REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2015-06-25 13:32 | Rynek | rynek | komentarz | backup
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Ostatnia kopia świata jest na Twoim dysku

Kiedy kopia jest cenniejsza od oryginału? Gdy do oryginału nigdy już nie będzie dostępu. Firma StorageCraft, producent rozwiązań do tworzenia i szybkiego przywracania backupu przypomina o kopiach, których wartość dla właścicieli wielokrotnie przewyższyła oryginały.


Ostatnia kopia ratuje „Toy Story 2”

Blisko 90 mln dolarów wynosił budżet filmu „Toy Story 2”, którego materiały nagle zniknęły z serwerów firmy Pixar. Członek ekipy realizacyjnej przypadkowo usunął źródła projektu uniemożliwiając pokazanie komukolwiek nawet kilku klatek filmu. Przy okazji wyszło na jaw, że od miesiąca nikt nie zadbał o backup prac. Szczęśliwie dla zespołu ktoś zabrał do domu kopię animacji, by pracować nad nią w przerwach od opieki nad dzieckiem. Ostatnia zachowana kopia uratowała i umożliwiła dokończenie filmu, który zarobił ponad 245 mln dolarów tylko w pierwszym roku od swojej premiery.

Ostatnia gra na świecie

W 1991 w Stanach Zjednoczonych firma Nintendo zorganizowała krajowy turniej dla 58 studenckich kampusów. Na potrzeby rywalizacji napisano specjalną grę nazwaną adekwatnie „Nintendo Campus Challenge”. Po zakończeniu turnieju wszystkie jej kopie miały zostać zniszczone, ale jeden egzemplarz przywłaszczył sobie były pracownik Nintendo. Tę ostatnią istniejącą kopię gry odnaleziono w 2006 roku podczas garażowej wyprzedaży, a jej nabywca zapłacił za nią ponad 20 tys. dolarów.

Ostatnia kopia „Muzyki dla supermarketów”

Ostatnia, chociaż tak właściwie to jedyna. W 1983 roku gigant muzyki elektronicznej Jean Michel Jarre skomponował muzykę na wystawę dzieł sztuki wzorowanych na produktach z supermarketów. Co ciekawe kompozytor zdecydował się na wytłoczenie płyty „Music for Supermarkets” tylko w jednym egzemplarzu. Studyjny oryginał nagrania zniszczono, a jedyna kopia albumu została wylicytowana za 69 000 franków francuskich dając Jarre’owi wpis do Księgi Rekordów Guinessa za najdroższy francuski album. Obecny właściciel jedynej kopii płyty pozostaje nieznany.

Ostatnia kopia Diabelskiej Biblii

Codex Gigas to największa ręcznie spisana książka świata – wedle źródeł każda jej karta waży 250 gram, a waga całego tomu dorównuje ciężarowi dorosłego mężczyzny i wynosi blisko 75 kilogramów. Księga zawiera m.in. spisaną po łacinie Biblię oraz liczne zaklęcia, dzięki którym (oraz wizerunkowi postaci czarta na jednej ze stron) zyskała miano Biblii Diabelskiej. Wartość ostatniej zachowanej kopii średniowiecznej księgi szacuje się na 75 000 zł. Obecnie można ją oglądać w bibliotece klasztornej czeskiego Broumova.

Ostatnia kopia na świecie jest na Twoim dysku

Może o tym nie wiesz, ale ty również jesteś posiadaczem absolutnie unikalnej kopii – to twoje własne, zupełnie niepowtarzalne dane. Jeżeli zatem do tej pory nie zadbałeś o wykonanie kopii bezpieczeństwa to pamiętaj, że w przypadku awarii sprzętu nawet ta ostatnia kopia będzie już tylko smutnym wspomnieniem bezpowrotnie utraconych informacji. Aby jej uniknąć warto tworzyć backup jako obraz całego dysku - tak wykonuje go m.in. rozwiązanie ShadowProtect firmy StorageCraft. Taki obraz zawiera nie tylko pliki i foldery, ale też cały system z zainstalowanymi programami i ich zachowanymi ustawieniami. Dzięki temu nie tylko odzyskasz wszystkie dane, ale też płynnie wznowisz pracę przerwaną usterką.

źródło: StorageCraft Technology

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | rynek | komentarz | backup Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
HMD Global - Twoim zdaniem kontynuuje tradycje marki Nokia?

Tak
Tak, ale tylko trochę
Nie
Nie znam telefonów tej firmy


WynikiAnkiety

Głosów 50

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)