REKOMENDUJ | DO ULUBIONYCH | RSS | NEWSLETTER Nick: Hasło: ZAREJESTRUJ  
 
Autor: Kan2016-06-21 10:20 | Rynek | backup | rynek | orange
Kan
Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0

Orange - Jak odzyskać stracone dane?

Backup danych to zdaniem 81 proc. średniej wielkości firm w Polsce najbardziej przydatne rozwiązanie do przetwarzania i przechowywania danych – wynika z raportu „Technologie w biznesie” Integrated Solutions.

Chociaż przedsiębiorcy widzą potrzebę inwestycji w backup, to według badania Orange Insights jeszcze rok temu aż 70 proc. z nich nie korzystało z takich rozwiązań.

- Niestety, zazwyczaj firmy sięgają po backup dopiero w momencie, gdy na własnej skórze przekonują się, jak ważna jest możliwość szybkiego odzyskania utraconych danych. Tymczasem opcja ich przywrócenia np. ze stacji roboczych pracowników to elementarz bezpieczeństwa IT firmy. Bez tego nie ma mowy o jakiejkolwiek strategii ochrony danych – wyjaśnia Maria Tepper, ekspert ds. usług data center, Orange Polska.

Według Veeam Software, w 2015 roku firmy z całego świata, w tym z Polski, na skutek braku dostępu do zasobów IT mogły stracić aż 16 milionów dolarów. To aż o 6 milionów więcej niż w roku poprzednim.

- Nie zawsze straty wynikają z braku posiadania przez przedsiębiorstwo rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych. Zdarza się, że firmy dysponują takimi systemami lub usługami, ale wdrażały je kilka lat temu. Obecnie ich wydajność lub czas reakcji są niewystarczające do zachowania ciągłości działania biznesu – dodaje Maria Tepper z Orange.

Na coraz większe straty wpływ ma także rozwój cyberprzestępczości. Masowe kampanie typu ransomware potrafią zaszyfrować dyski, zmuszając tym samym użytkownika do zapłacenia okupu.

- Wyobraźmy sobie sytuację, w której firma nie posiada systemów chroniących przed złośliwym oprogramowaniem. Jednocześnie nie korzysta również z backupu. W jednej chwili może zostać pozbawiona danych, bez których nie będzie w stanie funkcjonować – mówi Aleksander Jagosz, inżynier z Integrated Solutions. – To nie są pojedyncze scenariusze. Naprawdę warto robić backup – podkreśla.

źródło: Integrated Solutions

Kan


Oceń ten artykuł w skali od 1 do 5.
Tagi: | backup | rynek | orange Wykop Sledzik Google drukuj Poleć 0
Komentarze: 0 | Napisz komentarz | Zobacz wszystkie komentarze na forum >>


Napisz komentarz
Nick
  


Pogrubienie    Kursywa    Podkreślenie    Adres email    Cytat    Link    Obrazek    Film Youtube - wklej pełny link   

Wpisz kod z obrazka. Zaloguj się, żeby dodawać komentarze bez ograniczeń.
Wysłać powiadomienie email przy nowych odpowiedziach?
Test Hykker myTab 10 - telefon i internet 3G w jednym, czyli tablet z Biedronki
W opinii ekspertów o tabletach pojawia się całe mnóstwo głosów, że tablety się kończą, rynek kurczy, a hybrydy 2 w 1 i duże smartfony zabierają im klientów. Wszystko to jest prawdą. Sporo użytkowników jednak zostanie przy tabletach – to typowi konsumenci treści internetowej. To, co wyróżnia Hykker myTab 10 na tle konkurencji, to dwa wejścia na kartę SIM. Oznacza to, że możemy wyposażyć go w Internet, a także w funkcję telefonu.
Samsung S5570 Galaxy Mini
703
LG GT540 Swift
440
Samsung Ch@t 335
393
SonyEricsson Xperia neo V
393
Samsung GT-S5620 Monte
362
Samsung GT-C3530
281
Samsung GALAXY Y GT-S5360
279
Samsung Star II (S5260)
247
Więcej telefonów


Ankieta
HMD Global - Twoim zdaniem kontynuuje tradycje marki Nokia?

Tak
Tak, ale tylko trochę
Nie
Nie znam telefonów tej firmy


WynikiAnkiety

Głosów 48

Newsy
Artykuły
Video
Rankingi
Pliki / Download
Redakcja
Archiwum
RSS
Regulamin
Kontakt
Telefony Taryfy
Rozrywka Systemy Rynek Tablety Inne
// dodatkowy kod na dole strony (intext)