REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-07-14 13:07 | Rynek | orange | rynek | internet
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 3

Orange po pierwszym półroczu: 188,55 PB danych i 9,8 tys. stacji z 4G LTE

Ostatnie sześć miesięcy Orange Polska, to nie tylko inwestycje w sieć światłowodową. - Bardzo mocno pracowaliśmy także nad rozbudową naszej sieci mobilnej. Tak jak zapowiadaliśmy w zeszłym roku, szczególnie duży nacisk położyliśmy na rozbudowę liczby stacji obsługujących agregację częstotliwości 4G LTE. Efekty widać. Na początku roku takich stacji mieliśmy 467, a na koniec czerwca już prawie 2,3 tys., a w sumie stacji z 4G LTE mamy już ponad 9,8 tys. - chwali się Orange Polska.


O ile dwie pierwsze kategorie są dość oczywiste, ostatnia oznacza, że nawet, jeżeli znajdziecie się w miejscu, gdzie do sieci podłączonych jest wiele urządzeń, korzystający z nich klienci Orange będą mogli surfować po necie sprawnie, oglądać wideo bez zacinania się, czy stremować muzykę bez konieczności czekania na buforowanie. - Fioletowi znaleźli na to nieco szumną nazwę „4G ULTRA”, ale ja będę się trzymał po prostu „agregacja pasma”, lub „agregacja częstotliwości 4G LTE” - dodaje Piotr Domański, z Orange Polska.

Czytaj więcej: 40 MHz transferu, czyli o agregacji pasm 4G LTE

Im więcej pasm jest zagregowane, tym więcej korzyści. Dlatego Operator pomarańczowej sieci zwiększa też liczbę stacji bazowych, na których agreguje trzy pasma nośne. Jest ich już 439. Powstają w miejscach, gdzie ruch jest największy i najchętniej korzystacie z naszej sieci. W wielu z nich stosujemy także w jednym paśmie – 2600 MHz technologię MIMO 4×4. Pozwala to na dodatkową poprawę szybkości internetu i pojemności komórki.


Stacje bazowe z agregacją dwóch i trzech częstotliwości 4G LTE w Orange Polska

- Z naszej sieci Wy – klienci Orange i nju korzystacie coraz aktywniej. Szczególnie widać to po transferze danych – w ciągu pierwszego półrocza 2017 r. przesłaliście w sumie 188,55 PB danych. Dla porównania w drugiej połowie 2016 transfer wyniósł 129,85 PB, czyli używając poprzedniego przelicznika o 3 lata oglądania wideo mniej. Oczywiście nie wszystkie te GB to wideo, ale choć stanowi ono już ponad połowę ruchu w naszej sieci - chwali się Orange Polska.

Za wzrost transferu danych odpowiadają korzystający z sieci 4G LTE Orange Polska. W czerwcu przebiliśmy wspólnie poziom – 25 tys. TB Skalę wzrostu można zobaczyć na wykresie. Co ciekawe równocześnie transfer w sieciach 3G i 2G pozostaje praktycznie niezmieniony, a nawet delikatnie się zmniejsza.


Ruch w sieci 4G LTE odpowiada już za nieco ponad 70% całego ruchu w sieci mobilnej Orange Polska. Ten rezultat to wynik coraz większej liczby masztów, a także coraz większej przepustowości sieci. Trzeba jednak pamiętać, że sam Internet także się „powiększa”. Strony „ważą” coraz więcej – lubimy gdy teksty poprzetykane są zdjęciami, a całość wygląda świeżo i nowocześnie. W mediach społecznościowych coraz większe znaczenie ma wideo i zdjęcia – to podstawa Instagrama i Snapchata, a także coraz większy fragment Facebooka i Twittera.

źródło: Orange

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 1)
Tagi: | orange | rynek | internet Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 3
Komentarze: 3 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

AnonimDomi
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.07.15 05:55 Odpowiedz
Dobra prezentacja. Orange jak widać ma się czym pochwalić. Jak mówi@gość, teraz czas na szlify.
AnonimNika
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.07.14 13:38 Odpowiedz
Ciekawe wyniki. Warto było się nimi pochwalić
Anonimgosc
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.07.14 13:28 Odpowiedz
Brawo Orange. Po testach - LTE2600, słaby sygnał w pomieszczeniach, agregacja u mnie L2600+L1800 działa dobrze. Teraz tylko popracujcie nad awaryjnością waszej sieci #1. Żeby "padów" całościowych nie było.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?


Ankieta
mObywatel - z jakim prawdopodobieństwem zainstalujecie aplikację

100 %
75 %
50 %
25 %
0 %
A co to jest?


WynikiAnkiety

Głosów 212

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)