REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2014-05-28 08:29 | Rynek | play | rynek | finanse
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 13

Play w Ikw 2014 przejrzał bazę użytkowników pre-paid

P4, operator sieci Play zdecydował się odłączyć tzw. "martwe dusze". -(...) niewiele brakuje nam do nowej koszulki, ale jak każdy operator, również PLAY czyści od czasu do czasu legendarne szufladowe SIMy w prepaidzie i tak też stało się tym razem.- ujawnił na blogu Play Marcin Gruszka, rzecznik Play, tłumacząc dlaczego prawie 11 milionów.

Na koniec q1 2014 Play miał 10,94m klientów (+17% r/r), natomiast udział klientów abonamentowych zwiększył się do 45,0% z 44,1% w I kw. 2013 r. Kolejne wyniki za drugi kwartał 2014 P4 przedstawi w sierpniu.

- Co jednak się odwlecze to nie uciecze - dodaje Rzecznik Play.

Zdaniem prezesa P4 Joergena Bang-Jensena, dzięki rosnącej bazie klientów, Play jest nadal najszybciej rozwijającym się telekomem w Polsce.

Play ma 10,94 mln klientów: wyniki PLAY za I kw

źródło: Play

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | play | rynek | finanse Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 13
Komentarze: 13 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimBolek i Lolek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.05.28 09:23 Odpowiedz
Boże, człowieku, logicznym winno być że jak się kończy ważność na przychodzące to karta powinna być dezaktywowana, ja mam dwie karty gdzie ważność przychodzące były ważne do marca 2013 i nadal mogę odbierać, wniosek jest prosty PLAY naciąga statystyki.
AnonimMiami
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.05.28 09:25
Boże , człowieku, skoro nadal masz możliwość odbierania połączeń przychodzących to jak mogą cię od tego odciąć? Jak często sprawdzasz czy możesz odbierać połączenia? Chyba raz na rok?
Anonimwiki
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.05.28 09:51
Normalnie, skoro nie doładowujesz to po roku od wygaśnięcia na wychodzące, właśnie takie karty powinno się wyłączać. I normalny operator takie powinien wyłączać. Gruszka ściemę tutaj nam wciska.
AnonimMiami
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.05.28 10:10
Ale dlaczego powinno sie wyłączać ? Nie rozumiem.
Anonimwiki
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.05.28 11:28
Bo generują straty dla operatora, dlatego nie mają dożywotniej wartości, tylko roczną (niezależnie czy odbierasz połączenia po roku) i blokują bazę wolnych numerów.
AnonimMiami
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.05.28 13:11
Interesuje cię strata operatora? Czy może bardziej niezła szeptana reklama jaką sobie operator robi? Już to widzę jak dobrowolnie prosisz operatora by ci wyłączył kartę i nie pozwolił za darmo odbierać rozmów tylko dlatego, że martwisz się o bazę numerów albo jeszcze lepiej - o dochody/straty operatora No przecież to tłumaczenie jest tak grubymi nićmi szyte, że hej.
Anonimwiki
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.05.28 15:53
Nie interesuje mnie strata, ale powód z jakiego wyłącza SIM-y i wiem dlaczego to robi. Jeśli tego nie robi, lub nie robi tego na czas, to nie dlatego, że jest pro-kliencki, tylko dlatego, że ma w tym jakiś interes. Interes Play to nabijanie sztuczne bazy klientów, by przedstawić argument marketingowy w zestawieniu bazy klientów. Ot cała tajemnica.
AnonimMiami
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.05.28 20:55
To teraz mnie interesuje jaki ty masz w tym interes by ktoś, umozliwiając mi darmowe rozmowy, nie zyskiwał na tym w statystykach skoro już to robi? Oczywiście ja nie korzystam, ale załóżmy to hipotetycznie. Jaki jest prawdziwy powód tego, że nie trawisz gdy mój (hipotetycznie) operator dając mi darmowe rozmowy, podwyższa sobie statystyki kosztem (o którym sam pisałeś) własnych obciążeń???? Robisz to dla zasady "pies ogrodnika", czy masz jakąś głębszą myśl????
AnonimPiotrM
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.05.28 08:36 Odpowiedz
A to ciekawe, bo moje 5 SIM, na których połączenia przychodzące wygasły w styczniu nadal mogą logować się do sieci.
AnonimMiami
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.05.28 08:40
Boże, człowieku, no bo jak je logujesz do sieci to je "budzisz" - operator myśl, że chcesz doładować konto.
Anonimwiki
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.05.28 09:54
Operator myśli że chcesz odbierać i dzwonić jak połączysz ładowarkę do sieci. Miami daj spokój z tymi swoimi wywodami. Po to operatorzy podają ważność na wychodzące i co istotne na przychodzące, by mogli ewentualnie wyłaczyć kartę. A tutaj widać to fikcja.
AnonimMiami
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.05.28 10:09
Mogli ewentualnie to znaczy, że nie mają obowiązku. Pierwsze słyszę by zarzucać komuś w 7 postach nieprawidłowość polegającą na udostępnianiu przez operatora darmowych połączeń przychodzących. Dostajesz coś za darmo i jeszcze źle? Ta nienawiść jest chora. Ja tam bym się cieszył gdyby nie musiał matce doładowywać symbolicznie Plusa by do niej czasami zadzwonić. Poz a tym Play kary bez ruchu uznaje po 3 miesiącach i ich nie liczy w statystykach.
AnonimMiami
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2014.05.28 08:33 Odpowiedz
Chyba w tytule powinno być Play zamiast Plus.