REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-05-10 07:22 | Rynek | visa | raport | nfc
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1

Polacy są gotowi do płacenia kartami firmowymi

Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Visa, 33% Polaków wyjeżdzających służbowo za granicę uznało korzystanie z firmowej karty za najwygodniejszy sposób dokonywania płatności podczas takich wyjazdów. Jednocześnie w sytuacji, w której dokonując zakupu mieliby do wyboru płatność kartą, wypłatę gotówki z pobliskiego bankomatu lub rezygnację z zakupu, w zdecydowanej większości (67%) wybraliby pierwszą opcję. Ponad połowa badanych (57%) wskazuje, że do częstszego korzystania z karty płatniczej podczas wyjazdów służbowych za granicę zachęca ich poczucie, że jest ona bezpieczniejsza niż gotówka.

Pomimo optymistycznego nastawienia podróżujących służbowo do kart płatniczych, jedynie 10% z nich deklaruje, że płaciło kartą firmową podczas takiego wyjazdu. Znacznie więcej osób – ponad jedna czwarta (26%) – zdecydowało się na dokonywanie płatności kartą prywatną. 91% badanych wyjeżdżając w interesach zabiera ze sobą kartę płatniczą.

Przyglądając się wynikom badania z satysfakcją przyznajemy, że Polacy są gotowi do płacenia kartami firmowymi podczas zagranicznych podróży służbowych – oceniają tę formę płatności jako wygodniejszą i bezpieczniejszą niż gotówka. Ci, którzy nie mają kart służbowych, są nawet gotowi płacić swoimi kartami prywatnymi – istnieje zatem duży potencjał dla banków do dalszego wzrostu wydawnictwa kart służbowych” – komentuje Jakub Kiwior, dyrektor ds. rozwoju biznesu i marketingu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Visa.

Visa NFC
Visa NFC

40% badanych wskazało, że chciałoby mieć do dyspozycji firmową kartę płatniczą podczas służbowych podróży. 22% korzysta z takiej karty tylko w Polsce, a 23% badanych deklaruje, że stara się nie korzystać z posiadanej karty firmowej. Dlaczego? Najprawdopodobniej dlatego, że pracodawcy nie zachęcają do tego pracowników. 36% badanych jako czynnik mogący zachęcić ich do częstszych płatności kartą służbową za granicą wskazuje zmianę polityki finansowej swojej firmy, czyli otrzymanie wyraźnego sygnału od pracodawcy, aby korzystać ze służbowej karty.

Karta w podróży służbowej zapewnia szereg ułatwień i możliwości – zarówno przedsiębiorcy, który wyposaży w nią pracownika, jak i samemu użytkownikowi. Dysponujemy także rozwiązaniami, które pozwalają bankom na umożliwienie indywidualnej konfiguracji kart Visa. Przykładowo, przedsiębiorca może zarządzać kartą wydaną w ręce pracownika ograniczając wysokość kwoty możliwej do wydania oraz umożliwiając działanie karty tylko w określonym czasie – np. od poniedziałku do piątku, dla konkretnej kategorii wydatków – np. tylko na stacjach paliw lub w określonym kraju” – dodaje Jakub Kiwior, Visa.

Karty firmowe – np. karty Visa Business – pozwalają właścicielom i pracownikom małych i średnich przedsiębiorstw lepiej zarządzać finansami firmy. Korzystając z kart, mogą oni w łatwy i skuteczny sposób oddzielić wydatki przedsiębiorstwa od wydatków osobistych. Karta firmowa Visa to także większe bezpieczeństwo dzięki eliminacji kłopotów związanych z transportowaniem, zagubieniem czy kradzieżą gotówki.

Podstawowe zalety kart Visa Business były wskazywane przez badanych jako główne powody zachęcające do częstszego korzystana z kart firmowych za granicą – 67% z nich ceni możliwość prześledzenia historii transakcji, a 57% uważa kartę za jeden z najbezpieczniejszych instrumentów finansowych. Dlatego też osoby wyjeżdżające w interesach cenią karty służbowe bardziej niż zaliczki gotówkowe od pracodawcy czy pokrywanie wydatków z własnych środków, a następnie występowanie o ich zwrot przez przedsiębiorcę.

Wszyscy posiadacze kart Visa mogą również korzystać z programu Promocje Visa Business, w ramach którego udostępniane są atrakcyjne oferty promocyjne dobierane w taki sposób, aby jak najlepiej odpowiadały na potrzeby klientów firmowych. Wśród dostępnych obecnie ofert znajduje się m.in. 20% rabat na galanterię firm Samsonite i Valentini, w tym walizki, które doskonale sprawdzą się podczas służbowych podróży. Pełna lista aktualnie dostępnych ofert znajduje się w tym miejscu: www.visa.pl/karty-dla-firm/promocje-visa-business/.

###

Informacje o badaniu
Badanie nt. preferencji płatniczych Polaków podczas zagranicznych podróży służbowych wykonała firma MEC Analytics & Insight na zlecenie Visa. Zostało ono przeprowadzone w okresie maj-czerwiec 2016 r. wśród osób, które posiadają kartę płatniczą i w ciągu poprzedzających 12 miesięcy co najmniej raz wyjechały służbowo za granicę. Liczebność próby wyniosła 330 osób.

źródło: Visa Inc.

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | visa | raport | nfc Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 1
Komentarze: 1 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimtyle
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.05.10 16:08 Odpowiedz
Po promocji Visy - Checkout, ich kartę będę miał do końca ważności. Później wezmę inną. Nikt nie lubić być robiony w bambus.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 12

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)