REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2015-09-21 14:42 | Telefony | plus | wifi | caling | testy
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 11

Plus już oferuje testy nowej usługi - WiFi Calling -(wideo)

Komfortowa rozmowa przez komórkę na imprezie w klubie mieszczącym się w piwnicy czy miejscu w domu gdzie występują problemy z zasięgiem - niemożliwe? Teraz, dzięki usłudze Wi-Fi Calling, możecie rozmawiać nawet bez zasięgu czerech sieci. Plus jako pierwszy mobilny operator na polskim rynku udostępnia ją właśnie teraz do testów swoim klientom. Jak to działa? Najlepiej sprawdzić samemu. Zapisy już od dziś.


Wi-Fi Calling to nowatorskie i rewolucyjne rozwiązanie. Mimo, że zasięg komórkowy obejmuje praktycznie terytorium całego kraju zdarzają się sytuacje, gdy prowadzenie rozmów wewnątrz budynków jest utrudnione lub wręcz niemożliwe. Rozwiązaniem problemu jest właśnie Wi-Fi Calling dające możliwość prowadzenia rozmów głosowych wszędzie tam gdzie jest zasięg sieci Wi-Fi. W odróżnieniu od popularnych komunikatorów internetowych, korzystanie z Wi-Fi Calling umożliwia przeprowadzanie rozmów z własnego telefonu w taki sam jak dotychczas sposób – z użyciem własnego numeru telefonu komórkowego, dialera czy książki kontaktów.

Usługa Wi-Fi Calling jest absolutna nowością, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Wdrożyło ją do tej pory zaledwie kilku operatorów. Oferuje ją np. szwajcarska sieć Swisscom, a w Wielkiej Brytanii wiosną bieżącego roku sieć EE udostępniła ją na 150 stacjach londyńskiego metra. Użyte tam rozwiązania wykorzystują fabrycznie wbudowaną funkcjonalność terminala i co za tym idzie ich zastosowanie jest mocno ograniczone liczbą smartfonów, które to oferują.

W Polsce pełnej funkcjonalności WiFi Calling żaden z operatorów komórkowych jeszcze nie udostępnił i Plus robi to jako pierwszy. Co więcej, poprzez zastosowanie specjalnej aplikacji, Plus będzie operatorem, który nie ograniczy dostępu do usługi jedynie do posiadaczy najnowszych smartfonów. Na razie, w formie testów, proponuje ją klientom indywidualnym korzystającym z oferty Plus Abonament.

Jak przyłączyć się do testów? To proste: wystarczy korzystać ze smartfonu z systemem Android w wersji minimum 4.4 i zarejestrować się na specjalnej stronie internetowej. Osoby wybrane do testów otrzymają możliwość aktywowania specjalnej aplikacji, która będzie do ściągnięcia ze Sklepu Google Play.

Zgłoszenia do testów przyjmowane są już od dziś na www.plus.pl/wificalling. W ramach testów prowadzenie i odbieranie rozmów w zasięgu każdego Wi-Fi możliwe będzie całkowicie za darmo. Wszystkie połączenia realizowane za jego pośrednictwem będą się odbywały z wykorzystaniem własnego numeru telefonu w Plusie. Klientów testujących Wi-Fi Calling zachęcamy by wykonywali rozmowy krajowe do wszystkich sieci oraz rozmowy na terenie krajów Unii Europejskiej, w tym z i do Polski.

Na zakończenie testów Operator poprosi testujących, aby podzieli się swoimi uwagami na temat testowanego rozwiązania i powiedzieli gdzie z niego korzystali, jak oceniają prowadzenie rozmów z wykorzystaniem sieci Wi-Fi i jak im się to podobało, a także, jeśli coś takiego będzie miało miejsce, co nie spełniło ich oczekiwań.

źródło: Plus

Kan

Testy usługi WiFi Calling w Plusie wspierać będzie kampania reklamowa, której spot można zobaczyć na filmie:


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | plus | wifi | caling | testy Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 11
Komentarze: 11 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimGrzegorz
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.09.29 16:51 Odpowiedz
Odnoszę wrażenie, że innowacyjność to drugie imię Plusa. I nie powiem, podoba mi się takie podejście. Konkurencja jakaś niemrawa w tej kwestii.
AnonimVincenco
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.09.23 18:52 Odpowiedz
Wifi calling to niewątpliwe świeża usługa i nie do końca można ją porównywać z Viberem czy skype. Plus testuje i chyba wprowadzi tą usługę, a wtedy uruchomi ją konkurencja (taka jej przypadłość).
AnonimAniek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.09.22 17:47 Odpowiedz
No to mi Plus zaimponował. Nie słyszałam wcześniej o tym rozwiązaniu, ale wygląda, że to bardzo niegłupio pomyślane. Ale niech poprawiają swoje usługi, mi to odpowiada.
AnonimGregory
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.09.22 10:42 Odpowiedz
Znowu będzie jazda na Plusa bo wprowadził nową usługę, a właściwie dwie - usługę medyczną i WiFi Calling. Ta druga wydaje się bardzo interesująca bo to dość nowatorskie rozwiązanie.
swenswen
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 445
Zarejestrowany:
2014-01-14 11:33:26
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.09.22 06:23 Odpowiedz
Jak wprowadzali smsy to też różne ciołki pisali tak jak dzisiaj "na co mi jakieś smsy jak możym zadzwonić..."
swenswen
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 445
Zarejestrowany:
2014-01-14 11:33:26
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.09.22 06:16 Odpowiedz
Plus zawsze jest o krok wcześniej niż konkurencja. Pierwsza sieć wprowadziła smsy. Wszystkie usługi były pierwsze, ostatnio LTE. Noi co im z tego że pchają kasę w rozwój skoro już za pół roku będą to miały wszystkie sieci i to o wiele taniej.
lesiobelesiobe
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 254
Zarejestrowany:
2012-06-02 05:53:38
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.09.21 20:09 Odpowiedz
A mi chodzi o funkcjonalność ,a nie o technologię połączenia . Co mnie za różnica jako endusera tym bardziej ,że zapewne w plusie będzie to kosztować dodatkowo.
AnonimMarek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.09.21 18:37 Odpowiedz
Anonimryszard kapiacinski
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.09.21 18:32 Odpowiedz
o nie zaden wifi calling Wifi calling to funkcja w telefonie a nie aplikacja Aplikacja to jest od 10 lat jak skype czy inny voip. Poza tym co to za glupota aby chwalic sie testami? Niech uruchomią dla nas. Testy mnie nie obchodza. To jest jeszcze lepsza sciema jak zasieg 4 sieci playa (bo kupujac abo w play masz dwie sieci a po reszte dzwonisz na call center)
lesiobelesiobe
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 254
Zarejestrowany:
2012-06-02 05:53:38
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.09.21 17:39 Odpowiedz
Ble ble ble nowatorskie i rewolucyjne a, viber , skype, facebook messenger i inne telefony typu voip to pies?
BlomBlom
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 3224
Zarejestrowany:
2010-08-18 12:07:44
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2015.09.21 17:45
Doedukuj się co to jest Wi-Fi Calling.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 775

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)