REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-06-01 15:37 | Rynek | t-mobile | 5g | rynek
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 3

Prezes DT: Polska jednym z pierwszych krajów, które będą miały sieć 5G

Prezes Deutsche Telekom, Tim Höttges, wygłosił przemówienie podczas konferencji impact'17 w Krakowie.


Tim rozpoczął swoje wystąpienie od ważnej zapowiedzi i zaproszenia: "Jestem tutaj, aby powiedzieć, że Deutsche Telekom spowoduje, że Polska będzie jednym z pierwszych krajów, które będą miały sieć 5G. Jestem tutaj, aby zaprosić Was, m.in., młodą scenę startupową w Polsce, do współpracy z nami. Abyście podzielili się z nami swoimi pomysłami."

Następnie uhonorował Kraków, wskazując na to, że: "Fakt, że mamy centrum innowacyjności hub:raum w Polsce, tu w Krakowie, i że obejmuje ono swoim zasięgiem działania cały region Europy Środkowo-Wschodniej świadczy o naszym zaangażowaniu w tym regionie i kraju, a także długoterminowych planach.” Zaproponował: "Wykorzystajmy hub:raum jako platformy do dalszej współpracy między Polską a DT."

Wyjaśnił to mówiąc, że "Kraków jest miejscem, gdzie instalujemy infrastrukturę testową i nowe technologie na długo, zanim są one powszechnie dostępne. Ma to jeden cel - wspieranie rozwoju innowacji i startupowego ekosystemu".

Wystąpienie Tima Höttgesa zbiegło się w czasie z rozpoczęciem drugiej edycji programu Prototyping Hub dla technologii NB IoT w hub:raum Kraków. DT poszukuje partnerów, którzy chcą opracować nowe produkty NB IoT w naszym środowisku testowym.


Hub:raum /DT/T-Mobile Polska uruchamiają również program Prototyping Hub skoncentrowany na sieci 5G i sieci niskich opóźnień, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania robotyki. Ponownie Kraków będzie liderem w zakresie dostępu do infrastruktury, która ma zostać zainstalowana w poszczególnych hub:raum. Ze sceny Tim Höttges zapraszał startupy i projekty, które uważają, że mogą wykorzystać możliwości sieci 5G i mają już interesujące pomysły.

Deutsche Telekom buduje "światową sieć IoT", wyjaśnił Tim Höttges. "Budujemy sieć Narrowband IoT. Ogłosiliśmy plan budowy sieci NB IoT na skalę Europejską do końca 2017 roku w Polsce, Niemczech, Holandii, Austrii, Grecji, Chorwacji, na Węgrzech i na Słowacji.”

W kontekście widma powiedział, że "widmo jest jak nieruchomości na Manhattanie. Sprzedaj to. Nie dzierżaw tego." Wskazując na potrzebę większego spektrum, np. milimetrowe fale - 24 GHz i wyższe. "W Korei firma SK Telecom może już korzystać z tego spektrum. Co jest dobre dla: bardzo dużych przepustowość dla bardzo wysokich szybkości transmisji danych w małych komórkach".

Potrzebna jest również ogólnoeuropejska ramowa polityka dla widma i aukcji. Zbyt wiele różnych pasm widma prowadzi do większej złożoności. Wymagane jest ujednolicenie zakresów i warunków.

W odniesieniu do 5G jeden z jego komunikatów brzmiał: "Udane wdrożenie 5G wymaga silnej współpracy, uczciwej konkurencji i mniej regulacji". Zwrócił uwagę, że współpraca z politykami na poziomie krajowym i regionalnym jest konieczna, aby przyspieszyć budowę sieci 5G.

Zwracając się do polskich gospodarzy sugerował, że skoro nie wszystkie fundusze na wdrożenie szerokopasmowego dostępu do Internetu z programu "Cyfrowa Polska" zostały rozdysponowane, to przekazanie pozostałych środków na sieć 5G byłoby inwestycją wizjonerską.

Mówił o konkretach przyszłej współpracy "Chciałbym zaproponować partnerstwo cyfrowe między władzami Polski a Deutsche Telekom. Partnerstwo wspierałoby ambitną mapę drogową dla 5G, tzn. miasto podłączone do 5G do końca 2020 r. " Na zakończenie przemówienia Tim Höttges odnowił swoje przyrzeczenie dla Europy: "Wierzę, że Europa i Unia Europejska mogą dokładnie odpowiedzieć na wyzwania i możliwości jakie daje digitalizacja". Dodał również, że Deutsche Telekom postrzega Europę przez pryzmat korzyści: "Działamy na 13 europejskich rynkach. Nasze spółki w poszczególnych krajach dzielą się doświadczeniami ze sobą nawzajem. Uczymy się od siebie nawzajem. I to czyni nas lepszymi."

źródło: T-Mobile

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | t-mobile | 5g | rynek Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 3
Komentarze: 3 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimcedr
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.06.01 22:03 Odpowiedz
w sumie ciekawe kiedy sie to tak u nas zadomowi na dobre
AnonimsylwekZolkusza
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.06.01 15:48 Odpowiedz
KanKan
Administrator


Posty: 3095
Zarejestrowany:
2008-04-01 19:27:29
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.06.01 15:58
Dzięki, właśnie opracowywałem te informację. Pozdrawiam Andrzej

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 180

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)