REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2014-03-18 11:55 | Telefony | rynek | sms | reklama
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Powiadomienia push zaangażują użytkowników twojej aplikacji

Powiadomienia push zwiększają zaangażowanie użytkowników aplikacji mobilnych z poziomu 10% do 50% – wynika z danych firmy Infobip. Nic więc dziwnego, że stanowią one obecnie podstawę działań kampanii marketingu mobilnego. Ważne jest stosowanie rozwiązań, które pozwolą w pełni wykorzystać potencjał aplikacji, takich jak narzędzia oferowane przez Infobip.

Jednym z narzędzi, oferowanych przez firmę Infobip, jest geotargetowanie powiadomień push. Dzięki temu powiadomienie może zostać wyświetlone tylko u tych użytkowników aplikacji, którzy w danej chwili przebywają na zdefiniowanym wcześniej przez nadawcę obszarze. Co więcej taka wiadomość może zostać wysłana również do innych użytkowników, w chwili w której wejdą oni na określony teren.

Dodatkowo rozwiązania proponowane przez firmę Infobip pozwalają na przesłanie do użytkowników aplikacji nie tylko samego tekstu, ale też linków do stron internetowych, zdjęć, a nawet filmów. Każdy komunikat push może być zaplanowany z wyprzedzeniem i wysłany automatycznie dopiero w zdefiniowanym momencie. Co więcej komunikat może mieć określoną datę ważności, dzięki temu żadne nieaktualne powiadomienie nie zostanie wyświetlone użytkownikom aplikacji, którzy wcześniej nie mieli dostępu do Internetu.

Oferowane przez Infobip rozwiązania pozwalają także na podzielenie użytkowników na podstawie danych uzyskanych z aplikacji. Pozwala to na dostosowanie treści komunikatów do odpowiednich grup docelowych. Ponadto skuteczne zarządzanie komunikatami ułatwia dostęp do szczegółowych statystyk, pokazujących ilość wysłanych, dostarczonych i otworzonych powiadomień push.

Na świecie jest obecnie ponad 2,5 miliona aplikacji, a ich ilość rośnie każdego dnia – powiedział Marcin Papiński, Business Developement Director w firmie Infobip. – Powiadomienia push mogą stanowić świetne narzędzie w walce o wybicie się w morzu innych, podobnych produktów. Co więcej dzięki możliwości wykorzystania w powiadomieniach push multimediów to jedynie wyobraźnia może stanowić ograniczanie w kreowaniu angażujących materiałów skierowanych do klientów – podsumowuje Marcin Papiński.

Obecnie Infobip oferuje wysyłanie powiadomień push do użytkowników najpopularniejszych mobilnych systemów operacyjnych – iOS i Androida. Dodatkowo jeszcze w 2014 roku usługa to zostanie rozszerzona o systemy Windows Phone oraz Blackberry. Zatem klienci Infobip będą mogli wysyłać komunikaty push do użytkowników wszystkich znaczących mobilnych systemów operacyjnych. Co więcej już wkrótce możliwe będzie wysyłanie wiadomości SMS do tych użytkowników aplikacji, którzy utracili połączenie z Internetem lub też sami wyłączyli transfer danych.

źródło: Infobip

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 1 (głosy: 1)
Tagi: | rynek | sms | reklama Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 20

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)