REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-08-29 10:47 | Rozrywka | plus | muzyka | promocje
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 7

Plus Music zastępuje Muzodajnię - nowe możliwości i ceny

Jeden z najpopularniejszych portali muzycznych w Polsce zostaje wzbogacony o całkowicie nowe możliwości i zaczyna działalność pod nową marką - Plus Music. Plus Music to możliwość słuchania muzyki w streamingu, a także nadal dostępne pobierania utworów na telefon lub komputer. Usługa dostępna jest w czterech wariantach, w tym w całkowicie bezpłatnego streamingu i transmisji danych dla klientów sieci Plus. Plus Music zastępuje dostępną do tej pory w sieci Plus Muzodajnię, czyli pierwszy w Polsce serwis muzycznych pozwalający na legalne pobieranie utworów.


Po dziewięciu latach działalności nastąpił rebranding najstarszego i jednego z największych w Polsce serwisu oferującego legalną muzykę. Startujący dziś serwis Plus Music zastępuje dotychczasową Muzodajnię i oferuje klientom całkowicie nowe możliwości w postaci w pełni funkcjonalnego streamingu muzyki, a zachowuje jednocześnie największy atut starego serwisu, czyli możliwość pobierania i zapisywania utworów oraz bez dodatkowych opłat przenoszenia ich między komputerem, telefonem komórkowym, odtwarzaczami mp3 oraz innymi nośnikami, dzięki czemu utwory pobrane przez użytkowników stają się ich własnością.

Serwis Plus Music w porównaniu z Muzodajnią został wzbogacony o:

  • w pełni funkcjonalny streaming muzyki razem z tzw. conditional download, czyli zapis utworów do pamięci urządzenia,
  • możliwość tworzenia własnych list utworów i dzielenia się ze znajomymi na Facebooku,
  • bezpłatne playlisty dostępne dla każdego użytkownika,
  • rekomendacje dokonywane na podstawie historii pobrań użytkownika
  • atwe dokonywanie zakupów poprzez płatności elektroniczne i dopisanie do rachunku za usługi telekomunikacyjne (dla klientów sieci Plus).

Zachowana zostaje dotychczasowa możliwość zakupu plików mp3, a klient będzie mógł swobodnie łączyć oferty streamingu i pobieranie plików. Serwis będzie też wspierany przez silną polską redakcją muzyczną, której zadaniem jest wyszukiwanie i promowanie muzyki dopasowanej do preferencji polskiego słuchacza muzyki.

Plus Music będzie dostępny w czterech wariantach: od gotowych playlist do słuchania całkowicie za darmo aż do pełnego wariantu z możliwością streamingu całego katalogu i dodatkowo pobierania utworów za 24,99 zł miesięcznie. Wszystko to bez reklam i z bezpłatną transmisją danych dla klientów sieci Plus. Co ważne, dotychczasowi użytkownicy Muzodajni nie odczują żadnej zmiany poza nowym logo i nazwą usługi - wciąż będą mieli dostęp do swoich kont i historii pobranych plików.


Plus Music to unikalna dla polskiego konsumenta oferta, która umożliwia zarówno słuchanie muzyki w streamingu, jak i kupowanie jej na własność.” – mówi Maciej Szymański z Departamentu Strategii Marketingowej sieci Plus, która jest właścicielem marek Plus Music i Muzodajnia i jak dodaje – „Nie zamierzamy konkurować z globalnymi serwisami muzycznymi bowiem naszym celem jest „słuchanie słuchaczy” i odpowiadanie na ich potrzeby i taki właśnie jest serwis Plus Music.”


Plus Music zastępuje Muzodajnię, która działa na polskim rynku nieprzerwanie od 2008 roku. To jeden z najpopularniejszych portali muzycznych w Polsce, mający na koncie współudział przy sukcesach wielu polskich artystów. Od początku istnienia klienci pobrali z Muzodajni ponad 27 milionów utworów. Działalność na rynku polskim przejawiała się w udziale w lokalnych wydarzeniach, takich jak Young Stars Festival czy koncertach i festiwalach. W 2013 r. Muzodajnia otrzymała od ZPAV Złotą Płytę za „pokazywanie Polakom, że legalna muzyka w Internecie może być tania, łatwo dostępna i najwyższej jakości”.

W pierwszej kolejności zmianie ulegnie strona www usługi. Jednocześnie sukcesywnie będą aktualizowane aplikacje na telefonach z systemami Android oraz iOS.

Nowy serwis jest dostępny na http://www.plusmusic.pl

źródło: Plus

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | plus | muzyka | promocje Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 7
Komentarze: 7 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimFerdek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.09.12 21:36 Odpowiedz
Działa całkiem dobrze, więc myślę że da się Plus Music ocenić lepiej niż Muzodajnię. A ostatnio trudno u nas przecież o dobre zmiany. Więc tu Plusowi chętnie pogratuluję.
AnonimMarko
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.30 06:40 Odpowiedz
Większy sukces by odnieśli gdyby uwolnili serwis dla innych przykładem
AnonimFukon
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.29 22:35 Odpowiedz
Jak dla mnie zmiany na plus. Ciekawy pomysł mają na tą apkę - trzymam kciuku żeby się przebiła przez konkurencję, która jest bardzo silna.
AnonimNika
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.29 12:16 Odpowiedz
No to klops, wynika z tego że pogorszyli ofertę
AnonimJohannes
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.30 15:17
Jak chodzi o mnie, to ja jednak widzę pozytywy. Plus Music wygląda lepiej od Muzodajni.
wlowlo
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1423
Zarejestrowany:
2008-02-09 16:06:28
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.29 10:55 Odpowiedz
Dobrze by było, gdyby ta znająca się na rzeczy redakcja postarała się, żeby uzyskiwać zgody producentów czy tam posiadaczy praw, do umieszczania zasobów w serwisie. Dzisiaj np. jest tak, ze jakaś pozycja (płyta) znika z katalogu - nagle. Zapłaciłem, ściągnąłem, miałem prawo ściągnąć kolejny raz - nie mam możliwości. Zdarza się, ze nawet pojedyncze utwory z poszczególnych albumów mają te restrykcje! Szkoda. bo od powstania serwisu korzystam i generalnie jestem zadowolony. Chociaż nerwy mnie czasem biorą, ze na np. 10 pozycji w dyskografii jakiegoś artysty, nie mogę jednej płyty pobrać bo wydała to jakaś wytwórnia, która nie wyraża zgody...
wlowlo
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 1423
Zarejestrowany:
2008-02-09 16:06:28
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.08.29 11:01
Z ciekawości na konto spojrzałem... Już kilkanaście utworów widzę zniknęło spośród dotychczas pobranych... Końcówka ilości pobranych piosenek to obecnie 20, a jak pamiętam po pobraniu ostatnio jednej płyty było 33 ;-)

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 770

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)