REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-12-21 04:50 | KnowHow | phoenix | software | iot
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Phoenix - nowa wersja systemu do urządzeń internetu rzeczy Phoenix-RTOS

Polska firma Phoenix Systems wprowadza na rynek nową wersję systemu operacyjnego czasu rzeczywistego - Phoenix-RTOS, który wspiera funkcjonalność mikrokontrolerów zaimplementowanych w nowych urządzeniach Internetu Rzeczy. Mikrokontrolery zaprojektowane w technologii 40 nm oferują znaczącą moc obliczeniową przy niewielkim zużyciu energii, ale podobnie jak komputery czy urządzenia mobilne, aby w pełni wykorzystać swój potencjał, potrzebują odpowiedniego systemu operacyjnego. Phoenix-RTOS jest jedynym systemem operacyjnym, który pozwala w pełni wykorzystać potencjał tych mikrokontrolerów, a także istotnie skrócić czas wprowadzania na rynek nowych urządzeń. Rozwój tych urządzeń możliwy jest właśnie dzięki najnowszym rozwiązaniom sprzętowym firmy NXP z serii i.MX RT.


Konwergencja procesorów aplikacyjnych o małej mocy i mikrokontrolerów o wysokiej wydajności stała się możliwa dzięki nowej serii i.MX RT - pierwszego w branży procesora typu crossover, oferującego rdzeń ARM Cortex - Mo najwyższej w tej klasie wydajności, wsparcie dla programowania w czasie rzeczywistym i użyteczność popularnych mikrokontrolerów przy zachowaniu przystępnej ceny. Wraz z systemem operacyjnym Phoenix-RTOS, i.MX RT otwiera producentom urządzeń IoT zupełnie nowe spektrum możliwości.

"Phoenix Systems dostarcza najlepsze w swojej klasie rozwiązania programowe dla urządzeń pomiarowych, w tym protokoły komunikacyjne. Oparta o architekturę mikrojądra najnowsza wersja Phoenix-RTOS to zupełnie nowe podejście do systemu operacyjnego czasu rzeczywistego dla zaawansowanych mikrokontrolerów, takich jak i.MX RT"- mówi Jean-Marc Darchy, dyrektor ds. marketingu regionalnego Smart Energy w NXP. "Pozwoli nam to wspólnie rozszerzyć zasięg opartych na i.MX RT urządzeń definiowanych programowo działających w oparciu o ten przełomowy system operacyjny."

Według Juniper Research w 2021 roku liczba urządzeń, czujników i siłowników Internetu Rzeczy przekroczy 46 miliardów. Ten dynamiczny trend rynkowy otwiera nowe możliwości biznesowe, zarówno dla producentów inteligentnych urządzeń, jak i twórców oprogramowania IoT. Głównym wyzwaniem w ramach tworzenia nowych produktów IoT jest zastosowanie rozwiązań definiowanych programowo, o funkcjonalnościach wcześniej realizowanych przez dedykowany sprzęt. Nowe mikrokontrolery, takie jak i.MX serii RT wraz z Phoenix-RTOS, są odpowiedzią na potrzeby rynku w tym zakresie i wspierają opracowywanie urządzeń do IoT, Smart Metering itp.

Phoenix-RTOS - system operacyjny dla Internetu Rzeczy

Rozwój systemu operacyjnego Phoenix-RTOS rozpoczął się w 1999 roku na Politechnice Warszawskiej, a w 2011 roku zakończono jego pierwsze komercyjne wdrożenia. Druga wersja systemu została zastosowana w inteligentnych licznikach i inteligentnych koncentratorach danych, opracowanych dla jednej z największych polskich firm energetycznych Energa-Operator, a także w inteligentnych licznikach gazu. Trzecia, aktualna wersja jest teraz testowana pod kątem wielu wdrożeń.


"Phoenix-RTOS pozwala szybko prototypować i realizować nowe urządzenia Internet of Things, co oznacza ich szybsze wprowadzanie na rynek. Dzisiaj taka elastyczność i możliwość natychmiastowego wdrażania zmian często decyduje o pozycji danej firmy na rynku"- mówi Paweł Pisarczyk, prezes spółki Phoenix Systems. "Pierwszym sektorem, który docenił Phoenix-RTOS był przemysł energetyczny. Architektura i funkcjonalność systemu wykraczają jednak daleko poza tę gałąź gospodarki. System nadaje się doskonale do wdrożenia w szeregu innych sektorach i typach urządzeń IoT".

Dzisiaj Phoenix-RTOS jest testowany w branży lotnictwa, gdzie może być wykorzystywany w dronach.

źródło: Phoenix

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | phoenix | software | iot Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 191

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)