REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-07-18 07:11 | PDA & Navi | panasonic
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Panasonic - kompleksowe rozwiązanie zabezpieczające systemy CCTV

Podczas ostatnich targów IFSEC Panasonic przedstawił rozwiązanie o nazwie Secure Communication, czyli zestaw technologii do ochrony danych w systemach monitoringu wideo. Jego zadaniem jest między innymi ochrona przed fałszowaniem danych, ingerowaniem w nagrania i kradzieżą haseł.

Panasonic Secure Communication
Panasonic Secure Communication

Funkcja Secure Communication składa się z wielu elementów zabezpieczających, takich jak szyfrowanie danych, szyfrowanie komunikacji IP oraz weryfikacja. Dzięki nim rozwiązanie zapewnia integralność danych i nagrań w strumieniach wideo przesyłanych przez sieć IP. Funkcja jest dostępna w ramach platformy iPro Extreme i w nowych kamerach Panasonic Elite Range, w tym True 4K. Jest również kompatybilna ze starszymi modelami z serii 5 i 6. Dzięki Secure Communication rejestrowane materiały są szyfrowane na każdym etapie. System monitoringu jest zabezpieczony przed fałszowaniem danych, ingerowaniem w nagrania (zmienianiem obrazów) i kradzieżą haseł. Ponadto chroniona jest komunikacja pomiędzy urządzeniami.

W efekcie dane z monitoringu można wykorzystać jako mocne dowody w trakcie rozprawy sądowej. Są one również zabezpieczone certyfikatem Symantec Managed PKI z technologią kryptograficzną oraz technologią wykrywania zmian.

- Połączyliśmy wieloletnie doświadczenie Panasonic w obszarze systemów CCTV z rozwiązaniami światowego lidera wśród dostawców certyfikatów SSL. Razem wyznaczyliśmy nowy standard w obszarze ochrony systemów dozorowych - mówi Gerard Figols, European Product Marketing Manager w Panasonic. - Coraz częstsze ataki hakerskie pokazują, że urządzenia funkcjonujące w sieci IoT są podatne na zagrożenia. Kamery CCTV, które mają zapewnić nam bezpieczeństwo w pracy i w domach, nie mogą pozostawiać żadnej luki dla hakerów - dodaje Gerard Figols.

źródło: Panasonic

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | panasonic Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 780

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)