REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2009-05-08 19:34 | Telefony | plus | regulaminy
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 59

Plus zmienia regulamin (aktualizacja)

Polkomtel, operator sieci Plus i Sami Swoi, od 1 lipca wprowadza nowy regulamin usług telekomunikacyjnych. Operator rozsyła do swoich abonentów odpowiednią informację, w ramach której informuje o możliwości wypowiedzenia umowy bez ponoszenia kary w przypadku braku akceptacji zmian.

Dziś otrzymałem nowy regulamin wraz z adnotacją, iż przysługuje mi "prawo do wypowiedzenia umowy, a Polkomtel SA nie przysługuje roszczenie odszkodowawcze". Zmiany Regulaminu obejmują m.in.:

  • zwiększenie wymiaru odszkodowania, które przysługiwać będzie Klientom Polkomtel z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania usług telekomunikacyjnych
  • szczegółowe zdefiniowanie zasad pobierania przez Polkomtel zaliczki na poczet najbliższego rachunku telefonicznego,
  • przeniesienie z Cennika do Regulaminu szczególnie istotnych kwestii dotyczących zdefiniowania wysokości kwoty kaucji, której wpłaty Polkomtel może żądać w przypadkach naruszenia postanowień Regulaminu,
  • doprecyzowania zasad postępowania reklamacyjnego.

Wprowadzone zmiany to przede wszystkim doprecyzowanie części zapisów tak, by były jednoznaczne dla abonentów informuje rzecznik prasowy Polkomtela Elżbieta Sadowska-Ptaszyńska.

Zmiana regulaminu dotyczy abonentów usług telefonicznych oraz mobilnego dostępu do Internetu - iPlus, które zawarły umowy przed 4 maja tego roku.

Nowy Regulamin: Tutaj

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 4.11 (głosy: 282)
Tagi: | plus | regulaminy Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 59
Komentarze: 59 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimabonent
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.07.10 15:24 Odpowiedz
Dobre wieści przyszedł do mnie sms, o tym że orange przypomina że może naliczyć kary umowne za niezapłacony rachunek (wcześniej tego nie było!) - co oznacza że orange ZMIENIA REGULAMIN - wiecie co za tym idzie !!!
Anonimbujak
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.07.03 11:50 Odpowiedz
Piszą też że zmianie ulega połata za rachunek szczegółowy standartowy (5zł). Czy można zrezygnować z takiego rachunku?
Anonimwik
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.06.30 15:41 Odpowiedz
A jezeli mix plus zmienia cennik uslug w czasie trwania umowy to tez nie moge zerwac umowy?
Anonimmogil
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.06.19 14:53 Odpowiedz
witam! ja mam nastepujacy problem. dokladnie 16 mijal mi termin zlozenia wypowiedzenia umowy bez placenia kary na iplusa. czy znacie sposob jak w takim wypadku mozna zerwac jeszcze umowe nie palcac kary?
Anonimnicollee20
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.06.19 14:32 Odpowiedz
Hrj. mam pytanie. Mam 7 dni od daty płatnosci za fakture z która przyszło powiadomienie i nowy regulamin...Fv dostaje teraz w formie elektronicznej wiec automatycznie tez regulamin w takiej formie przyszedl. Moje pytanie ejst takie. Mialam fv platna do 1 czerwca, ktora przyszła 19 maja na mojego eboka. Natomiast nowy regulamin przyszedl na e-boka 1 czerwca. W takim razie termin do kiedy moge wypowiedziec umowe jest liczony od nowej fv ktora dzis dostane czy jednak byl liczony do tamtej fv
Anonimhappymarco
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2010.03.15 20:55
Witam,jak sie udalo rozwiazac problem z plusem?
Anonimbrydż
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.06.13 20:03 Odpowiedz
Witam, w sierpniu 2008 podpisałem umowę na ofertę promocyjną iplus prywatnie. W jej warunkach jest zawarte zobowiązanie, że w ciągu 24 m-cy nie rozwiążę umowy i nie wiem, czy w związku ze zmianą regulaminu mogę ją rozwiązać. Oczywiście otrzymałem z rachunkiem informację o zmianie regulaminu. Pozdrawiam
AnonimDomi
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.06.02 19:51 Odpowiedz
witam czy jesli przegapilam rachunek i termin rozwiazania umowy to juz nic sie nie da zrobic ???
AnonimJak się wymawia umowę?
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.06.01 12:05 Odpowiedz
Mam pytanko, jak się wymawia umowę z powodu zmiany regulaminu? I czy jeżeli mam umowę z telefonem, to przy zerwaniu muszę coś dopłacić za tel, czy to jest ich strata? i jeszcze jedno, czy jak zerwę, to zaraz mogę podpisać kolejną umowę z telefonem w promocji? (taki promocyjny telefon mógłby być dobrym prezentem dla kogoś
Anonimużytkownik mixplusa
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.05.31 14:36 Odpowiedz
Dokładnie przejrzałem umowę mixplusa i załączony do niej regulamin, który się zowie "Regulamin świadczenia usług telekomunikacyjnych przez polkomtel s.a. dla użytkowników mixplus" i nigdzie nie jest napisane słowo abonent, czy abonament. Zamiast słowa abonent jest użytkownik usługi mixplus, a zamiast słowa abonament jest słowo użycie lub zasilenie konta. Z tego wynika że jest to oddzielny regulamin, który się nie zmienił i tam mi powiedziano w dok. W mixplusie oczywiście podpisuje się umowę, ale nie abonamentową. Jednocześnie nie dostaje się korespondencyjnie rachunków. Gdyby regulamin dla mixplusa się zmienił to musieli by wysłać pismo o zmianie na adres korespondencyjny, a nie zrobili tego bo regulamin dla mix plusa się nie zmienił. Zrozumiałem to po zrobioeniu własnego śledztwa. Sam chciałem zrezygnować z mix plusa, ale wygląda na to że się niue da... ;(
Anonimdzwilu88
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.05.30 12:34 Odpowiedz
mi się wydaje ze mix pluz też podchodzi pod ten regulamin i zgadzam sie z wypowiedzią kolegi Pietro 2009-05-22 13:23:30 ...Tak, to nie Plus zmienia regulamin, lecz Polkomtel, mając podpisaną umowę MixPlus masz też podpisaną umowę z Polkomtel, czyli możesz wypowiedzieć tą umowę. ...
Anonimrambo
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.05.30 12:17 Odpowiedz
tzn ze jak podpisałem z nimi umowę na początku grudnia to bez żadnych konsekwencji czyli kary mogę ta umowę zerwać?
Anonimtasieq
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.06.03 20:32
Tak, tylko poczekaj na info od nich o zmianie. Numer można przenieśc do innej sieci.
AnonimFrodo
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.05.29 21:41 Odpowiedz
A zmiana ceny polaczenia z bok nie jest czasami podstawa do zerwania umowy w mixplus ?
Anonimjac
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.05.30 21:48
w mix plusie cennik si nie zmienia
Anonimskliman
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.05.29 15:40 Odpowiedz
Witam W związku ze zmianą regulaminu plusa jest możliwość wypowiedzenia umowy bez żadnych konsekwencji i kar umownych. Ja dzisiaj wypowiedziałem bez problemu umowę która obejmowała jeszcze 14 miesięcy wiec człowieku pędż jak naszybciej do salonu i pozbądz się tego balastu. Myślę że chyba lepiej rozwiązać umowę i zatrzymać sobie modem niż robic cesję umowy.
AnonimPawcio
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.05.29 15:29 Odpowiedz
Dzwoniłem do operatora PLUS GSM i powiedziano mi że regulamin zmienia się na umowy abonamentowe i dostępu do internetu iPlus. Jeżeli chodzi o mix plus to regulamin nie zmienia się!!!
Anonimza lepsze opcje
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.05.27 21:57 Odpowiedz
Witam, dzisiaj wypowiedziłem umowe w plusie w 11miesiącu była na 24miesiące, telefon zostaje, żadnych kosztów i odrazu podpisałem w play w promocji majówka biznes (50zł mies.netto) na 24 miesiące w tym pierwsze 9mies. 50% abonament i dodatkowo telefonik wypas jestem zadowolony Polecam!!!!!!!!!!
Anonimwhisperrr
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.05.27 17:26 Odpowiedz
Witam mam telefon na abonament, umowa jest napisana na mojego ojca, chce ja wypowiedziec i podpisac nową już na siebie, czy jest mozliwosc zostawienia numeru badz wykupienia numeru (ile to kosztuje?) czy dadza mi nowy numer?
AnonimKtoś
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.05.27 12:14 Odpowiedz
Mixa nie można rozwiązać bo zmienia się regulamin dla abonentów a nie dla mixplusa. To są 2 różne regulaminy.
Anonimmirko_007
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.05.26 06:20 Odpowiedz
Może się powtórzę ale teraz w odpowiednim miejscu Jestem abonentem plus-a złożyłem wypowiedzenie umowy z moim operatorem (w punkcie Play) z zamiarem przeniesienia numeru do play , przedstawiciel powiedział że pomoże mi to wszystko załatwić , wyśle to za mnie listem poleconym.W mailu otrzymanym od play czytam że ...```` Przypominamy, że otrzymane zaświadczenie ważne jest przez 21 dni. Oznacza to, że w tym czasie powinieneś złożyć u dotychczasowego operatora: - Otrzymane w Punkcie Sprzedaży Play zaświadczenie - Wypowiedzenie umowy Wymagane dokumenty możesz złożyć w dowolnym salonie swojego dotychczasowego operatora```. Żadnej wzmianki o liście poleconym. Mam pytanie czy to będzie ważne (wypowiedzenie wysłane listem poleconym) czy powinienem iść osobiście do salonu mojego operatora i w obecności przedstawiciela operatora złożyć podpis pod wypowiedzeniem?
Anonimppp
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.05.21 18:16 Odpowiedz
i jak minelo 7 dni to juz nic kompletnie nie da rady zrobic??
AnonimBIT
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.05.19 19:38 Odpowiedz
Simlocka mozna zdjac co to za bzdury konsultant DOK w czoło sie póknij albo niech Cie pókną.
Anonimkonsultant DOK
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.05.18 18:32 Odpowiedz
Umowe można rozwiązać...ale trzeba pamiętać że simlocka nie zdejmiecie
globensoftglobensoft
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 10
Zarejestrowany:
2009-05-09 23:25:23
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.05.15 23:50 Odpowiedz
a niby dlaczego nie...
Anonimnn
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.05.15 19:43 Odpowiedz
tak tak rozwiązujcie umowy, przenoście sie do innych sieci jestescie nienormalni ale to wasza sprawa i strata
sebi997sebi997
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1422
Zarejestrowany:
2009-03-11 00:45:51
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.05.16 09:13
a tu akurat sie z toba nie zgodze co niby traci osoba ktorej zostalo np 20 miesiecy umowy ? jak dla mnie same zyski mam prawie nowy telefon no i nie musze placic "haraczu" wystarczy przenies numer do play na karte i poczekac az jakis operator zaproponuje jakis ciekawy abonament i wtedy za darmo przeniesc sie do innej sieci bo play nie pobiera oplat za migracje do innej sieci jak tak zrobilem mialem trzy zlote numery ktore po zakonczeniu umowy przenioslem do pre-paida ale w erze i orange koszt utrzymania byl dosc wysoki teraz mam 5pln/rocznie za numer no i czekam az jakis operator zaproponuje naprawde ciekawa oferte w abo pozdrawiam
Anonimbax11
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.05.15 08:49 Odpowiedz
Czy zmiany tego regulaminu mają zastosowanie do umów zawieranych z firmami(taryfy elastyczne) czy tylko z osobami fizycznymi(np. syberyjskie) ??
globensoftglobensoft
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 10
Zarejestrowany:
2009-05-09 23:25:23
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.05.13 16:08 Odpowiedz
macie jakis wzór wypowiedzenia w plusie??? jak to napisac
AnonimNaukowiec
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.05.12 17:24 Odpowiedz
Kombinatoryka stosowana. Wypowiedzieć umowę w Plusie, przenieść się z numerem (jak ważny) do Play Fresha, wykorzystać bonusy i .... zostać w Play lub np. przenieść się do innej sieci za free lub kupić drugi starter do Simplusa (jak potrzebny) i poczekać chwilkę co zaproponują w abo. A telefonik sobie zostawić. Korzystajcie z możliwości i nie płaćcie drogich stawek skoro w prepaidach jest taniej.
globensoftglobensoft
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 10
Zarejestrowany:
2009-05-09 23:25:23
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.05.12 15:03 Odpowiedz
hmm wy sie z choinki urwaliscie mix plus nie można rozwiazac umowy a z abonametu moga zrezygnowac ci co zawarli go przed 4 maja 2009 pozdro
Anonimbezlzebub
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.05.12 12:39 Odpowiedz
Hej! A co jest z mix-plusem? Czy tam też można rozwiązać umowę tylko dlatego, że od 1. lipca br. zmienia się regulamin? A jeśli można w mix-plus rozwiązać umowę to co jest z zebranymi środkami które są na koncie? Czy to podlega zwrotowi?
Anonimzapytanie
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.05.12 05:16 Odpowiedz
Czy to znaczy, że jeśli kupię w tym miesiącu najdroższy telefon w plusie za 1 zł na abonament, a w następnym miesiącu od nich odejdę to nie będę musiał płacić żadnej kary ani nic - czyli faktycznie będę mieć telefon za 1 zł ?
Anonimmarcowy
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.05.21 11:42
Niestety nie bo już od maja podpisujesz nowy regulamin
globensoftglobensoft
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 10
Zarejestrowany:
2009-05-09 23:25:23
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.05.11 22:37 Odpowiedz
masz 7 dni od daty płatnosci za fakture z która przyszło powiadomienie i nowy regulamin...czyli jak masz np. date do 20.05.2009 to wypowiedzenie musisz złoźyć najpóźniej do 27.05.2009 pozdrawiam... nie zapomnijcie taka szansa sie wiecej nie powtórzy
Anonimmirko_007
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2009.05.25 21:30
jestem abonentem plus-a złożyłem wypowiedzenie umowy z moim operatorem (w punkcie Play) z zamiarem przeniesienia numeru do play , przedstawiciel powiedział że pomoże mi to wszystko załatwić , wyśle to za mnie listem poleconym. Mam pytanie czy to będzie ważne (wypowiedzenie wysłane listem poleconym) czy powinienem iść osobiście do salonu mojego operatora i w obecności przedstawiciela operatora złożyć podpis pod wypowiedzeniem?