REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-09-26 18:18 | KnowHow | software
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Phoenix-RTOS - system operacyjny dla Internetu Rzeczy

Podczas targów European Utility Week, firma Phoenix Systems zaprezentuje nową wersję systemu operacyjnego czasu rzeczywistego Phoenix-RTOS, dostosowaną do najnowszych mikrokontrolerów, używanych do budowy urządzeń Internetu Rzeczy. Te mikrokontrolery, zrealizowane w technologii 40nm oferują olbrzymią moc obliczeniową przy bardzo niskim poborze energii. Jednak wykorzystanie ich potencjału wymaga, podobnie jak w przypadku komputerów i urządzeń mobilnych, użycia systemu operacyjnego. Phoenix-RTOS to jedyny system operacyjny do takich zastosowań, zapewniający zaawansowane środowisko dla działania aplikacji i dzięki temu pozwalający na znaczne skrócenie czasu projektowania i wdrażania nowych urządzeń.


Według danych Juniper Research, liczba podłączonych do sieci urządzeń́ w ramach Internetu Rzeczy w ciągu najbliższych 5 lat osiągnie poziom 46 miliardów. Otwiera to nowe możliwości biznesowe, zarówno dla producentów sprzętu, jak i oprogramowania. Istotą budowy nowych urządzeń będzie przeniesienie funkcjonalności realizowanych dotychczas za pomocą sprzętu do oprogramowania. Nowoczesne i tanie mikrokontrolery o dużej mocy obliczeniowej wprowadzane właśnie na rynek oraz system operacyjny Phoenix-RTOS stanowią odpowiedź na nowe podejście do projektowania urządzeń.

Prace nad systemem operacyjnym Phoenix-RTOS zapoczątkowano w roku 1999 na Politechnice Warszawskiej, a w roku 2011 rozpoczęto jego komercjalizację. Wersja druga systemu została szeroko rozpowszechniona na rynku. System wykorzystywany jest obecnie w inteligentnych licznikach energii i koncentratorach danych, m.in. używanych w sieci Energa-Operator, jednego z największych dystrybutorów energii w Polsce oraz w inteligentnych gazomierzach. Nową, trzecią wersję systemu Phoenix-RTOS będzie można zobaczyć na odbywających się w Amsterdamie targach European Utility Week już 3 października.

System Phoenix-RTOS pozwala producentom na szybkie tworzenie i prototypowanie nowych, zaawansowanych urządzeń Internetu Rzeczy, ułatwiając znacząco proces ich wprowadzania na rynek. Dziś w wielu branżach to właśnie czas wdrażania nowych produktów oraz „zwinność” projektowa decydują o powodzeniu firmy na rynku" – mówi Paweł Pisarczyk, prezes zarządu Phoenix Systems. "Nowoczesna energetyka jest pierwszym sektorem, który docenił zalety systemu Phoenix-RTOS, ale należy pamiętać, że jego architektura pozwala na tworzenie także innych urządzeń Internetu Rzeczy” – dodaje Pisarczyk.

Obecnie trwają̨ prace nad przygotowaniem systemu Phoenix-RTOS do zastosowań lotniczych (m. in. w dronach), co wiąże się z przejściem rygorystycznych procesów certyfikacyjnych. Więcej informacji o systemie operacyjnym Phoenix-RTOS można znaleźć na stronie www.phoenix-rtos.com.

źródło: Phoenix

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | software Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 13

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)