REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2014-11-03 13:21 | Taryfy | smartfon | awarie | raport | infografika
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 3

Polacy są uważnym narodem i dbają o swoje smartfony

Polacy są najmniej niezdarni spośród 18 europejskich krajów jeśli chodzi o nieszczęśliwe wypadki ze smartfonami. Według badań Square Trade, Polska znalazła się na ostatnim miejscu rankingu „niezdarnych” krajów - w ciągu ostatnich dwóch lat tylko 24,3% z nas zniszczyło smartfon. raport pokazuje, że jesteśmy bardziej uważni niż Niemcy, które znalazły się na 12 pozycji czy Szwajcarzy, którzy zajęli 16 miejsce w rankingu państw o największej liczbie zniszczonych urządzeń.


Firma Square Trade Inc. sprawdziła jak Europejczycy dbali o swoje smartfony w ciągu ostatnich dwóch lat. Polacy okazali się narodem, który najbardziej dba o urządzenia – 24,3% z nas zniszczyło smartfon w ostatnich dwóch latach. Tuż przed nami, na 17 pozycji znalazła się Belgia z wynikiem 24,9% i Szwajcaria, gdzie 26,3% obywateli zniszczyło swój smartfon.

Na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o liczbę nieszczęśliwych wypadków ze smartfonami znalazła się Grecja – 40% Greków zniszczyło urządzenie w ciągu ostatnich dwóch lat.

Drugim „niezdarnym” krajem okazały się Włochy z podobnym wynikiem – 39,8%, zaś trzecie miejsce jeśli chodzi o skalę zniszczeń smartfonów zajęła Hiszpania – 38,9% badanych przyznało się, że ich smartfon uległ zniszczeniu w ciągu ostatnich dwóch lat.

Mimo, że Polacy są uważnym narodem i zajęli ostatnią pozycję jeśli chodzi o liczbę zniszczonych smartfonów, skala zjawiska jest duża – niemal co czwarta osoba straciła swoje urządzenie w ciągu ostatnich 2 lat. W ciągu 7 lat Polacy wydali na naprawę i wymianę smartfonów ponad 4 miliardy złotych. Często tracimy smartfony w najmniej oczekiwanych sytuacjach i w miejscu, który wydaje się bezpieczne, dlatego warto pomyśleć o ochronie swoich urządzeń” powiedział Kevin Gillan, Dyrektor Zarządzający na Europę firmy SquareTrade.

Metodologia i źródło danych: 1. European Smartphone Accidents Study – badanie Square Trade przeprowadzone w sierpniu 2014 przez ResearchNow i Qualtrics (panel online). Odpowiedzi zebrano od ponad 13 000 właścicieli smartfonów w Europie.

źródło: SquareTrade

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | smartfon | awarie | raport | infografika Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 3
Komentarze: 3 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimMrG
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.11.04 10:33 Odpowiedz
Noka smartfon E72 - 4,5 roku, bateria trzyma 3-4 dni. Do tego przeżył przeróżne upadki kilkaset razy - każdego dnia prawie spadnie ze stołu, pare razy poleciał ze schodów - i to bez zadnych pokrowców - i co? NIC - ryski, zadrapania, troche w roku obudowa odstaje - ale widoczne tylko z bliska.
wrotek01wrotek01
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 10
Zarejestrowany:
2014-08-13 17:20:55
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.11.03 16:17 Odpowiedz
No nie dziwne. Bardziej się dba o coś co kosztuje całą pensję przecietnego obywatela niż coś co kosztuje jakiś tam procent tej pensji.
AnonimIbn
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.11.04 10:13
Taaaa, szczególnie w Szwajcarii )))

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
HMD Global - Twoim zdaniem kontynuuje tradycje marki Nokia?

Tak
Tak, ale tylko trochę
Nie
Nie znam telefonów tej firmy


WynikiAnkiety

Głosów 55

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)