REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2014-07-14 10:53 | Rynek | IMAGIS | rynek | finanse
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Prezes IMAGIS przejmuje pakiet kontrolny nad Spółką

W ramach optymalizacji struktury IMAGIS SA, Marcin Niewęgłowski, prezes Spółki odkupi wszystkie akcje które znajdują się w posiadaniu notowanej na GPW firmy PC Guard SA i jej podmiotu zależnego CG finanse Sp. z o.o. Nowa struktura akcjonariatu ma znacząco wzmocnić przyjętą strategię rozwoju. Wartość planowanej transakcji to blisko 35 mln zł.

W wyniku odkupu akcji, Marcin Niewęgłowski będzie posiadał 70% pakiet akcji IMAGIS SA, umożliwiający pełną kontrolę nad spółką. Szczegółowy zakres transakcji reguluje umowa przedwstępna sprzedaży akcji zawarta pomiędzy stronami. Realizacja transakcji nastąpi w transzach, a jej zakończenie zostało zaplanowane na drugie półrocze przyszłego roku.

W wyniku podpisanej umowy rezygnację z zasiadania w Radzie Nadzorczej IMAGIS SA złożyło trzech przedstawicieli PC Guard SA i CG Finanse Sp. z o.o.

Znam spółkę, branżę oraz trendy rynkowe. Moja decyzja jest najlepszym potwierdzeniem tego, jak bardzo wierzę w IMAGIS SA oraz jej przyszłość i rynkowe sukcesy. Dzięki kontrolnemu pakietowi akcji, wdrożenie kluczowych dla spółki nowych projektów, nad którymi intensywnie pracujemy będzie jeszcze bardziej efektywne. Wśród najważniejszych znajduje się platforma lokalizacyjna mapGO24.com Już wkrótce powinny pojawić się pierwsze znaczące efekty” - mówi Marin Niewęgłowski, prezes IMAGIS SA. – „Nie wykluczam także opcji, że w akcjonariacie Spółki pojawi się nowy inwestor. Realizowana przez mnie transakcja stwarza takie możliwości i jeśli złożona zostanie atrakcyjna propozycja gwarantująca dalszą dynamiczną ekspansję, może zostać ona przyjęta” – podsumowuje prezes IMAGIS SA.

Marcin Niewęgłowski kieruje IMAGIS SA od blisko 5 lat, rozwijając firmę w sposób organiczny oraz poprzez przejęcia. Wśród przejętych podmiotów znalazły się Smart Elektronik, GPS Konsorcjum Sp. z o.o. oraz E-mapa S.A. Dzięki osiągniętemu efektowi synergii stworzona została grupa komplementarnych względem siebie firm oferujących uzupełniające się produkty i usługi, wyrastająca na jednego z liderów rynku. W tym samym czasie oferowane przez Spółkę portfolio produktów zwiększyło się dwukrotnie.

Najnowszym projektem IMAGIS SA, którego inicjatorem był Marcin Niewęgłowski jest uruchomienie platformy lokalizacyjnej mapGO24, która oferuje możliwość lokalizowania dzieci, osób starszych, pozostałych członków rodziny jak również znajomych czy pracowników. Jednym słowem wszystkie osoby, które posiadają smartfona lub inne urządzenie z systemem Android lub iOS i wyrażą zgodę na taką lokalizację. Jest to projekt o zasięgu globalnym, przeznaczony do komercjalizacji na rynkach międzynarodowych. Spółka zakłada, że jego wdrożenie może znacząco wzmocnić pozycję rynkową, przenosząc firmę z poziomu gracza krajowego na poziom międzynarodowy. M.in. perspektywy związane z tym projektem przyczyniły się do podjęcia decyzji o inwestycji w Spółkę.

Ponadto, Spółka informuje, że Zarząd GPW w Warszawie S.A. podjął uchwałę o wprowadzeniu do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect 164.500 akcji zwykłych na okaziciela serii D spółki IMAGIS S.A., o wartości nominalnej 0,50 zł (pięćdziesiąt groszy) każda.

źródło: IMAGIS

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | IMAGIS | rynek | finanse Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 783

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)