REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-05-11 18:22 | Rynek | panasonic
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Panasonic na NAB Show 2017 - wzmacnia ofertę rozwiązań do produkcji na żywo

Jedną z głównych nowości Panasonic podczas tegorocznych targów NAB Show w Las Vegas był prototyp kamery 360 stopni. Oprócz tego firma przedstawiła między innymi nowe rozwiązania dla kamer zdalnych, czytnik kart ExpressP2 z interfejsem Thunderbolt3 oraz centrum produkcji na żywo AV-HLC100.

Kamera 360 stopni
Kamera 360 stopni

Kamera Panasonic 360 stopni składa się z głowicy oraz jednostki bazowej. Rozwiązanie obejmuje cztery zsynchronizowane obiektywy, które tworzą jeden obraz o rozdzielczości 4K i proporcji 2:1, czyli panoramę typu equirectangular. Urządzenie realizuje materiał w czasie rzeczywistym, posiada funkcję zszywania kadrów (ang. live-stitching) i charakteryzuje się bardzo niskim czasem opóźnienia. Dzięki temu model zapewnia doskonałe odwzorowanie obrazu i może z powodzeniem być wykorzystywany w transmisjach na żywo z wydarzeń sportowych, muzycznych czy innych imprez masowych. Kamera oprócz jakości 4K (3840x1920) zapewnia automatyczną regulację ekspozycji i balansu bieli, a także precyzyjne zszywanie krawędzi w czasie rzeczywistym, by obraz był jak najbardziej naturalny i dokładny. Model do sprzedaży trafi już w sierpniu tego roku.

AW-HR140
AW-HR140

Podczas NAB 2017 Panasonic poinformował również o nowym dodatku do zdalnie sterowanej kamery zewnętrznej AW-HR140. Model Full HD został wyposażony w wysokiej czułości matrycę 3MOS typu 1/2,86. Kamera oferuje wysoką jakość przesyłanego obrazu i jednocześnie posiada wzmocnioną konstrukcję. Model jest odporny na wodę, pył, najtrudniejsze warunki atmosferyczne oraz mechaniczne uszkodzenia. Jest on wyposażony w wycieraczkę obiektywu i jest pierwszą na rynku kamerą obrotowo-uchylną z systemem stabilizacji obrazu D.I.S.S. (Dynamic Image Stabilizing System). Dzięki temu kamera AW-HR140 może być instalowana na zewnątrz, w niesprzyjającym środowisku bez konieczności stosowania obudowy. Model dostępny będzie w sprzedaży w czerwcu tego roku.

ExpressP2 AU-XPD3
ExpressP2 AU-XPD3

Jedną z nowości na targach był też czytnik kart ExpressP2 AU-XPD3 z interfejsem Thunderbolt3, który również na rynku pojawi się w czerwcu. Rozwiązanie zostało zaprojektowane w celu zwiększenia wydajności transmisji materiałów wideo w formacie 4K. Czytnik AU-XPD3 pracuje w przybliżeniu cztery razy szybciej niż USB 3.0. Przykładowo trzygodzinny materiał nagrany w formacie AVC-Intra4K422 (4K/24p) na karcie ExpressP2 512 GB można wyładować - przy prędkości transferu 10 Gb/s - w ciągu około siedmiu minut.

ARCAM
ARCAM

Panasonic rozszerzył także ofertę przełączników wraz z wprowadzeniem centrum produkcji na żywo AV-HLC100. Rozwiązanie łączy w sobie przełącznik 1 ME, zdalny sterownik kamery i funkcje miksera audio. Oferuje zarówno porty IP, jak i tradycyjne wejścia i wyjścia wideo. Centrum produkcji na żywo ułatwia działanie jednoosobowe zarówno podczas zdalnej obsługi kamer, jak i podczas procesu produkcji. Współpracuje z modelami Panasonic PTZ oraz systemami kamer, które automatycznie wykrywa i wdraża przy użyciu protokołu IP lub SDI. Rozwiązanie będzie dostępne na amerykańskim rynku jesienią tego roku, w Europie zaś pojawi się prawdopodobnie na początku 2018 roku.

ARCAM
ARCAM

Jednocześnie Panasonic poinformował o podpisaniu umowy z firmą AR+. Na jej podstawie Panasonic otrzymał wyłączne prawo do dystrybucji ramienia mechanicznego ARCAM w Europie (z wyłączeniem Francji). Będzie ono dostępne w połączeniu z kamerami studyjnymi Panasonic. Wspólne rozwiązanie jest skierowane do profesjonalistów zajmujących się transmisją wydarzeń na żywo, imprez sportowych, rozrywkowych, a także dla filmowców specjalizujących się w technice poklatkowej.

źródło: Panasonic

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | panasonic Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 3

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)