REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2016-12-07 13:01 | PDA & Navi | poradnik | youtube | fotografia
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Porady fotograficzne od współtwórców kolekcji Disconnect Fotolia by Adobe

Co jest najważniejsze w pracy fotografa, jak zrobić dobre zdjęcie, na czym polega koncepcja storytellingu – na te i inne pytania odpowiadają Sonia Szóstak, Brice Portolano i Arnaud Montagard, współautorzy kolekcji „Disconnect”. Bank zdjęć Fotolia by Adobe zaprasza do obejrzenia wideo z poradami trójki młodych fotografów.


Podczas Imagination Day Cannes Lions, które w listopadzie odbyły się w Warszawie, troje uzdolnionych artystów współpracujących z bankiem zdjęć Fotolia przy projekcie „Disconnect” podzieliło się swoimi wskazówkami dotyczącymi sztuki fotografowania i snucia historii za pomocą obrazów.

Sonia, Brice i Arnaud to bardzo młodzi twórcy, ale ich dorobek artystyczny jest imponujący. Dlatego chcieliśmy, by podzielili się swoim doświadczeniem i radami z innymi. Ich twórczość i podejście do robienia zdjęć może być inspiracją dla wielu adeptów sztuki fotografii – mówi Beata Jaroszewska, Dyrektor ds. Marketingu Fotolia by Adobe w Polsce.

Wrażliwość ważniejsza niż umiejętności techniczne

Według Sonii Szóstak dobrego fotografa charakteryzuje przede wszystkim zmysł obserwacyjny, naturalność i poczucie estetyki. Są one ważniejsze niż umiejętność posługiwania się sprzętem czy ustawiania światła.


Rób mniej, myśl więcej

Rób mniej zdjęć i więcej myśl. Daj sobie czas i unikaj robienia zbyt wielu zdjęć. Podróżując, czasem lepiej znaleźć czas i pomyśleć, co dokładnie chce się sfotografować. Nie spiesz się, rób to, co kochasz, a nie to, o czym myślisz, że osiągnie sukces w internecie – radzi Brice Portolano, francuski fotograf, który w ramach projektu „Disconnect” odwiedził Namibię. – To, co jest ważne, to unikalne przesłanie – dodaje.


Bądź cierpliwy i stań się częścią akcji

Bądź cierpliwy. Uzyskanie dobrego zdjęcia może zająć tygodnie lub nawet miesiące. Na przykład, w projekcie „Disconnect” podążaliśmy za myśliwymi, którzy szukali zwierzyny. Byłem z nimi prawie dwa tygodnie i nie dojrzeliśmy żadnych zwierząt. Dlatego musisz być cierpliwy i skupiony oraz podążać za ludźmi, których życie dokumentujesz – mówi Arnaud Montagard, młody artysta, który tworząc swoją kolekcję, przemierzał kanadyjskie lasy. – Żeby dać się zainspirować, musisz być częścią akcji, pozostać z ludźmi na dłużej i żyć jak oni. Jeść z nimi, ubierać się jak oni (jak byłem z myśliwymi, ubierałem się jak oni), towarzyszyć im przez cały dzień. W ten sposób dasz się zainspirować i naprawdę zrozumiesz, czego doświadczają każdego dnia – uzupełnia.


Więcej wskazówek artystów współtworzących kolekcję „Disconnect” znajduje się w wideoporadniku:

źródło: Fotolia by Adobe


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | poradnik | youtube | fotografia Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 793

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)