REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-08-31 07:27 | | panasonic | tablet | raport
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Panasonic - wzmocniony sprzęt IT pozwala zaoszczędzić

Ponad 10 proc. służbowych laptopów i tabletów psuje się już w pierwszym roku użytkowania. Ich naprawa wiąże się nie tylko z przestojem w pracy, ale także z możliwością utraty danych oraz opóźnieniami w obsłudze klientów. Tymczasem, jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Panasonic, inwestując we wzmocniony sprzęt IT przedsiębiorcy mogą ograniczyć całkowity koszt posiadania urządzeń o ok. 15 proc.

Panasonic Toughbook CF-54 mk2
Panasonic Toughbook CF-54 mk2

Średnio 11 proc. notebooków służbowych ulega awarii już w pierwszym roku użytkowania. Z każdym rokiem odsetek ten zwiększa się, a w piątym roku osiąga 21 proc. Podobnie jest w przypadku wykorzystywanych w firmach tabletów i urządzeń typu handheld (do 5 cali). W ciągu pierwszych 12 miesięcy użytkowania awarii ulega 13 proc. tabletów i 15 proc. urządzeń podręcznych.


Jak wynika z badania przeprowadzonego przez IDC, największym problemem przedsiębiorstw w związku z awariami sprzętu IT jest spadek efektywności pracy - tak twierdzi ok. 60 proc. ankietowanych przedsiębiorców. Kolejnym istotnym problemem jest utrata ważnych dla firmy danych. Doświadczyło jej aż 42 proc. użytkowników notebooków i 39 proc. użytkowników tabletów, które uległy uszkodzeniu. Co więcej, problemy ze sprzętem IT przekładają się niekiedy bezpośrednio na sprzedaż firmy. Około 40 proc. przedsiębiorców potwierdza, że w wyniku awarii sprzętowych obsługa klientów była opóźniona lub transakcje w ogóle nie doszły do skutku.


Powodem strat finansowych związanych z zepsutym sprzętem są przede wszystkim przestoje w pracy w czasie gdy urządzenie jest w serwisie. Jak wynika z badania, naprawa notebooka zajmuje średnio 5,8 godziny, a więc około 3/4 dnia roboczego. Z kolei średnio połowę dnia pracy zajmuje naprawa lub zastąpienie uszkodzonego tabletu. W efekcie, całkowity koszt, jaki ponosi firma w związku z awarią może wynieść nawet 3000 EUR. Koszt ten generuje bowiem nie tylko sam serwis urządzenia, ale także czas stracony przez pracownika oraz czas niezbędny do przywrócenia utraconych danych.

Panasonic Toughbook CF-54 w nowej bardziej wydajnej odsłonie - ceny

- W przypadku mobilnych urządzeń wykorzystywanych w firmach myślenie długoterminowe rzeczywiście się opłaca. Prawdą jest, że urządzenia wzmocnione mają wyższy koszt początkowy niż standardowe notebooki czy tablety konsumenckie. Jednak biorąc pod uwagę odsetek różnego rodzaju awarii, zakup profesjonalnych rozwiązań IT jest opłacalny. Nie tylko ich wzmocniona obudowa, ale także technologie przyczyniające się do zwiększenia wydajności czy zabezpieczające firmowe dane przekładają się na niższy całkowity koszt eksploatacji (TCO) - mówi Jacek Wielgus, Partner Account Manager - CEE Region w Panasonic.

Badanie zostało przeprowadzone przez firmę IDC na zlecenie Panasonic. Przepytane zostały osoby decydujące o zakupie sprzętu IT z 800 organizacji z różnych branż. Cały dokument pt. „Pay Now, Save Later” można pobrać ze strony: http://business.panasonic.co.uk.

źródło: Panasonic

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | panasonic | tablet | raport Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 25

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)