyszłości widzowie przed telewizorami będą mogli doświadczyć tego, co fani siedzący w pierwszym rzędzie trybuny.

Współpraca MKOl i Intela obejmuje Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018, Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020, Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 i Igrzyska Olimpijskie w 2024 roku.

"Nasze strategiczne partnerstwo z firmą Intel jest wyraźnym dowodem na trwałość Igrzysk Olimpijskich i zaufanie wiodących firm na świecie dla Ruchu Olimpijskiego" - powiedział Tsunekazu Takeda, przewodniczący komisji marketingowej MKOl. "Współpraca z firmą Intel pozwoli Ruchowi Olimpijskiemu urzeczywistnić wizję budowy lepszego świata poprzez sport.”

Obejrzyj konferencję prasową:

źródło: Intel

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | intel | sport | mkol | technologia | wideo Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 189

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)