REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2016-12-14 05:50 | Telefony | play | tidal | muzyka | rynek | promocja
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 3

Play - już milion klientów korzysta z muzyki w telefonie dzięki aplikacji TIDAL

Rok obecności promocji darmowego TIDALa w Play udowodnił, że co najmniej milion Polaków chce wspierać legalną muzykę. Tym samym cel, jaki postawił sobie operator, został osiągnięty. Polacy kochają muzykę i jeśli tylko da się im wybór, są gotowi zrezygnować z piractwa. Dowód? Od listopada 2015, aż 521 389 497 razy sięgnęli po muzykę TIDAL w PLAY i łącznie poświęcili aż 2454 lata na słuchanie legalnej muzyki dostarczanej przez serwis TIDAL.


5 listopada 2015 roku PLAY poinformował o nowej promocji, w ramach której swoim abonentom udostępnił serwis streamingowy TIDAL Premium na 2 lata za darmo (standardowa cena rynkowa serwisu to 19,99 miesięcznie). TIDAL tworzony przez czołowych światowych artystów (m.in. Jay-Z, Madonna, Rihanna) daje dostęp do ponad 40 milionów piosenek na 3 dowolnych urządzeniach, dostęp do tysięcy gotowych playlist na każdą okazję oraz umożliwia korzystanie z trybu offline (czyli słuchania muzyki bez połączenia z Internetem).


To co wyróżnia TIDAL na rynku muzycznym to ekskluzywne premiery - w tym roku TIDAL jako pierwszy zaprezentował m.in.: albumy Beyonce, Rihanny, Kanye Westa, a swoje koncerty pokazali Bon Jovi czy Coldplay. W serwisie prezentują się także rodzimi artyści m.in. Kortez, Sylwia Grzeszczak, Hey oraz Pezet, który wraca na scenę muzyczną dzięki Play.


Promocja miała nie tylko komercyjny wymiar. Ambicją PLAY była zmiana muzycznych nawyków Polaków, pokazanie im jak łatwo można sięgnąć po legalne źródła, a tym samym walka z piractwem. „Naszym marzeniem jest milion klientów korzystających z promocji TIDAL” – deklarował Grzegorz Skowron-Moszkowicz w listopadzie 2015. Play osiągnął to w zaledwie rok.


Gdy wybieraliśmy partnera do akcji, której celem była promocja legalnych źródeł muzyki, naturalnym wyborem dla nas był TIDAL - serwis, którego współwłaścicielami są sami muzycy. Nie bez znaczenia dla nas było to, ze mogliśmy zaoferować konsumentom dostęp do muzyki w wysokiej jakości, bez strat, jak również to, że TIDAL oferował i oferuje swoim odbiorcom doradztwo w postaci playlist tworzonych przez prawdziwych znawców tematu – tłumaczy Bartek Dobrzyński, szef marketingu i członek zarządu Play. Mam ogromną satysfakcję z tego, że osiągnęliśmy cel, który nam przyświecał i przekonaliśmy Polaków, że warto sięgać po takie źródła muzyki, które oferują twórcom gratyfikację finansową, a nie jedynie promują i wykorzystują ich twórczość.


Dla Play był to rok pełen atrakcji, operator konsekwentnie promował legalną muzykę za darmo poprzez #playtidal, przekonując do tej akcji muzyków, artystów i influencerów. Wsparcie Gali Fryderyków, współpraca z czołowymi polskimi DJami tworzącymi playlisty na każdą okazję, liczne akcje promocyjne z gwiazdami Internetu, promocja koncertu Rihanny oraz billboardy z artystami światowego formatu (m.in. Rihanną, Madonną, Calvinem Harrisem) – sprawiły, że Play ma powody do świętowania, ponieważ jako jedyny gracz spoza branży zmienił rynek muzyczny w Polsce.


Zdecydowanie popieram działania PLAY i TIDAL, które promują legalną muzykę. Świat muzyczny zmienia się i artyści muszą to zauważyć. Nowe źródła dystrybucji są bardzo istotne. Jako twórcy musimy dostrzegać nowe możliwości i zmieniać nawyki słuchania legalnej muzyki przez słuchacza. Umożliwia to współpraca operatora i serwisu streamingowego. Na szczęście co raz częściej udaje się przekonać odbiorców, by wybierali legalne źródła muzyki - mówi DJ ADAMUS.


Jak wynika z przeprowadzonych badań, to właśnie TIDAL jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzycznych serwisów w Polsce. To drugie, po YouTube’ie, najczęściej wskazywane źródło muzyki online. To ogromny sukces, zważywszy że sam serwis pojawił się na rynku zaledwie 1,5 roku temu.


W ciągu ostatnich lat dokonała się ogromna zmiana technologiczna. Serwisy streamingowe nadają ton legalnej dystrybucji muzyki na świecie. Ich skuteczna promocja, jak w przypadku współpracy PLAY i TIDAL, zdecydowanie zmienia rynek muzyczny w Polsce - mówi Stanisław Trzciński, promotor koncertowy, wydawca i dziennikarz muzyczny (STX Jamboree), wieloletni organizator gali wręczenia Fryderyków.


Milion klientów cieszy zarówno TIDAL jak i Play. Co dalej? Promocję można aktywować do 31.12.2016 r., a wszyscy klienci, którzy z niej skorzystali mogą cieszyć się darmową muzyką przez 2 lata od uruchomienia TIDALa. Operator nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i nie wyklucza powrotu z muzyczną ofertą w 2017 roku.

źródło: TIDAL

KanOceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | play | tidal | muzyka | rynek | promocja Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 3
Komentarze: 3 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimMik
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.12.14 17:14 Odpowiedz
Super sprawa-mam abo po rabatach niższy niż wynosi abonament TIDAL :-)))) Jakość super - choć domyślnie jest średnia ale w opcjach można wrzucić wysoka. Serwis super - polecam - choć nie wszystko jest - ale pewnie nigdzie nie ma wszystkiego.
Anonimoperetka
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.12.14 11:13 Odpowiedz
od tidal zdecydowanie wolę spotify - najlepszy streamingowy serwis muzyczny. Tidal miał ogromne oczekiwania co do swojego wejścia na rynek - trzymanie albumów na wyłaczność, ale okazało sie to totalną klapą. Swoja drogą, zupełnie nachalnych reklam Play nie odebrałam jako "promocji legalnych źródeł muzyki" - tylko kolejne celebryckie twarze które mają mnie namówić (mowy nie ma) do play
Anonimbrum
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2016.12.14 10:19 Odpowiedz
Próbowałem włączyć za darmo na Iphone a tu tylko opcja płać 5zł/mies... Mój abonament 60 zł więc się łapię? W przyszłym roku zmieniam abo na niższe lub kartę.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
HMD Global - Twoim zdaniem kontynuuje tradycje marki Nokia?

Tak
Tak, ale tylko trochę
Nie
Nie znam telefonów tej firmy


WynikiAnkiety

Głosów 52

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)