REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-03-28 07:19 | Telefony | orange | wi-fi | calling | iphone
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 7

Orange - VoLTE i WiFi Calling na iPhone już działa

Najnowsza aktualizacja oprogramowania na Waszych Apple iPhone 7, iPhone 7 Plus , iPhone 6 i 6s (również tych z Plusem), a także iPhone SE da Wam możliwość korzystania w Orange i Nju mobile z obu tych usług.


WiFi Calling, czyli przekazywanie połączeń głosowych poprzez Wi-Fi, to ciekawa sprawa, zarówno od strony technicznej, jak i użytkowej. Dzięki niej możecie zadzwonić do kogoś, kto jest poza zasięgiem sieci mobilnej, a do internetu jest podłączony właśnie przez Wi-Fi. Rozmowy można wykonywać także w drugą stronę – z telefonu podłączonego do Wi-Fi na telefon podłączony do sieci mobilnej. A także, co oczywiste, między dwoma telefonami podpiętymi do Wi-Fi. Jak pewnie wiecie, Wi-Fi jest teraz praktycznie wszędzie – w hotelach, na dworcach, czasem nawet w komunikacji miejskiej, a w moim rodzinnym Opolu – dzięki współpracy miasta z Orange – także w dawnych budkach telefonicznych. Jest też w miejscach, gdzie o zasięg czasem trudno, na przykład w górskich schroniskach lub… w nowoczesnych szklano-betonowo-stalowych biurowcach.

Dzięki VoLTE będziecie mogli dzwonić poprzez sieć 4G LTE – Wasze rozmowy będą zestawienie szybciej, a w ich trakcie nie będzie spadała Wam szybkość transferu. Poprawi się także jakość dźwięku. Z kolei WiFi Calling da Wam możliwość wykonywania połączeń głosowych poprzez Wi-Fi, również za granicą. Daje to szereg możliwości, jak choćby taką by dzwonić do najbliższych w Polsce z zagranicy w cenie połączenia krajowego.

Co dość ważne, z WiFi Calling można przecież korzystać także za granicą. Więcej na ten temat informowaliśmy w artykule: WiFi Calling w Orange i nju mobile - co warto widzieć o usłudze

- Pamiętajcie jednak, że cały czas pracujemy nad możliwością korzystania z WiFi Calling przez użytkowników prepaid, którzy przebywają za granicą. Zapytacie także zapewne, co ze starszymi modelami firmy z Cupertino. Prowadzimy w ich sprawie rozmowy z Apple, ale czy i kiedy uda się wprowadzić na nich WiFi Calling i VoLTE nie wiem - dodaje Piotrek Domański z Orange.

Jeżeli macie problemy z funkcjonowaniem usługi, to Orange już je analizuje i wspólnie z Apple będzie szukać przyczyny, aby wszystko szybko zadziałało poprawnie.

źródło: Orange

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | orange | wi-fi | calling | iphone Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 7
Komentarze: 7 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimTelekom
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.03.29 11:24 Odpowiedz
Ale bzdury tutaj piszą co niektórzy. Wificalling super usługa. Sam kiedyś pracowałem w miejscu gdzie nie było zasięgu i takie wificalling jest jak zbawienie. Druga sprawa to podróże. Jeśli ktoś jest za granicą i jest podpięty pod Wi-Fi może dzwonić w cenie połączeń krajowych. Więc bzdety że operatorzy wdrażają wificalling żeby odciążyć swoją sieć biorą się z niewiedzy. Każdy z operatorów chce na maxa wykorzystać swoją sieć bo tylko taki zabieg powoduje monetyzacje nakładów na btsy.
Anonimwodnik
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.03.28 18:57 Odpowiedz
no a u mnie dalej nie działa w orange
Anonimbogdanpl1
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.03.28 14:26 Odpowiedz
Ja się pytam po co? W 2017 roku gdzie zasięg jest prawie wszędzie a tam gdzie go nie ma (restauracje pod ziemią, kopalnie, groty w górach) to nawet lepiej że nic nie dzwoni? Z włączonym WIFI calling telefon będzie zżerał więcej baterii a użytkownik będzie zachęcany do łączenia się telefonem z publicznymi access pointami które nie są bezpieczne. Poza tym operator nie panuje nad jakością połączenia bo to zależy od dostawcy Internetu po Wifi. Moim zdaniem to amatorska usługa na dodatek skierowana do jakiejś niszy. Rozumiem że w ten sposób można było poprawiać zasięg 10 lat temu ale teraz? Zresztą był nawet taki projekt w Orange kiedyś jakieś 9 lat temu (nie pamiętam nazwy) - zupełnie się nie przyjął - działał z jednym czy kilkoma modelami Nokii na Symbianie - emulacja usług komórkowych na WIFI - było dzwonienie, wysyłanie sms i mms. Też mi nowość.
AnonimKrzysiek
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.03.28 15:12
Im więcej rozmów przez WiFi tym mniejszy ruch w sieci GSM. Zamiast rozbudowywać można cześć ruchu przesunąć na sieć Internet i problem z głowy. Klientowi się zapodaje, że to da niego taka super usługa a tak na prawdę odciążenie sieci jest tu priorytetem. I jeszcze pułapka w tak reklamowanym roamingu WiFi. Dzwoniąc po WiFi np. z Niemiec do Niemiec rozmowa będzie traktowana jak z Polski do Niemiec, czyli 2zł/min. a bez WiFi byłoby 1zł. Bo nadal nie wiedzieć dlaczego minuta do strefy Euro to 2zł a w druga stronę połowę taniej.
AnonimXera
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.03.28 13:50 Odpowiedz
A co z bardziej dostępnymi smartfonami. Te nie liczą się u operatorów? Może mi ktoś powiedzieć dlaczego tak jest?
Anonimmis
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.03.28 08:17 Odpowiedz
"Jeżeli macie Apple iPhone z oprogramowaniem Orange" - portal telco i nie wiedzą, że iOS nie jest brandowany...
KanKan
Administrator


Posty: 3095
Zarejestrowany:
2008-04-01 19:27:29
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.03.28 10:54
Ok. przyznaję się do błędu. Poprawiono. Andrzej

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 187

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)