REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-09-26 12:49 | Rynek | polycom | raport | praca
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Polycom - millenialsi, a praca poza biurem

Badanie Polycom: dwie trzecie millenialsów czuje, że jest negatywnie oceniane kiedy pracuje poza biurem

  • 66 proc. millenialsów pracujących poza biurem obawia się, że w opinii współpracowników nie pracują wystarczająco ciężko. Te obawy podziela jedynie 50 proc. dzisiejszych 50-latków
  • 72 proc. millenialsów lubi pracować w różnych miejscach – taki styl pracy pomaga im zachować równowagę pomiędzy pracą zawodową a życiem prywatnym
  • 67 proc. z nich uważa, że praca poza biurem wpływa na wzrost produktywności i kreatywności
  • 83 proc. wykorzystuje technologie wideokonferencyjne w kontaktach ze współpracownikami


Millenialsi (pokolenie ludzi urodzonych w latach 80. i w pierwszej połowie lat 90.) są bardzo dobrze obeznani z nowoczesnymi technologiami – często nazywa się ich cyfrowymi tubylcami (digital natives). Jak odnajdują się na tradycyjnych stanowiskach pracy? Wyniki badania przeprowadzonego przez firmę Polycom wśród ponad 25 tys. respondentów z całego świata pokazują, że często nie akceptuje się elastycznego stylu pracy (tj. pracy zdalnej) młodych pracowników. 66 proc. millenialsów czuje, że ze względu na pracę poza biurem są niesprawiedliwie osądzani: obawiają się, że współpracownicy odbierają ich za osoby, które nie pracują wystarczająco ciężko.

Wymóg elastyczności pracy, tj. możliwości wykonywania jej z dowolnego miejsca, staje się coraz bardziej powszechny. Dzieje się tak dlatego, że rośnie liczba młodych ludzi kwestionujących, czy tradycyjny model pracy rzeczywiście jest dla nich najlepszy. Elastyczny czas pracy stał się bardzo popularny: 70 proc. millenialsów świadczy pracę w dowolnym miejscu często lub od czasu do czasu, a tylko 15 proc. nigdy nie pracowało w ten sposób. Biuro nie jest przy tym podstawowym miejscem pracy, gdyż 67 proc. millenialsów wybiera wykonywanie służbowych obowiązków poza nim – w ten sposób są w stanie wyraźnie podnieść swoją produktywność.

Dla pokolenia, które w życiu osobistym bez problemów korzysta z takich aplikacji jak Skype, FaceTime czy Snapchat, odbywanie konferencji wideo z zespołami współpracowników jest zjawiskiem naturalnym. Nie dziwi więc, że wyniki badania przeprowadzonego przez Polycom pokazują, że 83 proc. millenialsów co tydzień wykorzystuje wideo do współpracy. Coraz więcej millenialsów widząc, z jakim poziomem stresu muszą zmagać się ich przepracowani rodzice, z determinacją wytycza sobie inną ścieżką. Badanie pokazało, że 72 proc. respondentów lubi pracować w dowolnym miejscu, bo daje im to możliwość zachowania równowagi pomiędzy pracą zawodową a życiem prywatnym. Osiągnięcie jej jest tym trudniejsze, że millenialsi zaczynają zakładać rodziny — 45 proc. z nich jest już rodzicami, co sprawia, że wygospodarowanie czasu dla siebie staje się jeszcze istotniejsze. Millenialsi są w większym stopniu, niż starsze pokolenia, skłonni do świadczenia pracy w dowolnym miejscu, także dlatego, że chcą zyskać czas na rozwój swojej kreatywności, ćwiczenia lub inne hobby.

Jakie wsparcie młodszym członkom zespołów mogą zatem zapewnić firmy? „Najważniejsza jest przejrzystość zasad i oczekiwań” – mówi dyrektor działu HR firmy Polycom, Billie Hartless. „Blisko trzy piąte millenialsów (57 proc.) oczekuje od działu HR przedstawienia jasnych wytycznych określających obowiązującą w firmie politykę w zakresie elastycznego czasu pracy – dzięki temu dokładnie wiedzą, na co mogą liczyć. Wielu z nich (59 proc.) jest też zdania, że w firmie powinna obowiązywać taka sama polityka wobec wszystkich pracowników – także rodziców czy pracowników wyższego szczebla. Wówczas każdy mógłby czerpać korzyści z pracy z dowolnego miejsca” – dodaje.

Poza tym przy wykonywaniu pracy poza biurem dla millenialsów kluczowe są łatwe w użyciu technologie, umożliwiające łączność ze współpracownikami – badanie pokazało, że 61 proc. młodych ludzi oczekuje jedynie, że firma zapewni im odpowiednie technologie.

Zgoda firm na pracę z dowolnego miejsca jest korzystna dla każdej ze stron: jednocześnie zwiększa się efektywność biznesowa firmy i poprawia samopoczucie zatrudnionych millenialsów. Pytanie brzmi: czy firmy wprowadzą to rozwiązanie” – dodaje Hartless.

Kilka słów o badaniu
Badanie zlecone przez Polycom Inc. zostało przeprowadzone przez firmę Morar Consulting. Dane zebrano w oparciu o próbę złożoną z 25234 respondentów z 12 krajów, takich jak: Stany Zjednoczone Am. Płn., Kanada, Brazylia, Japonia, Wielka Brytania, Indie, Singapur, Niemcy, Rosja, Francja, Australia i Chiny. Wśród uczestników badania 55 proc. było zatrudnionych na stanowiskach menedżerskich i wyższych, 58 proc. badanych stanowiły osoby pełniące pewne role opiekuńcze, a 68 proc. rodzice.

źródło: Polycom

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | polycom | raport | praca Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 15

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)