REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-11-09 12:02 | PDA & Navi | aplikacja | komunikator
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

ParrotOne - polski komunikator dla osób z ograniczeniami manualnymi

ParrotOne to nie tylko aplikacja mobilna do komunikacji, ale także inteligentna klawiatura dotykowa, których celem jest ułatwienie życia niepełnosprawnym ruchowo. Sztuczna inteligencją uczy się tego, jak użytkownicy budują wypowiedzi i coraz lepiej podpowiada na ekranie nie tylko słowa, lecz przede wszystkim użyteczne komunikaty. Interfejs dostosowany do potrzeb osób z ograniczeniami manualnymi, pozwala używać dużych elementów na całej powierzchni ekranu smartfona lub tabletu w celu tworzenia wiadomości. Budowanie wypowiedzi jak z klocków jest znacznie łatwiejsze dla mniej sprawnych rąk, niż pisanie na klawiaturze. Dzięki temu „papuga” ułatwi kontakt ze światem nie tylko niepełnosprawnym, ale również seniorom, którzy mogą mieć kłopoty z trafianiem w odpowiednie klawisze czy wybieraniem znaków diakrytycznych.

ParrotOne
ParrotOne

Problemem popularnych aplikacji do komunikacji jest niedostosowanie do ograniczeń osób niepełnosprawnych. Mniejsza siła mięśni i ograniczona precyzja ruchów powodują, że potrzebne są dedykowane rozwiązania. Tym właśnie jest ParrotOne” – mówi founder, Piotr Lewandowski. „Wskutek problemów z dykcją i oddychaniem u chorych, funkcja zamiany mowy na tekst nie jest rozwiązaniem problemu. Także zachowanie prywatności, która w przypadku niepełnosprawnych jest znacznie ograniczona, ma dla nas duże znaczenie.”

Zespół ParrotOne prowadzi także prace rozwojowe nad prototypem inteligentnej klawiatury dotykowej, którą będzie można podłączyć do niemal każdego urządzenia, na przykład komputera PC. Wbudowany dotyk pozwoli ograniczyć do minimum ilość siły potrzebnej do naciskania klawiszy. Z kolei zintegrowany, inteligentny system autosugestii słów i zdań (będą pojawiać się na dotykowym wyświetlaczu OLED), zmniejszy ilość ruchów potrzebnych do wprowadzenia tekstu w każdej aplikacji. Podsumowując – pisanie stanie się łatwiejsze i szybsze.

ParrotOne
ParrotOne

W 2015 roku Piotr Lewandowski postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom milionów niepełnosprawnych użytkowników mobilnych komunikatorów i rozpoczął pracę nad aplikacją mającą na celu walkę z wykluczeniem cyfrowym.

Niepełnosprawni to około 15% ludzi na świecie. Wskutek swoich ograniczeń, wiele czasu spędzają w domach, przez co w znacznym stopniu stają się wykluczeni społecznie i cyfrowo. Pamiętajmy, że Internet jest dla chorych narzędziem pracy, a często także jedynym oknem na świat. Dlatego pod nazwą ParrotOne tworzymy rozwiązania, które pomagają niepełnosprawnym. Możliwość łatwego pisania na klawiaturze, komunikacji ze znajomymi, jest bardzo potrzebna. Sam cierpię na chorobę CMT, która wpływa na osłabienie mięśni. Używam do pisania tylko dwóch palców, po jednym u każdej dłoni. Setki milionów osób na świecie ma podobne problemy.” – tłumaczy Lewandowski.

ParrotOne
ParrotOne

W aplikacji mobilnej ParrotOne podpowiedzi będzie można wybierać nie tylko z poziomu wiersza tekstowego nad klawiaturą, lecz także z podręcznego paska bocznego, który proponuje na ekranie dużo komunikatów do wyboru. Obecnie potrzeba nacisnąć ekran około 10-16 razy w celu wprowadzenia krótkiej wiadomości na smartfonie czy tablecie. Natomiast w ParrotOne wystarczy nacisnąć dowolną literę na klawiaturze i od razu można wybrać całe zdanie. Dzięki temu ten sam komunikat wyślemy wykonując zaledwie 3-4 naciśnięcia ekranu. Aplikacja pomoże napisać sms, e-mail czy czatować ze znajomymi z Facebooka. Dodatkowo, rozszerzenie o model B2B, B2G, ułatwi czat z konsultantem on-line np. sklepu internetowego czy urzędu miasta. Wystarczy kliknąć na ikonę ParrotOne na stronie internetowej, aby otworzyć aplikację i okno rozmowy z konsultantem. Z poziomu „papugi” niepełnosprawny łatwiej zada pytania o produkt w sklepie, porozmawia o wysyłce towaru czy zapisze się do lekarza.

Statystyczny polski internauta używa w codziennej komunikacji do 6 tysięcy różnych słów. Specjalnie tworzony słownik aplikacji będzie zawierać ponad 60 tysięcy wyselekcjonowanych słów i co najmniej 20 tysięcy komunikatów. Ponadto twórcy aplikacji świadomie stawiają na bezpieczeństwo i szyfrują rozmowy. ParrotOne nie będzie szpiegować, podsłuchiwać ani wymagać danych osobowych do rejestracji konta.

Celem aplikacji jest także pomoc niepełnosprawnym w nauce języków obcych, a zarazem w aktywizacji zawodowej. Dlatego każdą podpowiedź na ekranie w aplikacji można będzie bezbłędnie, jednym kliknięciem, przetłumaczyć na wybrany język obcy. Na przykład, po wybraniu podpowiedzi po polsku, wbudowany tłumacz pozwoli budować poprawne gramatycznie zdania po angielsku. Naturalnie działa to w obie strony – wystarczy, że rozmówca włączy tłumaczenie angielskich podpowiedzi na język polski.

ParrotOne jest już fazie zaawansowanego prototypu. „Aplikacja mobilna oraz klawiatura ma służyć ludziom, lecz startup trzeba utrzymać i rozwijać, dlatego staramy się pozyskać inwestora. Pozwoli nam to między innymi na szybszy rozwój i wejście na rynek.” – dodaje Piotr Lewandowski.

źródło: ParrotOne

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | aplikacja | komunikator Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 199

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)