REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-11-09 15:40 | Telefony | play | roaming | youtube
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2

Play - kto nadużywa RLaH będzie dopłacał (wideo)

Play ruszył z wysyłką SMSów do osób, nadużywają usługi Roam Like At Home (ang. ceny połączeń za granicą jak w domu. które łamią politykę FUP (Fair Usage Policy) i zdecydowanie częściej przebywają w zasięgu UE niż w naszej sieci. Tak, tak – rozpoczęliśmy wysyłkę SMSów do osób, które łamią politykę FUP (Fair Usage Policy) i zdecydowanie częściej przebywają w zasięgu UE niż w naszej sieci - poinformował na dzisiejszym vlogu Marcin Gruszka, rzecznik P4, operatora sieci Play.

Jak dokładnie wygląda taki SMS i czemu nie należy się go bać? Zobaczcie w filmie:

Usługa „roam like at home” jest przeznaczona dla podróżnych. W celu stwierdzenia, czy użytkownik nadużywa lub niewłaściwie korzysta z usługi „roam like at home”, operator będzie musiał wykazać nadużycie przez okres przynajmniej czterech miesięcy. Jeżeli klient spędza ponad dwa miesiące z czterech za granicą oraz jeżeli klient w tym czasie wykorzystywał sieć komórkową w większym stopniu za granicą niż w kraju pochodzenia, operator może wysłać do klienta ostrzeżenie. Po otrzymaniu ostrzeżenia klient będzie miał dwa tygodnie na wyjaśnienie sytuacji. Jeżeli użytkownik nadal pozostaje za granicą, operatorzy będą mogli nałożyć niewielkie opłaty dodatkowe (równe hurtowym pułapom usług roamingowych).

Gruszka - roaming zgodnie z zasadą RLaH może być droższy (wideo)

Warto dodać, że SMS-y z ostrzeżeniem o nadużywaniu zasad roamingu RLAH (Roaming Like at Home), wysyła też Plus. Informuje w nich, że zacznie naliczać opłaty za nadużywanie roamingu. Mowa jest w nich o dodatkowych opłatach, które mogą zostać naliczone z powodu naruszenia zasad Polityki Uczciwego Korzystania.

Według Rzecznika Play, w "niebieskiej" sieci takich osób, które stale korzystają z roamingu w UE jest tyle, że bez problemu zmieszczą się na stadionie Camp Nou, na którym są rozgrywane mecze FC Barcelona i to ich będą dotyczyć ewentualne zmiany i dodatkowe opłaty za roaming. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykuleRoaming: dzwoń jak z domu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

źródło: Play

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | play | roaming | youtube Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2
Komentarze: 2 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimTOMASZ
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.10 22:39 Odpowiedz
Mieszkam w UK, wydzwaniam 30 min na rok, dobieram moze 60 min w tym czasie. Odkad Play monitoruje moja aktywnosc w nowej ojczyznie, dostaje czesciej smsy typu "Witamy w Wielkiej Brytanii". Jesli dostane powyzszego smsa z ostrzezeniem, to zmienie opa, bo z dziadami nie chce miec nic wspolnego. Z pewnoscia wszytkich tu i na innych portalach poinformuje.
AnonimJanusz
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.11.09 23:09 Odpowiedz
Witam od początku grudnia ruszamy z rotacyjną obsługą kart abonentów w kierunku Polska-Ue będziemy w ciągu 4 dni obsługiwali logowanie u operatora macierzystego ,aby móc korzystać z roamingu bez żadnych opłat. Szczegóły w najbliższym czasie. DTM

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
mObywatel - z jakim prawdopodobieństwem zainstalujecie aplikację

100 %
75 %
50 %
25 %
0 %
A co to jest?


WynikiAnkiety

Głosów 287

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)