REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2017-09-04 15:31 | Rynek | orange | finanse | rynek
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 8

Orange.one - nowy plan strategiczny Orange Polska na lata 2017-2020

Orange Polska jako operator pierwszego wyboru dla klientów indywidualnych i biznesowych, działający w oparciu o model biznesowy, który zapewni stabilny wzrost przychodów i zysków. Taką wizję do 2020 roku przedstawił dziś zarząd firmy w nowym planie strategicznym Orange.One.


Plan zakłada osiągnięcie celów poprzez rozwój usług i produktów najwyższej jakości, wsparty kompleksową rozbudową sieci światłowodowej i cyfryzacją, a także poprzez istotną poprawę efektywności operacyjnej.

Pozytywne wyniki realizacji planu działań przedstawionego w lutym 2016 roku dowodzą, że jesteśmy na właściwej drodze do przywrócenia wzrostu. Wraz z przyjęciem Orange.one przechodzimy do następnego etapu realizacji tej strategii, który określiłbym jako nadanie jej nowej dynamiki. Chcemy nie tylko przywrócić wzrost, ale ukształtować model biznesowy, który pomoże w budowaniu wartości w dłuższym okresie. Aby osiągnąć ten cel, potrzebujemy sprawniejszej realizacji, jaśniej określonych priorytetów oraz zwiększonej szybkości i elastyczności. We wszelkich decyzjach i działaniach będziemy się kierowali budowaniem wartości, a wszystkie propozycje dla klientów będą się cechowały prostotą i spójnością – powiedział prezes Orange Polska Jean-François Fallacher.

Prezes zapowiedział też, że firma będzie kontynuować inwestycje w sieć światłowodową, aby stać się niekwestionowanym liderem pod względem jakości sieci dużych prędkości, a także promować ofertę konwergentną jako kluczową propozycję dla gospodarstw domowych i małych przedsiębiorstw w Polsce oraz rozwijać cyfrowy potencjał sieci sprzedaży i kanałów dystrybucji.

W celu sfinansowania ukierunkowanych na wartość inwestycji, musimy poprawić naszą efektywność operacyjną, koncentrując się wyłącznie na działaniach generujących wartość oraz optymalizując strukturę kosztów. W ten sposób chcemy osiągnąć trwały wzrost przychodów i EBITDA począwszy od 2020 roku. Równolegle, będziemy rozwijać działalność w nowych, komplementarnych obszarach, aby zapewnić podstawy rentownego wzrostu po 2020 roku – zadeklarował.

Orange.one stawia przed firmą nowe cele biznesowe do 2020 roku.

Na rynku masowym OPL chce powiększyć liczbę klientów ofert konwergentnych o 1-1,5 mln, zakłada nawet 6-krotny wzrost liczby klientów usług światłowodowych oraz wzrost liczby klientów usług TV o 0,3-0,6 mln. Będzie także dążyć do osiągnięcia pierwszego miejsca w rankingu NPS (Net Promoter Score) na rynku telekomunikacyjnym.


Na rynku biznesowym Orange Polska zamierza powiększyć udział klientów konwergentnych w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw do 55% a także osiągnąć wzrost liczby klientów komórkowych usług głosowych o 0,6 mln. Także na tym rynku chce być liderem w rankingu NPS.

Kluczowe cele finansowe OPL na lata 2017-2020 to:

  • Stabilizacja przychodów ze sprzedaży w 2019 roku i wzrost w kolejnych latach, dzięki znaczącemu wzrostowi liczby klientów i przychodów z usług konwergentnych, większemu naciskowi na tworzenie wartości, skutecznemu rozwojowi i dynamicznemu wzrostowi działalności w obszarach komplementarnych do usług telekomunikacyjnych (ICT, Orange Energia, Orange Finanse, Orange Smart Care, sprzedaż sprzętu) a także spadkowi udziału tradycyjnych usług stacjonarnych w całości przychodów.
  • Stabilizacja EBITDA w 2018 roku i wzrost w kolejnych latach, dzięki poprawie trendu przychodów, dźwigni operacyjnej i dalszej optymalizacji kosztów (obniżenie bazowych kosztów pośrednich o 12-15% do 2020 roku w porównaniu z poziomem z 2016 roku).
  • Nakłady inwestycyjne w wysokości 2,0-2,2 mld zł w 2018 roku oraz wstępnie przewidywane nakłady w wysokości 2,0-2,2 mld zł w 2019 roku i ok. 2 mld zł w 2020 roku, odzwierciedlające program poprawy jakości sieci oraz konieczność transformacji biznesu. Na rozbudowę sieci światłowodowej w latach 2018-2020 wstępnie przewidywane są nakłady w wysokości ok. 2,8 mld zł. Celem jest objęcie jej zasięgiem ponad 5 mln gospodarstw domowych.
  • Potwierdzone cele na 2017 rok to skorygowana EBITDA w przedziale 2,8-3,0 mld zł oraz wskaźnik zadłużenia netto do skorygowanej EBITDA na poziomie nie wyższym niż 2,6.

Dzięki nowemu, związanemu z kursem akcji programowi motywacyjnemu, działania Zarządu Orange Polska będą obecnie w pełni powiązane z celami strategii Orange.one w zakresie wzrostu przychodów i zysków. Zakładamy i oczekujemy, że w kolejnych miesiącach i latach realizacja planu działań na rzecz budowania wartości będzie się przekładać na wzrost kursu akcji Orange Polska – powiedział Jean-François Fallacher.

źródło: Orange Polska

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Aktualna ocena: 5 (głosy: 2)
Tagi: | orange | finanse | rynek Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 8
Komentarze: 8 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>

Anonimxdxd
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.09.04 20:51 Odpowiedz
Do Ja. Należy się podziękowanie takim kol. jak "gość" "pabloki" "Wlo" "Calm7" "applefun" i innym. To dzięki nim, zdobywamy wiedzę i mamy możliwość porównania z innymi. Ja Im b.wspólczuję, że podjęli się takiej roli i wkładają tyle swojej wiedzy w komentarze. Myślę, że się z tym zgodzisz.
Anonimxdxd
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.09.04 20:50 Odpowiedz
Do Ja. Należy się podziękowanie takim kol. jak "gość" "pabloki" "Wlo" "Calm7" "applefun" i innym. To dzięki nim, zdobywamy wiedzę i mamy możliwość porównania z innymi. Ja Im b.wspólczuję, że podjęli się takiej roli i wkładają tyle swojej wiedzy w komentarze. Myślę, że się z tym zgodzisz.
LesHLesH
Zarejestrowany użytkownik


Posty: 4434
Zarejestrowany:
2008-04-27 21:37:25
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.09.05 11:02
Do jakiego 'Ja'?
Anonimajax
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.09.04 20:19 Odpowiedz
Po co się przejmować ? Masz robić wszystko według procedury, nic więcej, a że ktoś sobie coś mówi to można to zgłosić do komisji etyki Orange ! Wszędzie są tylko ludzie mniej lub bardziej normalni...
Anonimajax
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.09.04 19:58 Odpowiedz
Pracowałem kiedyś w salonie Orange - nie polecam mobbing na porządku dziennym, przymus wciskania usług 4 w 1 i robienie notatek pisemnych do każdego klienta, tłumaczenie się pod tablicą niemal każdego dnia czemu tak mało sprzedane ....A wypłata tragedia !! Nie polecam
Anonimgosc
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.09.04 20:17
To żadna nowość, tak jest w każdej korporacji/koncernie. Oni robią z ludzi idiotów, ważne są dla nich słupki i wykresy, i ciągle mało i mało, oni się masturbują jak patrzą na te tabelki, na te kolory, jak im rośnie, jak to zadowalają akcjonariuszy, jak to jest cudownie, mało się nie zesrają z tej radości korpołby. A zwykły pracownik dla nich był jest i będzie wyrobnikiem i śmieciem - to jest istota polityki koncernów.
Anonimgosc
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.09.04 16:39 Odpowiedz
Do tego Orange dodajcie sobie pkt. "Poprawa w kierunku zmniejszenia awaryjności sieci mobilnej poprzez wycofanie się z błędnej polityki pseudooszczędności na wszystkim i wszystkich" Oraz "Poprawa kompetencji BOK poprzez zatrudnianie i szkolenie ludzi o odpowiedznich kwalifikacjach a nie studenciaków z łapanki za 12zł brutto/h"
Anonimpabloki
Niezarejestrowany
Zgłoś naruszenie
Wysłano: 2017.09.04 16:57
bok u wszystkich pełni rolę czysto PRową. przyjmowanie dyspozycji nie jest jakies szczególnie wymagajace umiejętności . Po co więc zatrzymywac pracowników i ich szkolić . Zgodnie z regulaminami każdy zapewnia jakieś BOK a jak zapewna to juz tyle wystarczy.

Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test NavRoad UNI - UNIwersalny asystent kierowcy pod choinkę
Gdyby pomyśleć o najlepszych prezentach dla kierowcy, koniecznie należałoby wymienić uniwersalnego asystenta kierowcy. Nawigacja, rejestrator, antyradar i kamera cofania bez kabli? Brzmi ciekawie. A co, jeśli dodamy, że to wszystko znajdziemy w jednym urządzeniu? - to idealny wybór dla kierowców. NavRoad UNI, bo o nim właśnie mowa, to pierwszy w Polsce asystent kierowcy.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
Co dla Was jest najważniejsze w smartfonie?

Moc obliczeniowa i specyfikacja
System operacyjny
Aparat i multimedia
Jakość wykonania
Czas pracy na baterii
Antena i jakość rozmów
Inne czynniki


WynikiAnkiety

Głosów 187

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)