REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-04-21 07:07 | Rynek | rynek
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

OVH otworzy pierwsze centrum danych w Wielkiej Brytanii

OVH, europejski operator usług chmurowych, wybrał Londyn na lokalizację pierwszego z trzech centrów danych, które uruchomi w Wielkiej Brytanii. Londyńskie centrum danych będzie w stanie pomieścić 40 000 serwerów i osiągnie pełną zdolność operacyjną do końca maja 2017.

Nowe centrum danych zapewni nieprzerwaną ciągłość usług dzięki globalnej sieci światłowodowej, którą grupa OVH rozwinęła celem minimalizacji opóźnień w przesyle danych. Z lokalnym punktem obecności (PoP) zostanie ono połączone za pomocą dwóch, niezależnych od siebie, światłowodów zapewniając tym samym wysoki poziom bezpieczeństwa usług. Centrum będzie korzystać z bezpośrednich połączeń z innymi lokalizacjami OVH m.in. w Amsterdamie, Montrealu i Nowym Jorku, a czas transferu danych nie przekroczy pół milisekundy.

W pełni operacyjne centrum danych w pół roku

Centrum danych, którego łączna powierzchnia wynosi 4000 metrów kwadratowych, jest efektem sześciu miesięcy intensywnych prac. W pierwszym etapie działania, centrum będzie realizować ofertę „Discover OVH”, a następnie świadczyć, poza kolokacją, pełen zakres usług.

Centra danych OVH na Wyspach

Kolejne centra w Wielkiej Brytanii będą odpowiedzialne za kopie zapasowe danych powierzanych przez klientów. Druga lokalizacja powstanie na peryferiach Londynu, a trzecia w odległości umożliwiającej jej pełnienie funkcji zapasowego centrum danych. Wszystkie trzy ośrodki, podobnie jak inne centra grupy OVH, będą ze sobą połączone za pomocą technologii vRack, prywatnej sieci stworzonej przez firmę, co ułatwi zarządzanie rozproszoną infrastrukturą serwerową.

Dzięki kompetencjom specjalistów IT oraz swojej infrastrukturze, Londyn pozostaje w czołówce najatrakcyjniejszych destynacji dla europejskich firm technologicznych. Decyzja OVH, aby uruchomić londyńską lokalizację jest kolejnym dowodem na to, że miasto pozostaje niezmiennie otwarte na talenty, inwestycje i innowacje z całego świata. Mamy nadzieję, że kolejne innowacyjne firmy technologiczne, wzorem OVH, również wybiorą Londyn” – mówi Rajesh Agrawal, zastępca burmistrza Londynu ds. Biznesu.

OVH zamierza kontynuować inwestycje w Europie. W październiku zeszłego roku, firma ogłosiła otwarcie trzech centrów danych w Australii, Singapurze i Polsce. W 2016 roku firma pozyskała 250 milionów Euro z funduszy inwestycyjnych KKR oraz TowerBrook, co pozwoli zrealizować plan globalnej ekspansji. Ponadto OVH przedstawiło pięcioletni plan inwestycyjny o łącznej wartości 1,5 miliarda Euro.

źródło: OVH

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 2)
Tagi: | rynek Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Huawei B529 - mobilny router stacjonarny (wideo)
Huawei B529Huawei prezentuje nowy router, który wyróżnia się nie tylko szybkością przesyłania danych, ale również eleganckim wyglądem. Co więcej, dzięki wbudowanej baterii może służyć również jako mobilne centrum internetu nawet dla 32 urządzeń jednocześnie. Router umożliwia odbiór danych z prędkością do 300Mbit/s oraz wysyłanie z szybkością do 50Mbit/s. Huawei B529s-23a dostępny jest w ofercie abonamentowej T-Mobile.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Czy w Polsce mamy roaming w UE według zasady RLAH (jak w kraju)?

Tak
Nie
Inne
A o co chodzi


WynikiAnkiety

Głosów 661

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)