REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-05-21 08:02 | Rynek | rynek | technologia | iot | impact | 5g
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Przyszłość 5G nadchodzi wielkimi krokami

Gospodarka 4.0 to nie tylko integracja nowoczesnych technologii informatycznych z klasycznymi procesami przemysłowymi, ale również tworzenie systemów cyber-fizycznych, na które składają się m.in. sztuczna inteligencja, samouczenie się maszyn, Big Data, Internet Rzeczy (IoT) oraz autonomiczne pojazdy. Digitalizacja procesów produkcji idzie w parze z wprowadzaniem technologii 5G. Jak będzie to wyglądało na polskim rynku, jakie są plany rozwoju cyfrowej administracji państwa oraz co sieć 5G zmieni w życiu przeciętnego użytkownika internetu? Wszystkie te aspekty gospodarki 4.0 i e-państwa będą poruszane na impact’17, największym wydarzeniu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej poświęconym gospodarce przyszłości, które w dniach 31 maja – 1 czerwca br. odbędzie się w Krakowie.

Rok w świecie 4.0 to bardzo dużo. Podczas zeszłorocznej edycji kongresu impact zaczęto mówić o trendzie 4.0 z polskiej i środkowoeuropejskiej perspektywy. W tym roku zagadnienia zostaną pogłębione. Tematy digitalizacji sektora produkcyjnego oraz cyfrowej administracji państwa będą poruszane w ramach 3 z 12 ścieżek na impact’17: industry 4.0, digital state oraz techcity.

Uczestniczący w ścieżce industry 4.0 przedstawiciele korporacji, startupów, świata nauki oraz administracji publicznej zajmą się omówieniem nowych przestrzeni wzrostu Czwartej Rewolucji Przemysłowej oraz jej sił napędowych.

Sektor 4.0, rozumiany jako następna faza digitalizacji sektora produkcyjnego, jest napędzany przez cztery siły: ilość zgromadzonych i przetwarzanych danych, mocy obliczeniowych i łączności (zwłaszcza nowe, szerokopasmowe sieci niskonapięciowe); rozwój możliwości analitycznych i biznesowych; nowe formy interakcji człowiek-maszyna, takie jak interfejsy dotykowe i systemy rzeczywistości rozszerzonej oraz udoskonalenia w przekazywaniu cyfrowych instrukcji do świata fizycznego, np. zaawansowana robotyka i druk 3D.

Celem moderowanych rozmów na impact’17 będzie znalezienie możliwości wzrostu starych i nowych gałęzi przemysłu w erze cyfrowych przeobrażeń. W ramach ścieżki industry 4.0 Mark Loughran z Microsoft przeanalizuje zastosowanie „chmury dla przemysłu”. Swoje rozwiązania w tej materii przedstawią też inni giganci np.: Comcast, Siemens czy SAP. Do grona speakerów reprezentujących ścieżkę industry 4.0 zaproszono także Limora Schweitzera, założyciela i dyrektora RoboSavvy, firmy specjalizującej się w rozwoju i produkcji części humanoidalnych robotów. W swoim wystąpieniu skupi się na współpracy i interakcjach człowieka z robotami.

Obok znalezienia odpowiedzi na pytanie - w jaki sposób digitalizacja produkcji stworzy przestrzeń do rozwoju bardziej dostępnego, elastycznego i efektywnego przemysłu, wystąpienia speakerów impact’17 ukażą także powody, dla których sieć 5G ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju Polski.

Najważniejsza rewolucja nadchodzących lat jest ściśle powiązana z Internetem Rzeczy (IoT). Obecnie sygnał przesyłany jest z centralnych baz operatora. Dzięki technologii 5G

urządzenia będą mogły nawiązywać bezpośrednie połączenia, jeśli tylko będą odpowiednio blisko siebie. Inteligentne zarządzanie przepustowością nie tylko obniży obciążenie sieci, ale również pozwoli wejść na zupełnie inny poziom podłączania do internetu poszczególnych urządzeń. Oficjalny początek komercyjnego zastosowania 5G planowany jest w trakcie Olimpiady Zimowej w Pyeongchang w 2018 r. Unia Europejska nie pozostaje jednak mocno w tyle za azjatyckimi i amerykańskimi tech gigantami. Przedstawiciele państw członkowskich już w styczniu 2017 r. potwierdzili porozumienie w sprawie rezerwacji częstotliwości, które pozwolą na budowę superszybkiego internetu 5G w całej UE.

Dalsze rozmowy na ten temat będą się toczyły w Krakowie. Na impact’17 spotkają się wszyscy kluczowi decydenci zainteresowani rozwojem sieci 5G, na czele z Timotheus Höttges - CEO TMobile/Deutsche Telekom, liderem tej technologii w Niemczech. Bowiem jednym z głównych celów impact’17 jest przedstawienie przykładów sprawnie działającej cyfrowej administracji państwa, która przyciągnie inwestycje, pobudzi przedsiębiorczość, wykreuje nowe możliwości biznesowe i ułatwi życie obywateli. Spotkanie e-państwa i e-obywatela w cyfrowej przyszłości jest tematem ścieżki digital state, którą na kongresie będą reprezentować oprócz Anny Streżyńskiej – Minister Cyfryzacji, również Dave Allen - Wiceprezes Palo Alto Network, firmy zajmującej się cyberbezpieczeństwem oraz John Paul Farmer - Dyrektor ds. Technologii i Innowacji Obywatelskich w Microsoft oraz były Doradca ds. Innowacji w Biurze Nauki i Technologii Białego Domu.

Z kolei pytania dotyczące wpływu technologii 5G oraz rewolucji inteligentnych miast na komfort ludzkiego życia znajdą odpowiedzi wśród wystąpień speakerów ze ścieżki techcity. Debaty będą dotyczyć biznesowych możliwości związanych z rozwojem inteligentnych miast oraz wpływu rozwoju technologii na kwestie związane z jakością miejską tj. z mieszkaniami, gospodarką, kulturą, warunkami społecznymi i środowiskowymi. Do grona speakerów reprezentujących ścieżkę techcity zaproszono m.in. Katarzynę Lechowicz z NetApp, Mads Chaberski Nauntofte z MapsPeople oraz Eitan Sella z Hybrid.

***

Gospodarka przyszłości oraz digitalizacja to tematy przewodnie wydarzenia impact’17, które w dniach 31 maja – 1 czerwca br. po raz drugi odbędzie się w Krakowie. W jednym miejscu spotka się ponad 5 tys. osób. Wizjonerzy i twórcy najbardziej zaawansowanych technologii, prezesi światowych koncernów z obszaru new-tech, twórcy startupów, naukowcy, a także administracja rządowa wspólnie zastanowią się nad szansami i zagrożeniami gospodarki 4.0. Impact’17 to najważniejsze wydarzenie dotyczące innowacyjności w Europie Środkowo-Wschodniej.

Celem impact’17 jest stworzenie platformy, która połączy technologiczne wizje i działania wielu środowisk, tak aby w pełni cyfrowa gospodarka stała się faktem. Uczestnicy impact’17 będą dążyli do wykreowania trwałej społeczności zintegrowanej wokół gospodarki 4.0 i digitalizacji, która będzie wpływać na standardy rządów oraz doradzać innowacyjne rozwiązania w różnych obszarach.

źródło: Impact

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | rynek | technologia | iot | impact | 5g Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 197

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)