REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-04-20 08:19 | Rynek | prawo | usa | turystyka | raport
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 6

Polacy o ujawnianiu haseł do swoich kont w social mediach przy wjeździe do USA

Podróżni z krajów europejskich, takich jak Wielka Brytania i Francja, mogą wkrótce być zobowiązani do podania haseł dostępu do swoich kont w mediach społecznościowych, list kontaktów oraz do ujawnienia poglądów politycznych podczas przekraczania granicy USA*. W najnowszej ankiecie KAYAK.pl sprawdził, jak zareagowaliby Polacy, gdyby takie zasady miały dotyczyć także ich.


Zdecydowana większość badanych Polaków (51%) wprost odmówiłaby zastosowania się do nowych zasad i nie zgodziłaby się na udostępnienie haseł do swoich kont w social mediach. 27% respondentów zadeklarowało z kolei, że mogłoby podzielić się takimi informacjami, podczas kontroli granicznej, jednak "nie czułoby się z tym komfortowo”. 64% badanych uznałoby to "bezpośrednie pogwałcenie ich prywatności”.

Zapytani, z jakich powodów obawiają się dzielenia dostępem do swoich kont w mediach społecznościowych, 45% Polaków stwierdziło, że nie chce ryzykować, że obca osoba opublikuje coś w ich imieniu, 44% martwi się, że wrażliwe dane np. dotyczące bankowości dostaną się w niepowołane ręce, a 40% niepokoi się, że może wiązać się to wprowadzeniem zmian w ustawieniach ich konta czy usunięciem kontaktów.

Planowana przez nową administrację wielopoziomowa kontrola (ang. extreme vetting) miałaby wiązać się również z obowiązkiem odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. życia prywatnego, poglądów politycznych i religijnych, a także orientacji seksualnej - czymś, na co 32% badanych nie wyraziłoby zgody, a 35% uznałoby za niekomfortowe.

Wprowadzenie tak restrykcyjnych zasad migracyjnych wpłynęłoby nie tylko bezpośrednio na podróżnych, mogłoby mieć także poważne skutki dla kondycji amerykańskiej turystyki. Trzy czwarte badanych Polaków (70%) zadeklarowało bowiem, że wejście podobnego prawa w życie zniechęciłoby ich do wizyty w USA - z czego 30% "zdecydowanie nie wybrałoby” Stanów na cel kolejnej wyprawy.

Vera Pershina Dyrektor Regionalny KAYAK na Europę Wschodnią i kraje nordyckie komentuje: „Uważnie obserwujemy, jak światowe trendy mogą wpłynąć na podróżnych. Rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa proponowane przez amerykańską administrację budzą duże kontrowersje opinii publicznej i jak pokazuje nasza ankieta - mogą negatywnie wpłynąć nie tylko na zainteresowanie Polaków wizytą w Stanach Zjednoczonych, ale także na ogólną kondycję turystyki USA”.

*http://www.standard.co.uk/news/world/british-visitors-could-be-forced-to-hand-over-social-media-passwords-to-enter-america-a3507461.html

Badanie zostało przeprowadzone przez Opinium Research dla KAYAK między 10 i 12 kwietnia 2017 na reprezentatywnej próbie 1 008 dorosłych Polaków (ankieta internetowa).

źródło: KAYAK

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | prawo | usa | turystyka | raport Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 6
Komentarze: 6 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimArgon
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.04.20 17:34 Odpowiedz
Jaki Prezydent takie regulacje prawne... Kraj idiotów.
Anonimfox
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.04.20 15:57 Odpowiedz
NWO w pełnej krasie. Już niedaleko do powszechnego czipowania.
Anonimwyalienowany
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.04.20 14:34 Odpowiedz
a co w przypadku gdy osoba przekraczająca granicę USA nie miała, nie ma i mieć nie będzie (bo nie chce i zachowuje jeszcze resztki zdrowego rozsądku w tym porypanym świecie) konta na pejsbukach i innym społecznościowym g...nie? Będę musiał celnikowi czy innym służbom udowadniać, że nie jestem wielbłądem?
AnonimNika
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.04.20 14:43
W Ameryce uznają cię za dziwadło i nie puszczą
Anonimolaf
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.04.20 10:44 Odpowiedz
Problem rozwiązuje nieposiadanie konta w mediach społecznościowych z czym można żyć!
AnonimSet
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.04.20 09:51 Odpowiedz
Oto Ameryka, a podobno w Parku była inwigilacja

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 766

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)