REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-04-23 09:26 | Rynek | orange | finanse | rynek
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 19

Orange Polska w kryzysowej sytuacji?

Orange Polska, największy operator komórkowy w Polsce znalazł się w kryzysowej sytuacji. Ceny akcji idą w dół, abonenci przenoszą się do innych sieci, a eksperci nie wiedzą, czy firma da radę odbić się od dna. Z czasem ma być bowiem coraz gorzej - pisze portal informacyjny Pikio.pl.

Cena akcji Orange Polska znajduje się w trendzie spadkowym od kilku lat, a stoi za tym kilka czynników fundamentalnych. Przede wszystkim, kurczący się rynek telefonii naziemnej, pogarszająca się pozycja na rynku telefonii komórkowej i stagnacja na rynku dostępu do internetu – powiedział mediom Sebastian Trojanowski, reprezentujący TMS Brokers. Stwierdził także, że straty te są postępującym procesem, który nie zatrzyma się wcale szybko.

Z uwagi na skokowy wzrost zadłużenia dług netto/EBITDA na koniec 2016 wynoszący 5,06 oraz stałe duże wydatki inwestycyjne, nie widać możliwości wypłaty dywidendy w najbliższych latach. W związku z tym, perspektywy spółki są niezbyt zachęcające, co skłania inwestorów do pozbywania się akcji telekomu nawet po niewielkich odbiciach – dodał Trojanowski, wymieniając kolejne problemy Orange Polska.

Ważnym aspektem problemu jest także fakt, że firma wciąż traci klientów. Sytuacja jest więc jeszcze bardziej poważna, niż mogło się z początku wydawać, analizując sytuację rynku. Całkowita liczba klientów mobilnych Orange Polska, zmniejszyła się o 405 tys. względem stanu na koniec trzeciego kwartału i wynosi 15,990 mln. Liczba klientów post-paid wzrosła do 9,453 mln z 9,085 mln, a usług pre-paid zmniejszyła się o 772 tys. do 6,537 mln z 7,309 mln, w porównaniu do września ubiegłego roku, ubytek o -13,5% rok-do-roku. Na usługi przedpłacone wpłynął znaczny spadek liczby nowych aktywacji po wprowadzeniu obowiązku rejestracji kart SIM - podała spółka. Więcej na temat wyników finansowych Orange Polska po czwartym kwartale 2016 roku: Tutaj

Największy kryzys rozpoczął się, gdy opublikowano rekomendację analityków DM Banku Ochrony Środowiska, według której wycena akcji Orange spadła z 5,5 zł do 4,4 zł. W ciągu roku spółka osunęła się w notowaniach o ponad 30%, a jej wyniki są najniższe w historii.

źródło: pikio.pl

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 4.665 (głosy: 3)
Tagi: | orange | finanse | rynek Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 19
Komentarze: 19 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimKlient
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.04.26 20:23 Odpowiedz
Jak już kilku zauważyło - Orange nie dba o swych stałych i starych klientów. Preferuje nowicjuszy i nowych, aby tylko ich złapać na dwa lata. Klienci z kilkunastoletnim stażem, którzy zostawili w TP i Orange dziesiątki tysięcy złotych nie są już atrakcyjni. Sam niejednokrotnie rozwiązywałem umowę na usługi, aby potem podpisać nową umowę jako nowy klient, bo było to dla mnie bardziej opłacalne niż przedłużanie umowy. jak więc klient może szanować firmę, która go olewa, dolicza do rachunku kwoty nie wiadomo za co, a pracownicy mówią każdy co innego.
AnonimrodrigoXXL
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.04.25 08:55 Odpowiedz
A MOZE UPC PRZEJMIE ORANGE? PLANY BYLY NT PLAY ALE SKORO PLAY JAKOS RADZI SOBIE TO ORANGE W WIEKSZEJ POTRZEBIE TYM BARDZIEJ ZE MAJA MOBILNY INTERNET UPC W ORANGE
AnonimJasper
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.04.24 11:30 Odpowiedz
Ja też pożegnałem się z pomarańczowym i przeniosłem się do Plusa. Nie dość że dostałem smartfon , który chciałem w bardzo dobrej cenie to jeszcze w ramach abonamentu otrzymałem dodatkowe LTE.
Anonimpiotreks
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.04.24 08:36 Odpowiedz
TPSA-Orange to firma ktora kiedyś musiałem tolerować, potem nie musiałem ,ale zawsze wracalem ,bo się okazywalo ,że inni sa jeszcze gorsi. Teraz moim zdaniem nie jest wcale gorsza od innych ,a nawet zaczyna się znacznie zmieniać na lepsze- przykłąd? - NJU. No cóż ludziska kierują się rozumem?, a rozum w Polsce to rzadkość. Prawda jest taka ,że jankeski "program" walki z terroryzmem, którego filarem jest doświadczalna krolikarnia o nazwie Polska spowodowal kompletne odarcie z prywatności. a ludzie tego nie lubią. Gdyby mieli rozum to wiedzieliby ,że to tylko finał tego co było już od dawna!!! ,ale o rozum w Polsce co raz trudniej. Ewentualny upadek Orange to będzie triumf wątpliwej konkurencji i kurdupli telekomunikacyjnych - oczywiście z poza kraju. Orange ma przecież "korzenie" TPSA i dzieki temu powstało od razu tak mocne i dyktatorskie. Czasami w ekonomii jest tak: jak coś jest "za duże" to niekoniecznie jest to dobre. Wielu to już przerobilo.
Anonimzielonytrawniczek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.04.24 12:16
Też mam NJU. Pierwsza i co ważne najlepsza, najbardziej innowacyjna oferta tego typu na rynku. Taryfy pozostałych operatorów próbują naśladować, ale to tylko słaba zasłona nie potrafiąca dorównać elastycznością pierwowzorowi. Tak jak kiedyś miałem Play Fresh ze względu na elastyczność, tak dzisiaj są funkcję pełni u mnie NJU.
AnonimNika
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.04.24 06:20 Odpowiedz
Lider w kłopotach, a to ciekawe. Czyli rynek komórkowy w kryzysie? Problem w tym że nie widać opa na dzś, który ma stabilną sytuację. Jednak, rejestracja prepaidów odbija się czkawką. Okazało się, jak duże znaczenie w wynikach finansowych miało zwykłe rozdawnictwo kart sim, aby podnieść statystyki. Teraz rynek pokazuje prawdziwe oblicze. Może opy zaczną szanować wiernych klientów
AnonimVlodas
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.04.24 00:31 Odpowiedz
Tylko nikt nie piszę ile kasy dziennie idzie na inwestycje w światłowody w całej Polsce a nie tylko lokalnie jak inni. Która firma inwestuje tyle co Orange? Jeszcsze 3 lata temu nie mieli prawie wcale zasięgu lte a teraz największy i najszybszy. Oczywiście nie wszystkich da się zadowolić .........
Anonimpatatos
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.04.23 23:35 Odpowiedz
Przyspieszmy agonię, skróćmy cierpienia i gremialnie wyrzućmy karty sim do kibla
Anonimcinko
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.04.23 23:04 Odpowiedz
za doliczanie nie wiadomo jakich i za co kwot na fakturach to im sie nalezy
Anonimgosciu
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.04.23 22:19 Odpowiedz
No dobra to chocaiz moze ja wypowiem sie pozytywnie - kilka tygodni temu po latach na ADSL2+ z predkoscia 20MB i braku checi modernizacji do VDSLu doczekalem sie wprowadzenia swiatlowodu. Mam teraz 100MB za 10zl miesiecznie moge wziasc 300 ale na chwile obecna nie widze sensu. Tak wiec o ile oferta mobilna jest slaba - ratuje ich tylko nju o tyle tam gdzie juz zainwestuja w swiatlowody przy braku innych ofert od np kablowek oferte maja rewelacyjna
Anonimwiedziaem e tak bdzie
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.04.23 21:32 Odpowiedz
Za to jak traktują swoich klientów zapytam dlaczego tak późno? Niech im ziemia ciężką będzie.
AnonimATM
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.04.23 20:45 Odpowiedz
Ja przeszedłem do Orange kiedyś byłem i zarzekałem się że nie wrócę. Ale mieli jak dla mnie najlepszą ofertę na Galaxy S8. Play: 1zł telefon + abo 24*225zł=5401zł Orange: 769zł telefon + abo 6*90zł + 18*160zł=4189
Anonimplusminus
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.04.23 20:25 Odpowiedz
orange nie daba o klientow swoich skupia sie tylko na owych aktywacjach, pracownicy maja wieksza kase za aktywacje nowego klienta zamianst przedluzyc staremu... pracej czy pozniej tak mosi byc
AnonimSim
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.04.23 20:22 Odpowiedz
Mają to na co zasłużyli.
Anonimsrak
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.04.23 14:01 Odpowiedz
tu tylko chodzi o presie dywidendy takie pierdy piszą ludzie za dolary by wymusić dywidendę czyli okradanie firmy z zysku i wypłatę dla ciułaczy oszołomów tzw.udziałowców to jest trend znany , że firmy płacące haracz swoim "właścicielom" mają dobre notowania bo będą płacić kasiorkę ...
AnonimTomek
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.04.23 13:49 Odpowiedz
A ja czekam aż skończy się mi umowa z Polsat i wezmę Orange Love 4w1. Za 89 zł 4 usługi to dobra cena i nikt ich nie przebija w tym momencie. W przyszłym roku mamy mieć w mieście światłowód więc będzie internet jeszcze szybszy. Ktoś zn lepszą ofertę za tę cenę? Proszę podać.
Anonimco to znaczy
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.04.23 12:52 Odpowiedz
a więc należy przygotować forsę i w "dołku" kupić akcje!!! Wzrosną potem tak jak Appla- o 300%
AnonimTomo
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.04.23 12:32 Odpowiedz
Sam w ostatnim czasie przeniosłem 30 numerów w mojej formie do konkurencji. Różnica na całym miesięcznym rachunku pomiędzy Orange, a nowym operatorem wynosi niecały 1000 zł. Warto pod każdym względem uciekać z tej firmy.
AnonimKP
Niezarejestrowany




Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.04.23 10:31 Odpowiedz
Amen. Po zatwierdzeniu wniosku o przeniesienie numeru (różnica miesięcznej opłaty pomiędzy Orange a nowym operatorem 70pln) otrzymałem od pomarańczowch SMS z nr tel, że może jednak warto zostać....?! Nie, nie warto!