REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-08-24 09:30 | Rynek | uke | gus | raport | rynek | mno
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 21

Polski rynek komórkowy po II kw. 2017 r - Play dogania Orange

Według danych GUS na koniec czerwca br. liczba abonentów i użytkowników (usługi z przedpłatą) telefonii ruchomej ukształtowała się na poziomie 51,7 mln i była o 9,6% mniejsza niż przed rokiem (oraz o 5,7% niższa w stosunku do notowanej w końcu grudnia ub. roku). Liczba abonentów wzrosła w skali roku o 9,1% (do 33,3 mln), a liczba użytkowników obniżyła się o 30,9% (do 18,4 mln). Na 100 mieszkańców w końcu czerwca br. przypadało 134,5 abonentów i użytkowników (wobec 148,8 przed rokiem oraz 142,5 w końcu grudnia ub. roku).

Z opublikowanych przez Operatorów raportów wynika, że liderem rynku mobilnego Polsce pod względem posiadania kart SIM jest Orange Polska, ale pomarańczowy operator poniósł także największe straty podczas rejestracja kart SIM, w systemie prepaid. P4, operator sieci Play mocno atakuje pozycję lidera.

Operator / (mln)

Ikw. / IIkw. 2017- post-paid

Ikw. / II kw. 2017- pre-paid

Ikw. / IIkw. 2017

Orange Polska

9,452 / 9,573
+ 0,121

5,820 / 4,983
- 0,837

  15,272 / 14,555
- 0,717

Grupa Cyfrowy Polsat - Polkomtel (Plus) + internet

  (8,551) 6,785 + 1,766 / (8,584) 6,811 + 1,773
+ 0,033

(2,842) 2,647 + 0,185 / (2,797) 2,617 + 0,181
- 0,045

11,382 / 11,382
- 0,012

T-Mobile Polska

6,696 / 6,741
+ 0,045

3,533 / 3,510
- 0,023

10,229 / 10,251
- 0,022

P4 (Play)

8,682 / 8,942
+ 0,26

5,66 / 5,542
-0,118

 14,342 / 14,484
+ 0,142

MVNO


0,500

GUS

w tym ok. 41% to użytkownicy
52,0 / 51,7
- 0,3

UKE udostępnił raport przenoszenia numerów w sieciach stacjonarnych (FNP) i ruchomych (MNP) w II kwartale 2017 roku z wykorzystaniem zarządzanego przez Prezesa UKE systemu Platformy Lokalizacyjno-Informacyjnej z Centralną Bazą Danych (PLI CBD). W 2 kwartale 2017 roku przeniesionych zostało łącznie 460 236 numerów w sieciach komórkowych i 83 012 numerów w sieciach stacjonarnych. W podziale na Dawcę („Oddał numer”) i Biorcę („Przyjął numer”) w 2 kwartale 2017 roku, ponownie najwięcej stracił Orange Polska, a zyskał P4, operator sieci Play.

MNP II kw. 2017 r. przeniesionych zostało łącznie 543 248 numerów

Wyniki finansowe Operatorów:

Orange Polska ma 14,555 mln kart SIM i solidne wyniki finansowe

Cyfrowy Polsat 1H 2017 - Plus ma 11,4 mln kart SIM

T-Mobile ma 10,251 mln klientów i poprawił wyniki operacyjne

Play w II kw. 2017 r. miał 14,484 mln kart SIM

Netia za IIkw. 2017r. - 182 tys. usług TV i 125 tys. usług Netia Mobile

Polski rynek komórkowy po I kw. 2017 r - spadek o 2,7 mln kart SIM

źródło: GUS, UKE operatorzy

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | uke | gus | raport | rynek | mno Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 21
Komentarze: 21 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimKot2
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.25 00:40 Odpowiedz
Podpowiem HRom. Odprowadzić wszystkich spadochroniarzy Adama S. do wyjścia i najlepiej honorowo wyjść z nimi.
AnonimKot
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.25 00:01 Odpowiedz
W czerwcu 2015, gdy Prezesem T-Mobile został Adam Sawicki mieli 15,83 mln SIM, a teraz mają 10,23 mln SIM. Chyba mocno szwankuje polityka kadrowa u tego operatora. Może jakieś wnioski ?
AnonimRokson
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.24 22:52 Odpowiedz
Przerabiałem już wszystkie sieci. U jednych było gorzej u innych lepiej... Na ten moment korzystam z usług plusa i jest ok. Bardzo fajnie internet śmiga czego o konkurencji nie mogę powiedzieć.
Anonimhelix
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.24 21:28 Odpowiedz
p4 to raczej odpada a zaraz pora na polkomtel razem z Ibiszem
AnonimSaneor
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.24 21:19 Odpowiedz
Właśnie pokazało się że rynek komórkowy w Polsce się nasycił. Widać duży zastój, a operatorzy nie mają rządnych dział. To wynik roamingu. Niestety już widać, że zyski podróżujących będą opłacać krajowi klienci
Anonimgosc
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.25 13:31
Bzdury kompletne "analityku" rynku. Ty pewnie będziesz dopłacał najwięcej, za te 5zł z doładowań.
AnonimMirek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.24 18:43 Odpowiedz
Polecam Plusa mam obecnie ofertę Plush na kartę i jest dobrze. Z Play to wieczne problemy były z transmisja danych Internet LTE a prędkości często poniżej 1Mbit/s bo sieć się zapychala.
AnonimPytanie
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.24 18:42 Odpowiedz
Panie i Panowie :-) Dzięki za pomoc w rozwiązaniu problemu. Wybrałem Plusa. Jakoś przekonało mnie to, że to jednak sprawdzona firma. Myślę, że nie będzie z nimi problemu. Moja decyzja jednak zahaczyła nie tylko o usługi głosowe, ale jak zmiany to zmiany ;-) Wybrałem ofertę telefon + internet + TV. Wszystko wyszło mnie 106 zł miesięcznie. Telefon niecałe 50 zł, TV Cyfrowego Polsatu 45 zł już w smartdom, a więc o polowe taniej, pakiet premium+HBO GO - pełna oferta tv oraz co najlepsze na infolini od Pana handlowca to Internet 60GB za 11 zł!!!! Petarda! Także długo nie zastanawiałem się już nad dylematem Plus vs. Play. Jeszcze raz dziękuje za pomoc. Pozdrawiam
AnonimCalm
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.24 15:21 Odpowiedz
Ale po wycofaniu MiniMaxa w play pojawi się duży odpływ:-D
wlowlo
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1423
Zarejestrowany:
2008-02-09 16:06:28
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.24 14:22 Odpowiedz
No nie dogania jeszcze... Operatorzy (nie wiem jak Orange), ale Plus i T-Mobile podają ilość AKTYWNYCH kart. Plej ma aktywnych 2 miliony mniej. Więc daleko im do Orange raczej ;-)
Anonimpabloki
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.24 14:44
Nie wiemy ile aktywnych ma orange wg zasad play.
AnonimSemarek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.24 13:39 Odpowiedz
Plus to jedna wielka tragedia. Internet nie działa wcale lub działa poniżej 0,5 mb/s. Na reklamacje odpowiadają, że wszystko jest ok i nie mają sobie nic do zarzucenia. Ostatnio dwa dni nie działał mi numer do połączeń głosowych. Dzwoniący do mnie słyszeli zapowiedź "nie ma takiego numeru". Natychmiast złożyłem reklamację - sprawdzali. Odpowiedzieli, że u nich wszystko ok i żadnego problemu nie było. Gdy złozyłem skargę do UKE nadal ściemniali, że problemu nie było ale łaskawie wyrazili zgodę na przeniesienie telefonu do innej sieci bez kary umownej. Najgorsza sieć.
Anonimgo
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.24 14:22
Kompletne bzdury. Używam i wszystko działa bardzo dobrze.
Anonimgosc
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.24 13:21 Odpowiedz
Ubawiłem się:-D Dobry tytuł. Play co robi? "Dogania" Orange? Wolne żarty, technicznie to przepaść, liczba kart sim to nie wszystko. Poza tym to play kupuje roaming od Orange a nie odwrotnie, to chyba wszystko tłumaczy kto ma sieć a kto jest marketingowo-billboardową wydmuszką o zasięgu hahahha mitycznych "4 sieci" (co było mega kłamstwem od początku).
Anonimdtr
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.24 11:55 Odpowiedz
@Opga a w Play nie jest dostępny w całej Polsce ? Nawet tam gdzie plus nie będzie miał Play będzie miał, co za bzdury a roamig krajowy?( tak wiem 1,5mb ale lepsze to nić 0mb )
AnonimVija
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.24 10:38 Odpowiedz
No to w kolejnym kwartale zmiana lidera się szykuje
AnonimsylwekZolkusza
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.24 10:35 Odpowiedz
Liczy się oferta anie ile kto ma kart sim, banał ale jeszcze nie działa na wyobraźnie.
AnonimPytanie
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.24 10:18 Odpowiedz
Proszę o radę (tylko bez spamu). Jakbyście mieli wybrać pomiędzy Play a Plusem co byście wzięli? Jeden i drugi odbiera mniej więcej na takim samym poziomie. Czasami raz jeden lepiej, raz drugi lepiej. Oferta abonamentowa. Którego wybrać ?
AnonimOpga
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.24 10:37
Zależy co preferujesz: stabilność czy tańszą ofertę. Jeżeli stabilne łącze to bierz Plusa, przynajmniej będzie dostępny Internet prawie w całej Polsce. Ale atrakcyjniejsze jednak oferty ma Play.
Anonimgosc
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.24 13:18
Wybór jest oczywisty - plus. Play to wydmuszka która nie istnieje bez roamingu krajowego, nawet się sekundę nie zastanawiaj, każdy wybór oprócz play i wynalazków mvno będzie lepszy.
Anonimhmmm
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.25 16:55
Mam jeden numer w plusie drugi w play i nie mam odwagi rezygnować z numeru w..play dlatego że plus ma momentami takie dziury w zasięgu że czasami coś mnie bierze jak nie mam zasięgu w telefonie a chcę rozmawiać,a play mimo swoich dziur po prostu korzysta z...roamingu krajowego.Ja potrzebuję numeru do rozmów, bo neta używam stacjonarnego w telefonie w zasadzie z neta nie korzystam.Od siebie powiem szkoda kasy na abo znacznie lepsza jest karta i jak op cię wk..y to zwyczajnie zmienisz opa.A wracając do konkretów jak chcesz plus(i masz odpowiedni zasięg) to masz plusza to bardzo porządna oferta na kartę jest,i chyba najlepsza z tego co ten op w ogóle oferuje,jest nawet opcja z abo,albo bierz a2 to też własność Solorza jako submarka.