REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-11-02 07:00 | PDA & Navi | gadgety | gogle
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Platforma VR Virtuix Omni już w Polsce za 30 tys. zł. W co można zagrać?

Platforma wirtualnej rzeczywistości Virtuix Omni od teraz oficjalnie dostępna jest na polskim rynku. Za dystrybucję sprzętu w Polsce odpowiada firma Digital Vitra.


O ile same gogle VR były przełomem, który sprawił, że granica pomiędzy światem realnym i cyfrowym wyraźnie zatarła się, o tyle nadal problemem pozostał sposób poruszania się po meandrach cyfrowej rozrywki. Siedzenie w fotelu i kurczowe trzymanie kontrolera w dłoniach to jeszcze nie było to, na co czekali gracze. Z kolei próby poruszania się w plątaninie kabli groziły uszczerbkiem na zdrowiu… i zniszczeniami w mieszkaniu.


Uporać się z tym problemem próbowało wielu, jednak to Virtuix jako pierwszy zaoferował kompletne, komercyjne rozwiązanie pozwalające graczom w pełni przenieść się do wirtualnego świata. Platforma Omni zapewnia zarówno bezpieczeństwo gracza, jak i pełną swobodę ruchu w promieniu 360 stopni.


Gracz wchodzi na wklęsłą platformę w specjalnym, uzbrojonym w czujniki i ślizgacze obuwiu, przypinany jest pasami do obrotowej obręczy i na własnych nogach przemierza cyfrowe terytoria. Nie potrzeba specjalnego smarowania maty i nie ma tym samym ryzyka zabrudzenia obuwia czy zniszczenia ubrań. To sprzęt w pełni bezpieczny i bezinwazyjny w obsłudze, a do tego łatwy w transporcie i montażu (złożenie trwa 10 minut).

Virtuix Omni jest zgodny ze wszystkimi popularnymi goglami VR, jednak to na HTC VIVE Business Edition najefektywniej rozwija swoje skrzydła i to właśnie ten model producent rekomenduje jako optymalny wybór.


W co można zagrać?

Producent sprzętu udostępnia użytkownikom aplikację Omniverse z 15 grami perfekcyjnie zoptymalizowanymi z platformą – każdego miesiąca na listę trafiają kolejne tytuły. Na Omni zagramy tym sposobem zarówno w unikalne tytuły jak TraVR czy Omni Arena, jak i w popularne produkcje ze SteamVR, np. Primordian, Karnage Chronicles czy Nature Treks VR. Aktualnie trwają rozmowy z producentem gry Serious Sam VR, któa w wersji na Virtuix Omni okazać się może prawdziwym hitem.

Co więcej, Viruix Omni to rozrywka nie tylko dla jednego gracza, lecz także dla dwóch czy nawet czterech osób w tym samym czasie. O takich turniejach od zawsze marzyli gracze z całego świata.

Cena i dostępność

Z powodu wysokich kosztów produkcji i zastosowanej technologii, na Virtuix Omni w domu pozwolić sobie mogą jedynie nieliczni – cena samej platformy z akcesoriami przekracza 30 tys. zł.

Z tego tytułu producent skupia się wyłącznie na klientach biznesowych, pamiętając nawet o udostępnianiu komercyjnych wersji gier, na których firmy mogą legalnie zarabiać. W ofercie Digital Vitra, polskiego dystrybutora Virtuix Omni, dostępnych jest kilka rodzajów usług dostępu do sprzętu – od wynajmu na eventy, przez wynajem długoterminowy i leasing, po zakup bezpośredni. Z myślą o szkołach i firm deweloperskich postała też niekomercyjna wersja Omni.

Już teraz dystrybutor wypożycza sprzęt, zaś pierwsze dostawy zamówień Virtuix Omni realizowane będą w grudniu.

źródło: Digital Vitra

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | gadgety | gogle Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
mObywatel - z jakim prawdopodobieństwem zainstalujecie aplikację

100 %
75 %
50 %
25 %
0 %
A co to jest?


WynikiAnkiety

Głosów 213

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)