REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-07-19 07:24 | | panasonic | volkswagen | tablet | youtube
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2

Panasonic AMTS - mobilne rozwiązanie do testowania pojazdów

Efektem współpracy firm Panasonic i Volkswagen jest nowa wersja stworzonego przez Panasonic urządzenia AMTS (automotive mobile test solution) służącego do prowadzenia testów diagnostycznych pojazdów przez ich zejściem z linii produkcyjnej. Rozwiązanie jest obecnie wykorzystywane w fabryce Volkswagen we Wrześni do produkcji samochodów dostawczych VW Crafter.


Zadaniem obu firm było stworzenie wzmocnionego, wszechstronnego i jednocześnie dostosowanego do indywidualnych potrzeb Volkswagena urządzenia, które usprawni prowadzenie testów produkcyjnych.

- Razem z firmą Volkswagen określiliśmy wymagania mobilnego urządzenia testującego - mówi Gunnar Samsen, Project Manager w firmie Panasonic Computer Products Europe. - Naszym celem było nie tylko stworzenie rozwiązania dostosowanego do indywidualnych wymogów technicznych, ale też optymalizacja produktu z myślą o innych, przyszłych zastosowaniach. Ponadto chcieliśmy udoskonalić konstrukcję AMTS tak, by urządzenie umożliwiało pracownikom produkcyjnym wykonywanie ich pracy tak sprawnie, jak to tylko możliwe - dodaje Gunnar Samsen.


AMTS to specjalna nakładka na tablet Panasonic FZ-M1. Dzięki niej urządzenie może być z łatwością umieszczone na kierownicy lub desce rozdzielczej pojazdu. Zadaniem całego zestawu AMTS jest uruchomienie jednostek sterujących w pojeździe. AMTS łączy się poprzez system OBD z komputerem samochodu, a następnie zbiera wszystkie informacje, które są tam dostępne, związane ze stanem technicznym układów i podzespołów pojazdu. Jednocześnie może działać w drugą stronę - pozwala wprowadzać dane i parametry, które powinny być monitorowane i ustawić ich prawidłowe wartości. Sama nakładka obejmuje cztery programowalne klawisze funkcyjne, które umożliwiają błyskawiczne uruchomienie najważniejszych funkcji, np. czytnika kodów kreskowych czy modułu podczerwieni, który zapewnia komunikację z innymi urządzeniami.

Panasonic AMTS - mobilne rozwiązanie testowe dla branży motoryzacyjnej

- AMTS oparty jest na tablecie Panasonic Toughpad FZ-M1 i spełnia wszystkie nasze wymagania produkcyjne. Używamy sprzętu do uruchamiania jednostek sterujących w pojeździe. Możemy dzięki niemu połączyć się z zewnętrznym interfejsem komunikacyjnym pojazdu, jak również pobrać informacje z systemu UPS-Client. Również sama konstrukcja AMTS spełnia nasze potrzeby, co oznacza, że jest kompatybilna z każdą kierownicą – mówi Christoph Lach, Project Manager w Volkswagen AG.


W tworzeniu AMTS brała udział jednostka Panasonic Global Docking Solutions (GDS) specjalizująca się w produkcji urządzeń dokujących. Jej zadaniem było między innymi zaprojektowanie takiej konstrukcji, którą można stabilnie umocować na kierownicy. Dla pracowników fabryki Volkswagen Września/ Białężyce, produkującej nowe samochody dostawcze VW Crafter, urządzenie okazało się bardzo pomocne.

- AMTS jest o wiele bardziej ergonomiczne, lżejsze i bardziej poręczne, a dzięki specjalnym uchwytom lepiej trzyma się na kierownicy samochodu - przyznaje Sebastian Janiszewski, Specjalista ds. Automatyzacji w fabryce Volkswagen Września/ Białężyce.

Materiał wideo nt. współpracy firm Panasonic i Volkswagen:

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | panasonic | volkswagen | tablet | youtube Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 2
Komentarze: 2 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

swenswen
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 448
Zarejestrowany:
2014-01-14 11:33:26
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.07.19 11:36 Odpowiedzswenswen
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 448
Zarejestrowany:
2014-01-14 11:33:26
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.07.19 11:37
Na pierwszym zdjęciu Passat B5 FL

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 16

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)