REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-06-08 15:54 | | panasonic | tablet | rynek
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Panasonic wzmacnia pozycję na rynku wytrzymałych urządzeń mobilnych

Panasonic potwierdził swoją wiodącą pozycję na europejskim rynku wzmocnionych notebooków i tabletów. Jak pokazują statystyki firmy badawczej VDC Research, w ubiegłym roku Panasonic uzyskał pod względem przychodów 56-procentowy udział w segmencie wytrzymałych tabletów i 67-procentowy udział w rynku notebooków klasy rugged.

Przez ostatni rok Panasonic wprowadził do oferty szereg nowych produktów w segmencie notebooków klasy rugged, na czele z modelami Toughbook CF-54 oraz konwertowalnymi urządzeniami CF-33 i FZ-Q2. Na koniec 2016 r. producent miał 67-procentowy udział pod względem przychodów uzyskanych ze sprzedaży wzmocnionych notebooków w Europie. To oznacza, że Panasonic pozostaje liderem tego rynku.

- Pomimo spadków na całym rynku notebooków, segment urządzeń wzmocnionych utrzymuje wysoki poziom sprzedaży, ponieważ urządzenia tego typu są ważnym narzędziem dla wielu pracowników mobilnych - mówi Kevin Jones, Managing Director w Panasonic Computer Products Solutions Europe. – Obecnie skupiamy się na odświeżaniu naszych najbardziej wytrzymałych notebooków i jednocześnie wprowadzeniu na rynek zupełnie nowych modeli hybrydowych, które pozwalają nam utrzymać, a nawet zwiększać udział w rynku – dodaje.

Toughbook CF-33
Toughbook CF-33

W tym roku Panasonic wprowadził już dwa nowe modele wzmocnionych urządzeń 2w1. Pierwszy z nich 12-calowy Toughbook CF-33 jest w pełni wzmocniony, posiada dwie wymienne baterie, odłączaną klawiaturę i szerokie możliwości konfiguracji oraz zestaw portów biznesowych. Model jest skierowany do służb mundurowych, administracji publicznej oraz mobilnych pracowników serwisowych i technicznych. Na rynku CF-33 dostępny jest zarówno w postaci notebooka 2w1, jak i samodzielnego tabletu.

MWC 2017: Panasonic Toughbook CF-33 - pancerny tablet 2 w 1

Z kolei dla użytkowników pracujących w nieco mniej wymagającym środowisku, m.in. dla do handlowców, ubezpieczycieli oraz personelu medycznego, Panasonic wprowadził na początku tego roku model 2w1 klasy semi-rugged, FZ-Q2. Notebook ten posiada duży 12,5-calowy wyświetlacz, bogaty zakres portów biznesowych do współpracy zarówno z nowoczesnymi, jak i starszymi systemami. Jednocześnie, za sprawą braku wentylatora, urządzenie jest stosunkowo lekkie i cienkie.

Panasonic Toughpad FZ-F1 i FZ-N1, czyli trzy urządzenia w jednym 4,7-calowym tablecie

Na europejskim rynku wzmocnionych tabletów Panasonic również utrzymuje pozycję lidera z 56-procentowym udziałem pod względem uzyskanych przychodów. Wynik jest w dużej mierze zasługą urządzeń typu handheld (z ekranem do 5 cali). Modele te, m.in. FZ-N1, FZ-F1 dedykowane sektorowi logistyki i produkcji, stanowią już jedną trzecią całej oferty Panasonic.

Panasonic Toughpad FZ-F1 i FZ-N1
Panasonic Toughpad FZ-F1 i FZ-N1

W ciągu ostatniego roku sprzedaż Panasonic w tym segmencie produktów wzrosła aż o 176 proc.

- Dzięki udziałowi na poziomie 67 proc. w rynku w wytrzymałych notebooków i 56 proc. w rynku wzmocnionych tabletów w regionie EMEA w 2016 r., Panasonic nadal stanowi punkt odniesienia dla konkurencji – mówi David Krebs, Executive Vice President , Enterprise Mobility & Connected Devices w VDC Research. - Ponadto, za sprawą wprowadzenia na rynek pierwszych na świecie wzmocnionych modeli 2w1 i rozszerzenia portfolio urządzeń typu handheld, Panasonic oferuje jedne z najbardziej innowacyjnych produktów w segmencie wytrzymałych urządzeń przenośnych – dodaje.

źródło: Panasonic

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | panasonic | tablet | rynek Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 3

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)